فیلم‌های پیشنهادی فاطمه اختصاری: آن‌ها که در زمانه خود پیش‌رو بودند و نوآور

29/05/2020 07:49:00 ب.ظ

فیلم

روایت فیلم «فارست گامپ»، مثل زندگی «فارست»، بدون پیچیدگی خاصی است اما دنیایی را به تصویر می‌کشد که تلاش، امید و عشق در آن صادقانه تعریف می‌شوند. فیلم ‌های پیشنهادی فاطمه اختصاری fatemeekhtesari را در ایران‌وایر بخوانید👇

«فاطمه اختصاری»، شاعر ساکن نروژ تاکنون سه مجموعهٔ داستان کوتاه و خاطرات و یک مجموعهٔ شعر به چاپ رسانده است. این کتاب‌ها همه در ایران به صورت غیررسمی به فروش می‌رسند.این شاعر غزل پست مدرن که آثار و ترانه‌هایش توسط خوانندگان مختلفی اجرا شده‌‌اند، در طول سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ همواره برای انتشار کارهایش در ایران با مشکل مواجه بود. سال ۱۳۸۹  کتاب او، «یک بحث فمینیستی قبل از پختن سیب زمینی‌ها»، از نمایشگاه کتاب جمع شد و این فشارها در نهایت به بازداشت او در سال ۱۳۹۲ منجر شدند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

fatemeekhtesari تشکر ویژه از خانم اختصاری عزیز برای معرفی های همیشه خوبش

جذاب‌ترین کشور اروپایی برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰ کجاست؟فرانسه در سال ۲۰۱۹ با پیشی گرفتن از رقبای خود یعنی آلمان و بریتانیا جایگاه نخست جذاب‌ترین مقصد اروپایی سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰ را از آن خود کرد.

تولید حسگری برای ردیابی ویروس کووید-19 در کشورتولید حسگری برای ردیابی ویروس کووید-۱۹ در کشور محققان کشور برای تشخیص سریع ویروس کووید-۱۹ موفق به عرضه حسگری شدند که به گفته آنها در حال حاضر این حسگر مراحل ارزیابی در وزارت بهداشت را طی می‌کند. باز شروع شد :))) محققان چیز خوردن با مستعان 110 گوه زیادی نخور

بازداشت خبرنگار سیاهپوست سی ان ان در جریان پخش زنده در مینیاپولیسدر اتفاقی بی سابقه جف زوکر خبرنگار سیاهپوست سی ان ان در جریان پخش زنده و در حالی که در حال توصیف ناآرامیها در مینیاپولیس بود از سوی پلیس ضدشورش بازداشت شد. این ناآرامی نیست بلکه خشونت یک رژیم نژادپرست علیه رنگین پوستان بالاخص سیاه پوستان میباشد . از صدها خبرنگار هم که در خاورمیانه توسط دولت ها کشته ، شکنجه و یا راهی زنداندن هم میشوند اگر گاهی خبررسانی کنید مشکلی برایتان پیش نخواهد امد!!

ادامه سیر صعودی شاخص‌های ارزش سهام در بورس نیویورکادامه سیر صعودی شاخص‌های ارزش سهام در بورس نیویورک شاخص‌های بهای سهام در بورس نیویورک، که در بازار داغ روزهای آغازین هفته افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داشتند، روز پنج‌شنبه با شتابی کمتر همچنان به سیرصعودی خود ادامه دادند.

«کامیون مرگ»؛ مظنونان به قاچاق انسان در فرانسه و بلژیک دستگیر شدندپلیس فرانسه و بلژیک در عملیاتی مشترک ۲۶ نفر را در ارتباط با قاچاق ۳۹ پناهجوی ویتنامی که سال گذشته در یخچال کامیون درگذشتند، بازداشت کرد.

ورزشگاه آزادی برترین ورزشگاه آسیا از نگاه AFCورزشگاه آزادی برترین ورزشگاه آسیا از نگاه AFC سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به معرفی برترین و خاطره انگیزترین ورزشگاه‌های قاره کهن پرداخت که در آن ورزشگاه آزادی با بیشترین رای در رتبه نخست جای گرفت. رضاشاه روحت شاد The death of an unarmed black man after being arrested by police in the USA state of Minnesota has once again highlighted the issue of police violence against racial minorities. به قول آقای رحیم پور اذغدی که در سخنرانیش میگفت : رضا شاه موفنگی و معتاد بود و . . . . خدا به دادمون برسه با چنین ظلمی که به مردم و تاریخ پر افتخار ایران می کنیم . » حکومت رضا شاه بی نقص نبود . اما پر اثر و مفید بود . برای مردم و کشور بزرگ ایران .

