فیلم/ "انتقال آب خزر به سمنان" این دریاچه را می‌خشکاند؟- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim

29/07/1398 09:46 ق.ظ

فیلم/ 'انتقال آب_خزر به سمنان' این دریاچه را می‌خشکاند؟ حالا حتی پیش از انتقال آب خزر به سمنان هم، حال و روز این دریاچه اصلاً 'خوش' نیست! سطح آب خزر در بسیاری از نقاط ساحلی در ۳ استان‌ شمالی کشورمان به شدت فروکش کرده است.

حالا حتی پیش از انتقال آب خزر به سمنان هم، حال و روز این دریاچه اصلاً 'خوش' نیست! سطح آب خزر در بسیاری از نقاط ساحلی در 3 استان‌ شمالی کشورمان به شدت فروکش کرده است؛ نمونه این پس‌روی آب خزر در سواحل استان گلستان در بندر ترکمن به وضوح قابل مشاهده است. در دولت حسن روحانی مراحل پایانی خود را می‌گذراند و قرار است این طرح پرمخاطره در دولتی که رئیس آن از خطه سمنان است به سرانجام برسد.

اما در همین زمینه مدیر اسبق دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست و مشاور این سازمان ضمن هشدار نسبت به پیامدهای اجرای این طرح متذکر شده است:"در آینده بعد از دوره ریاست جمهوری رئیس‌جمهور سمنانی، بناست قراردادهایی منعقد شود و در پی آن صنایع بزرگ و سنگینی در استان سمنان مستقر شوند؛ حالا هم برنامه این است که تا ریاست جمهوری تمام نشده این قرارداد را نهایی کنند و تا دو سال دیگر کار اجرایی آغاز شده باشد و آب را ببرند تا بعد با خاطر آسوده بتوانند قراردادهای اقتصادی بزرگ را تنظیم کنند.

دریاچه خزر به‌خلاف دریاهای آزاد و اقیانوس‌ها، بسته است و آزاد نیست بنابراین هر اتفاقی که در آن بیفتد به تغییر اکوسیستم منجر می‌شود؛ این حجم از آب برای انتقال باید تا ارتفاع 2300متری پمپاژ شود که تأثیری مستقیم بر نابودی ماهی‌های خاویاری خزر به‌جا خواهد گذاشت و شیلات این دریاچه را نابود خواهد کرد؛ اجرایی شدن این طرح، تأثیر مستقیم روی بنادر ما به‌جا خواهد گذاشت؛ آن زمان است که اگر روسیه یک سد جدید دیگری روی ولگا ایجاد کند،

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

با .جود انهمه شواهد آشکار و کار سخت شکافتن کوهها در حالیکه نواحی جنوبی نسبتاً مسطح است و کار اساسی می‌باشد چه اسراری به این کار از همه جهت غلط دولت بی برنامه وهدف به این دولت گفته میشود آقای روحانی تو رو به خدا بفکر منابع طبیعی این کشور باش واگر از نیروهای متخصص داخل کشور استفاده نمی کنید حداقل بیانات مقام معظم رهبری را استفاده کنید.

آب دریای خزر به سمنان منتقل می‌شود؟اوایل هفته بود که خبر موافقت رئیس سازمان محیط‌زیست با انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران منتشر شد. همین امر اعتراض نمایندگان استان‌های شمالی را در مجلس برانگیخت و در نهایت نمایندگان مجلس طرح استیضاح وزیر نیرو را کلید زدند. شما اجازه بدید اتوبان تهران شمال ک یه قرن از شروع پروژه اش میگذره تمام شه بعد صحبت از انتقال آب دریا به کویر سمنان بکنید بعد که آب و انتقال میدن یوهو میزنه بخاطر وجود یک ماده خاص توی آب خزر گل‌سکنان بگا‌ میره.

حسین فریدون به مرخصی رفت- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimحسین_فریدون به مرخصی رفت حسین فریدون که صبح روز چهارشنبه ۲۴ مهر برای تحمل محکومیتش به ۵ سال حبس راهی زندان اوین شده بود، به مرخصی رفت. سفر به سلامت ... خخخخخخ خدا کنه راست نباشه خون باید گریست به حال این عدالت وقوه قضاییه

بازگشت زائران اربعین حسینی از مرز شلمچهتصاویر/بازگشت زائران اربعین_حسینی از مرز شلمچه کاملا حقیقت داره به چشم دیدم

زائران اربعین حسینیاخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

کربلای معلی در شب اربعیناخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید زیارت همشون قبول باشه،فقط کاش ما رو هم دعا میکردند! شکوه وحدت حسینارو می بینی...

حرکت کاروان های اربعین دانشجویی از دانشگاه تهران📸 حرکت کاروان های اربعین دانشجویی از دانشگاه تهران