فوت‌و‌فن: منچستریونایتد-آرسنال؛ پوگبا علیه یونایتد - BBC News فارسی

12/08/1399 05:29:00 ب.ظ

فوت‌و‌فن: منچستریونایتد-آرسنال؛ پوگبا علیه یونایتد

فوت‌و‌فن: منچستریونایتد-آرسنال؛ پوگبا علیه یونایتد

در مهمترین بازی هفته هفتم لیگ برتر انگلیس، آرسنال درحالی منچستریونایتد را شکست داد که عملکرد ضعیف پل پوگبا ستاره یونایتد، انتقادات زیادی را متوجه این ستاره فرانسوی کرد. در ستون فوت‌و‌فن این هفته، نگاهی داریم به این بازی.

Getty Imagesحالا یونایتد از ۶ بازی فقط ۷ امتیاز دارد و این ضعیف‌ترین نتیجه‌گیری از فصل ۱۴-۲۰۱۳ است. همینطور سه شکست در چهار بازی اول در اولدترافورد، ضعیف‌ترین عملکرد در بازی‌های خانگی، در تاریخ منچستریونایتد به حساب می‌آید.یکی از مهمترین نکات فنی که در نیمه نخست به چشم می‌آمد، مشارکت ویژه برند لنو دروازه‌بان آرسنال در بازیسازی از عقب زمین بود. لنو در جریان بازی ۴۵ پاس داد و بارها بیرون از محوطه جریمه آرسنال صاحب توپ می‌شد و با مدافعان و هافبک‌های تیمش پاسکاری می‌کرد؛ این رویکرد پرریسک از سوی آرتتا، احتمالا به دلیل مهار توان یونایتد در پرس کردن گرفته شده بود.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

منکر این نیستم که ۵۰ هزار تومان درآمد داشتم/ جای فعال اقتصادی، فرهنگی و دور زنندگان تحریم در زندان نیستمتهم امامی در دهمین جلسه دادگاه: منکر این نیستم که ۵۰ هزار تومان یا ۲۰ هزار تومان درآمد داشتم/ جای فعال اقتصادی، فرهنگی و دور زنندگان تحریم در زندان نیست جاشون رو کول ملت هم نیست😡

مصاحبه با همسر حبیب کعبی - BBC News فارسیوبسایت 'جنبش آزادیبخش احواز' نوشته حبیب کعبی از رهبران جنبش نِضال در ترکیه بازداشت و به ایران منتقل شده است. تلفن اعضای خانواده ی تمام تروریست ها و آدم کش ها رو داری، نه؟ وقتی بی بی سی بلند گو و دلسوز یک تروریست می شود یه تیترم برای همسرهای فاضله ابوبکر البغدادی برو.هر چند قایمش کردید ولی خب اونم فرزنده.مادر داشته طفلک. آخ آخ.واگعا گلبم گرفت😞😂

نگاهی به تاریخچه اتهام دخالت ایران در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا - BBC News فارسیدولت آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، حکومت ایران را به دخالت سایبری در انتخابات این کشور متهم کرده است.

درگیری و تیراندازی در دانشگاه کابل - BBC News فارسیدقایق پیش صدای تیراندازی در دانشگاه شهر کابل شنیده شد. شاهدان عینی و وزارت داخله/کشور افغانستان وقوع درگیری و تیراندازی را تایید کرده ولی گفته که تاکنون جزئیات آن مشخص نیست. کابل دیگه... درگیری تو افغانستان دیگه اصولا خبر محسوب نمیشه... به عجب صلحی رسید ترامپ با طالبان . به به درگیری و تیراندازی در ايران و افغانستان کاملاً عادی و معمولی است.

معادن طلای بدخشان در کنترل طالبان درآمده است - BBC News فارسیساکنان محل و مقام‌های محلی ولایت بدخشان تایید می‌کنند که کنترل معدن طلای ولسوالی راغستان بدخشان بدست طالبان افتاده و این گروه روزانه میلیونها افغانی از آن درآمد دارد. مسئولین محلی گفته‌اند که موضوع را به کابل گزارش داده اند. وزارت معدن افغانستان نیز می‌گوید که برای قانونمند شدن استخراج طلا برنامه دارد. رهبری حکومت اراده برای سرکوب تروریستان ندارد بخاطری برادری وهم خونی اگر گرسنه و رو به مرگ باشی یک کیلو طلا با ارزشتر است یا یک کلیو سيب زمینی؟

رابرت فیسک خبرنگار پرسابقه درگذشت - BBC News فارسیرابرت فیسک، خبرنگار پرسابقه بین المللی که از انقلاب ایران و جنگ ایران و عراق برای روزنامه های بریتانیایی گزارش تهیه کرده بود، در سن ۷۴ سالگی درگذشته است. آقای فیسک در دهه های گذشته به خاطر گزارش هایش از خاورمیانه شناخته می شد. او از منتقدان سیاست های آمریکا و اسراییل در خاورمیانه بود. از منتقدان سیاست های آمریکا و اسراییل در خاورمیانه بود و گوه خور ملاها. یک کرونا هم به مرگ ایشان بچسبانید، که بازی در پایان قشنگتر شود. منتظر تأسیس امامزاده روبرت فیسک هم در آینده نزدیک در کشور امام زاده ها ( و آقازاده ها!!!) باشید!