ایران‌وایر «فاطمه اختصاری»، شاعر ساکن نروژ تاکنون سه مجموعهٔ داستان کوتاه و خاطرات و یک مجموعهٔ شعر به چاپ رسانده است.Aa فرانسه در سال ۲۰۱۹ با پیشی گرفتن از رقبای خود یعنی آلمان و بریتانیا به جذاب‌ترین مقصد اروپایی سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰ بدل شد.به گزارش ایسنا، دکتر محمد عبدالاحد، مجری طرح در دومین روز از هفتمین نشست برنامه"تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی" با اشاره به عملکرد ویروس کرونا ویروس در بدن، گفت: این ویروس پس از ورود به بدن با فعال کردن میتوکندری سلول‌ها شرایطی  را برای تولید مثل خود آماده می‌کند و ما برای ساخت این حسگر از این فاز بهره بردیم.Aa عمر خیمنز، خبرنگار اعزامی شبکه سی ان ان که برای پوشش ناآرامیها در مینیاپولیس است، در اتفاقی بی سابقه در جریان پخش زنده توسط نیروهای ضدشورش بازداشت شد.

این کتاب‌ها همه در ایران به صورت غیررسمی به فروش می‌رسند. این شاعر غزل پست مدرن که آثار و ترانه‌هایش توسط خوانندگان مختلفی اجرا شده‌‌اند، در طول سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ همواره برای انتشار کارهایش در ایران با مشکل مواجه بود. بر پایه این گزارش، رشد پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی در فرانسه در مقایسه با سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۷ درصد رشد داشته و همین امر موجب شده تا این کشور برای نخستین بار از بریتانیا و آلمان که در این مدت به ترتیب ۱۱۰۹ و ۹۷۱ پروژه سرمایه‌گذاری خارجی داشته‌اند، پیشی بگیرد. سال ۱۳۸۹  کتاب او، «یک بحث فمینیستی قبل از پختن سیب زمینی‌ها»، از نمایشگاه کتاب جمع شد و این فشارها در نهایت به بازداشت او در سال ۱۳۹۲ منجر شدند. عبدالاحد، با اشاره به مکانیزم عملکردی این حسگر، توضیح داد: این حسگر شامل دستگاهی است که از نمونه خلط و یا بزاق بیماران اقدام به ردیابی ویروس کووید-19 در بیماران می‌کند. «فاطمه» را به ۹ سال حبس و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند. بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری کدامند؟ این گزارش، اصلاحات اقتصادی دولت فرانسه از جمله کاهش مالیات بر شرکت‌ها، تغییر قوانین كار، افزایش بودجه تحقیق و توسعه و تشویق کارآفرینی را علت اصلی بهبود جایگاه آن در جذب سرمایه‌های خارجی ارزیابی کرده است. او پس از دریافت این حکم سنگین، خروج از ایران را انتخاب کرد. اعتراضات و ناآرامیها تا حدی گسترده بود که از صبح جمعه نیروهای گارد ملی وارد مینیاپولیس شده اند.

این شاعر در مقدمه فیلم‌های پیشنهادی خود برای «ایران‌وایر» می‌نویسد: «سخت است که فقط ۱۰ فیلم برای مخاطب معرفی کرد و سخت‌تر از آن، نوشتن تنها یک یا دو خط برای دلیل معرفی آن فیلم است. من ترجیح می‌دهم سراغ فیلم‌های یکی دو سال اخیر نروم و ۱۰ فیلمی را معرفی کنم که بی‌هیچ ترتیبی جزو ۵۰ انتخاب اولم هستند. در این ۱۰ فیلم، ویژگی‌های مشترکی وجود دارد که شاید علت اصلی انتخابم نباشند اما مسلما در آن دخالت دارند؛ ویژگی‌هایی مثل نوآوری در روایت و شخصیت‌پردازی‌ها، بازی‌های خوب، پیش‌رو بودن در زمان خود و اندیشه‌ای که در پس اثر وجود دارد و باعث می‌شود پس از پایان، فیلم در تو ادامه داشته باشد و به آن فکر کنی. علاوه بر این، شاید دیدن این فیلم‌ها باعث شود مخاطب به دنبال دیدن سایر فیلم‌های کارگردان برود که در نهایت اتفاق خوبی است.» ۱-«انی‌هال» ( .