فیلسوفی که به دریا رفت و برنگشت | DW | 20.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اگنس هلر، از فلسفه‌دانان صاحب‌نام قرن بیستم درگذشت. هلر که از شر رژیم هیتلری به سختی نجات یافته بود، ترس را بدترین مبنای کنش انسانی می‌دانست. هلر سال ۱۳۸۴ در ایران هم سخنرانی کرد.

اگنس هلر از شاگردان و چهره‌های اصلی حلقه فیلسوفان نزدیک به جرج لوکاچ بود که گروه اندیشمندان معروف به مکتب بوداپست را تشکیل می‌دادند. تلاش آنها این بود که درک و دریافتی تازه‌ از مارکسیسم به دست دهند و آن را از زیر بختک روایت‌های حاکم در کشورهای کمونیستی دربیاورند.

هلر توانست سال ۱۹۷۷ از مجارستان خارج شود و به استرالیا برود و از آن به بعد به صورتی فعال در زمینه‌ فلسفه‌ تاریخ، اخلاق و تئوری‌های مدرنیته کار کند. سپس به نیویورک رفت و استاد کرسی هانا آرنت در مدرسه‌ تحقیقات اجتماعی نیویورک شد و به تدریس"اخلاق کانت" و"فلسفه‌ میشل فوکو" پرداخت. حالا دیگر از ارائه روایتی جدیدتر از مارکسیسم فراتر رفته بود و در عین تاکید بر فردیت و مسئولیت و جسارت فردی، جامعه مدنی قدرت‌ یافته و ایده دمکراسی رادیکال را دنبال می‌کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله «نژادپرستانه» ترامپ به نمایندگان کنگره؛ «به همانجایی برگردید که از آن آمده‌اید»🎥آیا دونالد ترامپ واقعا شعار «نژادپرستانه» هوادارانش را متوقف کرد؟ ◀درباره جنجال توئیت‌های رئیس جمهوری آمریکا علیه چهار نماینده زن رنگین‌پوست کنگره بیشتر بخوانید: واقعا مردم آمریکا چطور به این زن رای دادن، ?!😱 آنها برای از بین بردن شکوه و آزادی در آمریکا تلاش می‌کنند. آیا این دیوانگی نیست؟ عن خور ترامپ هستی،یورو نیوز؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

YouTube
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فعالیت کمیته سوئد در میدان‌وردک از سر گرفته می‌شودکمیته سوئد برای افغانستان اعلام کرده که فعالیت مراکز صحی این نهاد در ولایت میدان‌وردک که در پی تهدید گروه طالبان مسدود شده بودند، به زودی از سر گرفته خواهد شد. گروه طالبان، با نشر اعلامیه‌ای گفته که مراکز صحی که از سوی کمیته سوئد تمویل می‌شود، از سوی کمیسیون صحت این گروه اجازه فعالیت دوباره در میدان‌وردک را به دست آورده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

برادر عامل انفجار انتحاری آریانا گرانده در انگلیس، به عنوان متهم از لیبی به لندن آورده شد🔺برادر عامل انفجار انتحاری آریانا گرانده در انگلیس، به عنوان متهم از لیبی به لندن آورده شد ⚡️برادر یک بمبگذار انتحاری، که در سال ۲۰۱۷ با حمله به کنسرت آریانا گرانده باعث مرگ بیش از ۲۰ نفر شد، از لیبی به بریتانیا منتقل، و با اتهامات مرتبط با قتل روبرو شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

'چهار نفر از اعضای ارکستر زهره در اسلواکی مفقود شدند'خبرگزاری فرانسه گزارش داده که چهار نفر از اعضای ارکستر زهره، گروه موسیقی دختران افغانستان، پس از شرکت در یک جشنواره موسیقی از محل اقامت‌شان در یک هتل در اسلواکی مفقود شده‌اند. احمد ناصر سرمست، بنیانگذار انستیتوت ملی موسیقی افغانستان و ارکستر زهره به بی‌بی‌سی گفت که: 'هنوز در موقعیتی قرار ندارم که در این مورد چیزی بگویم. هنوز گروه به کابل نرسیده‌اند.'
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مرثیه‌ای برای آق‌قلا در آب و حسن‌آباد در آتشهنوز دو هفته مانده تا قلب الاسد و گرمایش، اما تئاتری ها چه می کنند. آتش زده اند به جان اهلش با فرشته تاریخ و چند نمایش خوب دیگر، همراه بغض و افسوس، همزمان با آتشی که در جان میدان حسن آباد افتاد. حراج نقاشی های کودکان سیلزده آق قلا، به میلیاردها نرسید اما نشان از آن داشت که مصیبت از یاد نمی رود. کم بود که خبرهای آخرین ساعات هفته هم، از خلیج فارس، تپش قلب ها را افزود. اخرین روز هفته همه می پرسیدند: پهپاد یا نفتکش.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »