فیلم ایرانی «متری شش‌ و‌ نیم» نامزد دریافت جایزه «سزار» یا اسکار فرانسه شد؛ از «قهرمان» خبری نیست

06/11/1400 11:23:00 ب.ظ

فیلم ایرانی «متری شش‌ و‌ نیم» نامزد دریافت جایزه «سزار» یا اسکار فرانسه شد؛ از «قهرمان» خبری نیست در این اثر بازیگرانی چون پیمان معادی، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار و فرهاد اصلانی حضور دارند.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی فرانسه، فهرست نامزدهای چهل‌وهفتمین دوره جوایز «سزار» را که به اسکار سینمای فرانسه شهرت دارد، اعلام کرد و بر این اساس فیلم ایرانی «متری شش‌ و‌ نیم» در بخش آثار بین‌المللی نامزد دریافت جایزه معرفی شده است. این فیلم پس از اکران در جشنواره‌های بین‌المللی سال گذشته میلادی با عنوان متفاوت «قانون تهران» در فرانسه اکران شد، در گیشه بسیار موفق بود، و با استقبال زیادی از سوی منتقدین فرانسوی همراه شد.

در این اثر بازیگرانی چون پیمان معادی، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار و فرهاد اصلانی حضور دارند.

داستان فیلم درباره چند مأمور پلیس مبارزه با مواد مخدر به رهبری صمد با بازی پیمان معادی است که در پی دستگیری یکی از فروشندگان عمده مواد مخدر به نام ناصر با بازی نوید محمدزاده هستند. در این بخش علاوه بر متری شش و نیم، فیلم‌های «کوپه شماره ۶» ساخته یوهو کاسمانن، «ماشین من را بران» به کارگردانی ریوسوکه هاماگوچی، «اولین گاو» از کلی رایکارد، «بدترین آدم دنیا» به کارگردانی «یوآخی تریه»، «مادران موازی» ساخته پدرو آلمادوار، و «پدر» از فلورین زلر برای دریافت جایزه بهترین فیلم بین‌المللی سزار رقابت می‌کنند.

این در حالی است که بسیاری از نویسنده‌های هنری، انتظار داشتند فیلم «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی یکی از نامزدهای این جایزه باشد. فرهادی که حضور درخشانی در جشنواره کن داشت، از مدعیان کسب جایزه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی سال نیز هست. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.