فیس‌بوک در دعاوی حقوقی با مقامات آمریکایی بر سر قوانین رقابتی پیروز شد

08/04/1400 11:01 ق.ظ

فیس‌بوک در دعاوی حقوقی با مقامات آمریکایی بر سر قوانین رقابتی پیروز شد جزئیات بیشتر🔽

مقامات ایالتی آمریکا مدعی بودند که شرکت فیس‌بوک برای حفظ انحصار بر بازار و ارتقاء جایگاه منحصر به فرد خود در جذب کابران شبکه‌های اجتماعی و کسب درآمد‌ بیشتر تبلیغاتی اقدام به خرید رقبای عمده کرده و آنها را تحت سیطره خود در می‌آورد. مقامات آمریکایی که پیش‌تر بر سر قوانین رقابتی با فیس‌بوک وارد دعوی حقوقی شده بودند در پی صدور رای یک مرجع قضایی متحمل نخستین شکست در این پرونده شدند.

این رای روز دوشنبه بیست و هشتم ژوئن از سوی یک قاضی در کلمبیا صادر شد تا بدین وسیله شکایت ارائه شده از سوی مقامات آمریکایی در سال پایان سال ۲۰۲۰ علیه یکی از غول‌های شبکه‌های اجتماعی رد شود.

پشت این شکایت حقوقی در واقع چهل و شش ایالت آمریکا و ۴۸ دادستان کل بودند که این ایالت‌ها را در اقامه دعوی حقوقی نمایندگی می‌کردند. هدف از طرح این شکایت جمعی که تنها چهار ایالت داکوتای جنوبی، کارولینای شمالی، آلاباما و جورجیا به آن نپیوسته بودند پایان دادن به رویکرد مغایر با قوانین ضد انحصار و ضد رقابتی فیس‌بوک عنوان شده بود.

مقامات ایالت‌های آمریکایی مدعی بودند که شرکت فیس‌بوک برای حفظ انحصار بر بازار و ارتقاء جایگاه منحصر به فرد خود در جذب کابران شبکه‌های اجتماعی و کسب درآمد‌های بیشتر تبلیغاتی اقدام به خرید رقبای عمده کرده و آنها را تحت سیطره خود در می‌آورد. headtopics.com

شبکه‌های اجتماعی واتس‌اپ و اینستاگرام از جمله این رقبا بودند که تحت تملک فیس‌بوک در آمده و شاکیان از آنها به عنوان نمونه‌های بارز انجام این تخلف یاد کرده بودند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

جان‌باختن دست‌کم ۹ زندانی بر اثر کرونا در زندان‌های خراسان‌رضوی

اعتراضات سراسری دامداران در ایران؛ معترضان بر کف خیابان شیر ریختندگروهی از دامداران ایران در اعتراض به گرانی خوراک دام و قیمت پایین محصولات دامداری در چندین استان، از جمله همدان، فارس، یزد و خراسان رضوی، تجمع و راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند

رژه دگرباشان جنسی؛ راهپیمایی در برلین ، سرکوب در استانبول | DW | 27.06.2021کلان‌شهرهایی چون برلین، پاریس و رم صحنه رژه افتخار جامعه 'ال‌جی‌بی‌تی' و شعارهای برابری‌طلبی بودند. دستکم ده هزار نفر در پایتخت آلمان به خیابان آمدند تا تبعیض‌های اجتماعی را به چالش بکشند. در استانبول این رژه سرکوب شد. گزارش تصویری: یارب مباد لوطیان خار شوند کو....یان خنجر به دست وارد میدان شوند مادر جعبه ها.....یه زمانی کونی فحش بود چرا الان افتخار شده؟!!!!😢 اين بازى با واژه هاى شما رو خيلى دوست دارم ، رژه دگرباش ها، اينها اتفاقى نيست؛ رژه ، دگر باش و ازاينجور واژه ها. راستى از آزادى بيان درباره افسانه هولوكاست چه خبر ؟! هنوز هم زندانى داره ؟؟

۱۴۰ فوتی جدید کرونا در کشور / ۳۱۸۵ نفر در شرایط شدید بیماری۱۴۰ فوتی و ۱۲۳۵۱ مبتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۲۳۵۱ نفر *جانباختگان جدید: ۱۴۰ نفر *مجموع مبتلایان: ۳۱۸۰۰۹۲ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۲۸۴۸۰۴۲ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۸۳۹۸۵ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۵۸۰۴۲۸۶

موج دلتای کرونا؛ آمار بی‌سابقه در روسیه، محدودیت‌های جدید در بنگلادش و استرالیاآمار مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به «کووید ۱۹» در حالی در سنت‌پترزبورگ شکسته شد که این شهر روسیه قرار است روز جمعه آینده میزبان یکی از مسابقات مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا باشد. کرونا آخرش کاری میکنه همه به گوه خوری بیفتن و حکومت های ایدئولوژیست بگن عن واکسن هم نیستیم فایزر و مدرنا بدید

جوان تراجنسیتی در آمریکا پس از ۷ سال در «جدال سرویس‌های بهداشتی» پیروز شدگوین گریم طی هفت سال گذشته از حق خود برای استفاده از سرویس بهداشتی پسران در دبیرستان دفاع کرده بود.