فوکوشیمای هسته‌ای ویران جایش را به نیروگاه‌های خورشیدی و بادی می‌دهد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

نیروگاه‌های خورشیدی و بادی بر ویرانه‌های نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما سر بر می‌آورند جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مقامات ژاپن در نظر دارند ناحیه‌ نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما را به مرکز بزرگ نیروگاه‌های خورشیدی و بادی تبدیل کنند.

تخمین زده می‌شود راه‌اندازی این نیروگاه‌ها بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ین ژاپن (معادل ۲.۷۵ میلیارد دلار آمریکا) هزینه داشته باشد. بانک دولتی توسعه ژاپن و همچنین بانک سرمایه‌گذاری خصوصی میزوهو از جمله تامین‌کنندگان مبلغ ساخت خواهند بود و انتظار می‌رود این طرح تا مارس ۲۰۲۴ به اتمام برسد. در مارس سال ۲۰۱۱ در پی یک زلزله شدید و بدنبالش سونامی، تاسیسات نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما از کار افتاد و مواد رادیو اکتیو به بیرون نشت کرد. متخصصان این رخداد را بزرگترین فاجعه هسته‌ای بعد از چرنوبیل می‌دانند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پمپئو: توافق هسته‌ای مصیب‌بار ایران به او اجازه خرید و فروش اسلحه را می‌دهدمایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه 11 نوامبر 2019 ضمن انتقاد مجدد از توافق هسته‌ای ایران با
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش اردوغان به تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا علیه ترکیه | DW | 12.11.2019رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم ترکیه تهدید کرد که تمامی اعضای اروپایی داعش را به کشورهایشان بازمی‌گرداند و پناهجویان سوری را راهی اروپا می‌کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

در پی وقوع زمین‌لرزه فعالیت یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای فرانسه موقتا متوقف شدقرار است یک بازبینی دقیق توسط اپراتور این مرکز هسته‌ای همچنین آژانس امنیت هسته‌ای به عمل آید. این اقدام احتیاطی پس از آن در دستور کار قرار گرفت که یکی از ۵ حسگر زلزله در نیروگاه هسته‌ای کرواس در منطقه اردش فرانسه شروع به ارسال علائم هشدار کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چرا امارات خواهان بازگشت ایران به میز مذاکره شده؟‏وزیر مشاور امور خارجه امارات متحده عربی، انتخاب میان جنگ و توافقِ 'ناقص' هسته‌ای ایران را 'انتخابی غلط' نامیده‏ است. بخور بخور و‌ دلالی از وضعیت بلاتکلیفی و تحریم ایران ... چون هفته قبل آخوندهای شیعه برای دست و پا بوسی محمد بن سلمان نامه فرستادند بهتره کارشناس برنامه از کلمه خلیجی ها استفاده نکنند. خلیج فارس، بیش از دو هزار سال است که در نقشه های باستانی هم اثبات شده، که وجود داشته.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

استعفای خودخواسته یا کودتا علیه مورالس؟ واکنش‌ها به سقوط دولت در بولیویاتحادیه اروپا نیز در واکنش به تحولات بولیوی، تمامی طرف‌های درگیر در تنش سیاسی جاری در این کشور را به «خویشتن‌داری» و «مسئولیت‌پذیری» فرا خواند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تکذیب خبر ابتلای 100تن به ایدز در روستای درگس/ توطئه دشمنان برای تکرار موضوع لردگان در چابهار/ فعالیت 13 تیم DIC برای تشخیص بیماری ایدزرئیس شبکه بهداشت و درمان چابهار در گفت‌وگو با ایلنا: تکذیب خبر ابتلای 100تن به ایدز در روستای درگس/ توطئه دشمنان برای تکرار موضوع لردگان در چابهار/ فعالیت 13 تیم DIC برای تشخیص بیماری ایدز
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »