فیفا نام ۱۱ نامزد نهایی دریافت جایزه بهترین بازیکن سال فوتبال دنیا را معرفی کرد

01/09/1400 10:31 ب.ظ

فیفا نام ۱۱ نامزد نهایی دریافت جایزه بهترین بازیکن سال فوتبال دنیا را معرفی کرد جزئیات بیشتر🔽

فیفا فهرست ۱۱ نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد که در آن‌ نام ستاره‌های بزرگ دنیای فوتبال از جمله جورجینیو ایتالیایی، انگولو کانته فرانسوی و همچنین روبرت لواندوفسکی لهستانی دیده می‌شود.دو فوق ستاره دنیای فوتبال یعنی لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، با اینکه توفیق چندانی در رقابت‌های باشگاهی کسب نکردند همچنان در فهرست بهترین بازیکن سال فیفا حضور دارند.

دو فوق ستاره دنیای فوتبال یعنی لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، با اینکه توفیق چندانی در رقابت‌های باشگاهی کسب نکردند همچنان در فهرست بهترین بازیکن سال فیفا حضور دارند. جورجینیو ایتالیایی که از معدود بازیکنانی است که توانست در فصل پیشین فوتبال اروپا هم لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند و هم در رقابت‌های یورو به همراه تیم ملی ایتالیا به عنوان قهرمانی برسد یکی از بخت‌های اصلی دریافت این جایزه به شمار می‌رود. هرچند از دست دادن سه پنالتی متوالی در بازی‌های ملی ایتالیا می‌تواند بخت ستاره خط میانی باشگاه چلسی را کم کرده باشد.

انگولو کانته هافبک دفاعی توانمند و تیزهوش فرانسوی که او هم مانند جورجینیو موفق شد با پیراهن چلسی فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود از دیگر نامزدهای جدی دریافت این جایزه به شار می‌رود. از دیگر اسامی این فهرست می‌توان به محمد صلاح مصری، روبرت لواندوفسکی لهستانی، کیلیان امباپه فرانسوی، ارلینگ هالند نروژی، کوین دی‌بروینه بلژیکی، کریم بنزمای فرانسوی و همچنین نیمار برزیلی اشاره کرد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تظاهرات در اعتراض به خشونت فزاینده علیه زنان در فرانسه | DW | 21.11.2021دهها هزار نفر در فرانسه در اعتراض به کم‌کاری دولت در مبارزه با خشونت علیه زنان به خیابان‌ها رفتند. در استان نوردراین وستفالن آلمان نیز هفته مبارزه با خشونت علیه زنان برگزار می‌شود.

تصاویری از حیوانات عجیب‌الخلقه | DW | 21.11.2021مار دوسر، گربه چهارگوش و قورباغه‌ای با ۸ دست و پا. هر از گاهی تصاویری از تولد حیوانات عجیب‌الخلقه منتشر می‌شود. دلایل گوناگونی برای این اختلالات مادرزادی عنوان می‌شوند. حیوانات عجیب‌الخلقه در این گزارش تصویری:

حامد اسماعیلیون دادگاه هواپیمای اوکراین را 'نمایشی شرم‌آور' خواند | DW | 21.11.2021برگزاری دادگاه نظامی پرونده حمله موشکی سپاه به هواپیمای مسافربری اوکراین بار دیگر خشم خانواده جان‌باختگان را برانگیخت. سخنگوی انجمن خانواده جان‌باختگان پرواز ۷۵۲ اوکراین این دادگاه نظامی را 'نمایشی شرم‌آور' خوانده است. 💎💎💎💎💎💎💎 💎 shibarium 💎 💎💎💎💎💎💎💎 SHIB shiba shibarium shibacoin 😍😍😍🤑🤑🤑🚀🚀🚀 leash shibabone

هواپیمایی ماهان مدعی خنثی کردن یک حمله سایبری شد | DW | 21.11.2021هواپیمایی ماهان خبر حمله سایبری به سیستم‌های خود را تایید کرد. مسئولان ماهان در عین حال از خنثی کردن این حمله خبر دادند. این شرکت هواپیمایی همچنین مدعی عادی بودن برنامه پروازهای خود شده است.

روزنامه جمهوری اسلامی: بودجه حوزه‌های علمیه را حذف کنید | DW | 21.11.2021روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله‌ خود پیشنهاد کرده که بودجه حوزه‌های علمیه و نهادهای مذهبی و فرهنگی حذف و به بودجه آموزش و پرورش اضافه شود. نویسنده این سرمقاله تاکید کرده که هدف تقویت حوزه‌های علمیه است و نه تضعیف آنها. در آینده ای نزدیک پیش بینی میکنم وزارت آموزش وپرورش منحل شده و به عنوان یک سازمان زیر نظر حوزه علمیه در می آید!!!!!

ورود تهران به 'شرایط اضطرار' به دلیل آلودگی شدید هوا | DW | 20.11.2021رئیس گروه سلامت هوا می‌گوید، تهران به خاطر وضعیت بسیار وخیم آلودگی هوا وارد 'شرایط اضطرار' شده است. آلودگی هوا در تهران شش برابر حد مجاز سازمان بهداشت جهانی است. مقامات دورکاری و کاهش ساعت کار کارمندان را توصیه کرده‌اند.

فیفا فهرست ۱۱ نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد که در آن‌ نام ستاره‌های بزرگ دنیای فوتبال از جمله جورجینیو ایتالیایی، انگولو کانته فرانسوی و همچنین روبرت لواندوفسکی لهستانی دیده می‌شود.

دو فوق ستاره دنیای فوتبال یعنی لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، با اینکه توفیق چندانی در رقابت‌های باشگاهی کسب نکردند همچنان در فهرست بهترین بازیکن سال فیفا حضور دارند. جورجینیو ایتالیایی که از معدود بازیکنانی است که توانست در فصل پیشین فوتبال اروپا هم لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند و هم در رقابت‌های یورو به همراه تیم ملی ایتالیا به عنوان قهرمانی برسد یکی از بخت‌های اصلی دریافت این جایزه به شمار می‌رود. هرچند از دست دادن سه پنالتی متوالی در بازی‌های ملی ایتالیا می‌تواند بخت ستاره خط میانی باشگاه چلسی را کم کرده باشد.

انگولو کانته هافبک دفاعی توانمند و تیزهوش فرانسوی که او هم مانند جورجینیو موفق شد با پیراهن چلسی فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود از دیگر نامزدهای جدی دریافت این جایزه به شار می‌رود.

از دیگر اسامی این فهرست می‌توان به محمد صلاح مصری، روبرت لواندوفسکی لهستانی، کیلیان امباپه فرانسوی، ارلینگ هالند نروژی، کوین دی‌بروینه بلژیکی، کریم بنزمای فرانسوی و همچنین نیمار برزیلی اشاره کرد.

در این فهرست نام هیچ بازیکنی از انگلستان دیده نمی‌شود و ایتالیا، قهرمان یورو ۲۰۲۰ تنها یک نماینده دارد، با این‌حال جانلوئیجی دوناروما، دروازه‌بان پیشین تیم میلان که به عنوان بهترین بازیکن یورو ۲۰۲۰ انتخاب شده بود در میان ۵ نامزد نهایی بهترین دروازه‌بان سال فیفا حضور دارد.همچنین فرانسه با داشتن ۳ نماینده یعنی بنزما، ام‌باپه و همچنین کانته بیش از تمام کشورهای دیگر در فهرست نهایی نامزدهای دریافت جایزه سال فیفا نماینده دارد.

رای‌گیری برای انتخاب این جایزه با نظر سرمربیان و کاپیتان‌های تیم‌های ملی فوتبال جهان و همچنین گروهی از اصحاب رسانه و طرفداران فوتبال در سراسر دنیا از طریق سایت فیفا انجام می‌شود. اما اعلام رسمی برنده روز ۱۷ ژانویه صورت می‌گیرد که طبق اعلام فیفا، امسال هم مانند سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی خواهد بود.

با این حال فیفا در اوایل ژانویه نام سه نامزد نهایی را اعلام خواهد کرد.

همچنین در بخش بهترین مربیان مرد نام چهره‌هایی چون آنتونیه کونته، هانسی فیلیک، پپ گواردیولا، روبرتو مانچینی، لیونل اسکالونی، دیگو سیموئه و توماس توخل دیده می‌شود. از سوی دیگر آلسیون بکر برزیلی، جانلوئیچی دونارومای ایتالیایی، ادوارد مندی سنگالی، مانوئل نویر آلمانی و کسپر اشمایکل دانمارکی نیز در بخش بهترین دروازه‌بان سال فوتبال جهان با یکدیگر رقابت خواهند کرد.