فوران آتشفشان ارتباط جزایر تونگا را با دنیای خارج قطع کرد | DW | 16.01.2022

26/10/1400 11:10 ب.ظ

یک روز پس از فوران عظیم آتشفشانی در زیر آب‌های اقیانوس آرام و ایراد خسارت‌های قابل توجه به جزایر تونگا گزارش شده که احتمالا کابل زیردریایی که اتصالات تلفن و اینترنت را به تونگا می‌برد نیز از بین رفته است.

یک روز پس از فوران عظیم آتشفشانی در زیر آب‌های اقیانوس آرام و ایراد خسارت‌های قابل توجه به جزایر تونگا گزارش شده که احتمالا کابل زیردریایی که اتصالات تلفن و اینترنت را به تونگا می‌برد نیز از بین رفته است. پس از فوران این آتشفشان به بخشی از تونگا، فیجی و نیوزیلند آسیب رسیده و سونامی ایجاد شده است. امواج این سونامی تا سواحل ژاپن رسید. ارتباط مجمع‌الجزایر تونگا در حال حاضر با دنیای خارج قطع شده و برآورد هرگونه تلفات و خسارت را ناممکن کرده است.

صدای ناشی از فوران این آتشفشان در آلاسکا در ۱۰ هزار کیلومتری جزایر آتشفشانی اقیانوس آرام شنیده شد. تونگا متشکل از ۱۷۰ جزیره است که در شرق استرالیا در اقیانوس آرام قرار دارند و حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.موج سونامی که توسط آتشفشان زیرآبی"هونگا تونگا-هونگا هاآپای" ایجاد شد، مناطق مسطح تونگا را به زیر آب فرو برد.

بر اساس گزارش اداره هواشناسی استرالیا، یک موج سونامی به ارتفاع یک متر و ۲۰ سانتی‌متر در نوکوآلوفا، پایتخت تونگا مشاهده شد. در پی این سانحه به دلیل از کار افتادن آژیر هشدار، به ساکنان ساموآی آمریکا از طریق رادیو و ناقوس کلیسا هشدار سونامی داده شد. ساکنان ساحلی به سرعت به مناطق مرتفع رفتند. تاکنون تلفات جانی و خساراتی در این منطقه گزارش نشده است. headtopics.com

کابل چیست؟ املا ره یادبګیر. کیبل نوشته کن

دروغه، کوسه‌های اسرائیلی خوردنش

ادامه مطلب:
dw_persian »

قطع دسترسی برخی از دانشگاه‌های ایران به پایگاه‌های علمی دنیا به دلیل بدهییک مقام وزارت علوم ایران از قطع دسترسی برخی از دانشگاه‌های کشور به پایگاه‌های علمی دنیا به دلیل «بدهی دانشگاه‌ها» به این پایگاه‌ها در سال‌های اخیر خبر داد.

حجم تجاری بیش از 29 میلیارد دلاری پیمانکاران ترکیه در خارج از کشورپیمانکاران ترکیه در سال 2021 حدود 29.3 میلیارد دلار پروژه‌های جدید در خارج از کشور انجام دادند. - خبرگزاری آناتولی

رونمایی از کیف‌های لبریز از رشوه دلار و یورو در دادگاه شهرداری لواسانرونمایی از کیف‌های لبریز از رشوه دلار و یورو در دادگاه شهرداری لواسان *سومین جلسه دادگاه رسیدگی به تخلفات شهرداری لواسان در حالی صبح امروز آغاز شد که چهار کیف حاوی مقادیر زیادی دلار و یورو در آن به نمایش درآمد *ارزش ارزها در تصاویر ۴۰ میلیارد تومان است نان پدر و شیر مادر حلالش که نگرفته 👌😁 بعد از کیف‌های دلار و یورو حالا نوبت سکه‌های طلای رشوه است در ادامه جلسه دادگاه شهرداری لواسان، اسناد دیگری از تخلفات متهمان این پرونده از جمله دریافت بیش از ۷۰۰ سکه طلا به عنوان رشوه به نمایش گذاشته شد. 🥲

ائتلاف عربی از شهروندان یمنی خواست تا از جاده‌های مارب و البیضاء دوری کنندائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، در بیانیه‌ای از شهروندان غیرنظامی یمنی خواست تا از جاده‌های «مأرب» و «البیضاء» به سوی شهرهای «حریب»، «عین»، «بیحان» و

آمار رسمی از کشته‌های اعتراضات قزاقستان به ۲۲۵ نفر رسیدوزارت بهداشت قزاقستان می‌گوید که بیش از ۲۶۰۰ نفر پس از ناآرامی‌ها در بیمارستان بستری شدند. به گفته این وزارتخانه حال ۶۷ نفر از آنها وخیم است. فقط با یک قرارداد جهت صید یک نوع ماهی در آب های جنوب چنین ویرانی به بار آورند1️⃣ China_Get_Out_Of_Iran قرارداد_۲۵_ساله_با_چین پایان_تمدن_۲۵۰۰_ساله پایان_ایران ترکمنچای_چینی ترکمانچای_چینی جان مردم مهمتر است. تصویری پایم اونایی ک حال میخوان پیام بدن

نواک جوکوویچ، ستاره تنیس جهان به خاطر عدم واکسیناسیون سرانجام از استرالیا اخراج شد🔺نواک جوکوویچ، ستاره تنیس جهان به خاطر عدم واکسیناسیون سرانجام از استرالیا اخراج شد ▪️جوکوویچ بعد از صدور حکم نهایی گفت که از این حکم «بسیار ناامید شده» اما به آن احترام می‌گذارد. ⬇️بیشتر بخوانید:

یک روز پس از فوران آتشفشان زیر آب‌های اقیانونس آرام جنوبی و وارد آمدن آسیب‌های شدید به جزایر تونگا خبرها هنوز از ناروشن بودن میزان خسارت‌ها حکایت دارد.

پس از فوران این آتشفشان به بخشی از تونگا، فیجی و نیوزیلند آسیب رسیده و سونامی ایجاد شده است. امواج این سونامی تا سواحل ژاپن رسید.

ارتباط مجمع‌الجزایر تونگا در حال حاضر با دنیای خارج قطع شده و برآورد هرگونه تلفات و خسارت را ناممکن کرده است.

صدای ناشی از فوران این آتشفشان در آلاسکا در ۱۰ هزار کیلومتری جزایر آتشفشانی اقیانوس آرام شنیده شد.

تونگا متشکل از ۱۷۰ جزیره است که در شرق استرالیا در اقیانوس آرام قرار دارند و حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.موج سونامی که توسط آتشفشان زیرآبی"هونگا تونگا-هونگا هاآپای" ایجاد شد، مناطق مسطح تونگا را به زیر آب فرو برد.

بر اساس گزارش اداره هواشناسی استرالیا، یک موج سونامی به ارتفاع یک متر و ۲۰ سانتی‌متر در نوکوآلوفا، پایتخت تونگا مشاهده شد.

در پی این سانحه به دلیل از کار افتادن آژیر هشدار، به ساکنان ساموآی آمریکا از طریق رادیو و ناقوس کلیسا هشدار سونامی داده شد. ساکنان ساحلی به سرعت به مناطق مرتفع رفتند. تاکنون تلفات جانی و خساراتی در این منطقه گزارش نشده است.

قایق‌ها در اسکله‌ای در نیوزیلند در حدود دو هزار کیلومتری آتشفشان

با این حال خبرها حاکی از غرق شدن تعدادی قایق در اسکله‌ای در نیوزیلند در حدود دو هزار کیلومتری آتشفشان مورد نظر است. اموا با ارتفاع حدود یک متر در سواحل اقیانوس آرام ژاپن ثبت شده است.

حتی در برخی از سواحل کالیفرنیا ارتفاع این امواج به یک متر و ۲۰ سانتی‌متر رسیده و پارکینگ‌ها را زیر آب برده است.

جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند فوران این آتشفشان را"بسیار نگران‌کننده" خواند. مقامات این کشور برای برقراری ارتباط با تونگا تلاش می‌کنند.