فوت‌و‌فن؛ چلسی-لیورپول: کارت قرمز و مانه کابوس لمپارد شدند مارکوس رشفورد، برونو فرناندز و اسکات مک‌تامینی سه مهره تاثیرگذار خط میانی و حمله یونایتد به ترکیب اصلی بازگشتند اما در عمل، یونایتد نتوانست برتری خاصی مقابل آرسنال داشته باشد.به گزارش ایلنا، دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم امامی و دیگر متهمان صبح امروز به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.مصاحبه با همسر حبیب کعبی مصاحبه با همسر حبیب کعبی ۳ ساعت پیش منابع غیررسمی از بازداشت یکی از رهبران گروه موسوم به 'مقاومت ملی احواز' خبر داده‌اند.به گفته مدیر تشکیلات اطلاعاتی آمریکا این دخالت به نفع جو بایدن، کاندیدای حزب دموکرات، بوده.

آرتتا که همچون هفته‌های گذشته با آرایش ۳-۴-۳ تیمش را به زمین فرستاده بود، در نیمه اول بر حریف مسلط بود و هرچند در نیمه دوم آرسنال افت کرد، اما با یک ضربه پنالتی به سه امتیاز رسید. منبع تصویر، Getty Images توضیح تصویر، روی کین: پس از نتایج خوب چند هفته اخیر، مردم فکر می‌کردند تیم پیشرفت کرده اما من هرگز این شوخی را جدی نگرفتم حالا یونایتد از ۶ بازی فقط ۷ امتیاز دارد و این ضعیف‌ترین نتیجه‌گیری از فصل ۱۴-۲۰۱۳ است. متهم امامی ضمن قرار گیری در جایگاه گفت: قصد صحبتهای حاشیه ای ندارم انتظار حمایت ندارم. همینطور سه شکست در چهار بازی اول در اولدترافورد، ضعیف‌ترین عملکرد در بازی‌های خانگی، در تاریخ منچستریونایتد به حساب می‌آید. مقام‌های ایران این جنبش را مسئول حمله دو سال پیش به یک رژه نظامی در اهواز می‌دانند. مجموعه این نکات هواداران یونایتد را بار دیگر نگران کرده است. متهم امامی گفت: مانند تمام جلسات قبل آنچه از واقعیت پرونده را می‌دانم به صراحت و صداقت می‌گویم. روی کین، کاپیتان سابق یونایتد دقایقی پس از بازی دیشب گفت: "پس از نتایج خوب چند هفته اخیر، مردم فکر می‌کردند تیم پیشرفت کرده اما من هرگز این شوخی را جدی نگرفتم.

" اما در زمین بازی چه گذشت. این متهم گفت: تا برج ۲ سال ۹۸، پرونده من ۲۰ جلد بود؛ اما در سال ۹۹ ، ۱۴۰ شد... متهم امامی گفت: غیر از دلاویز تنها متهمی هستم که بیشترین اذیت را شد. لنو در نقش نویر یکی از مهمترین نکات فنی که در نیمه نخست به چشم می‌آمد، مشارکت ویژه برند لنو دروازه‌بان آرسنال در بازیسازی از عقب زمین بود. لنو در جریان بازی ۴۵ پاس داد و بارها بیرون از محوطه جریمه آرسنال صاحب توپ می‌شد و با مدافعان و هافبک‌های تیمش پاسکاری می‌کرد؛ این رویکرد پرریسک از سوی آرتتا، احتمالا به دلیل مهار توان یونایتد در پرس کردن گرفته شده بود. قاضی خطاب به متهم امامی گفت: به شرط اینکه شما و وکیلتان نیز رعایت کنید.

وقتی لنو بیرون از محوطه جریمه صاحب توپ می‌شد، رشفورد و گرین‌وود به عنوان دو مهاجم یونایتد مجبور می‌شدند روی دو مدافع آرسنال فشار بگذارند و عملا یک بازیکن به کار بازیسازی آرسنال اضافه شده بود و این برتری عددی، به آرسنالی‌ها کمک می‌کرد که راحت‌تر از حالت معمول، توپ را به فضای پشت مهاجمان حریف برسانند. منبع تصویر، Getty Images نکته آماری جالب اینکه لنو در طول ۹۰ دقیقه، فقط یک پاس کمتر از کیرن تیرنی یکی از سه مدافع میانی آرسنال داد. قاضی گفت: حواسمان هست چه چیزهایی گفته می شود. این شکل ویژه بازی لنو، یادآور سبک بازی مانوئل نویر دروازه‌بان بایرن‌مونیخ است. اما باید به این نکته توجه کنیم که آرسنال در لیگ برتر جایگاه مسلط و ویژه بایرن در بوندسلیگا را ندارد و از این زاویه، رویکرد آرتتا در استفاده از دروازه‌بان در بازیسازی بیرون از محوطه جریمه، بیشتر جلب توجه می‌کند. متهم امامی بیان کرد: فرمودید که کیفرخواست توسط من و وکیل خوانده نشده اما این کیفرخواست، کیفرخواست تمام زندگی من است. در تصویر، نقطه مبدا تمام پاس‌های لنو در جریان بازی را می‌بینید.

جالب است که مبدا تعداد زیادی از این پاس‌ها بیرون از محوطه جریمه آرسنال بود. متهمان از دقت و عدالت شما صحبت می‌کنند؛ اما در دادگاه اتفاقی که می‌افتد دور از چیزی است که از شما شناخته‌ام. اهمیت مارسیال آنتونی مارسیال که مقابل تاتنهام به دلیل حرکت غیرورزشی کارت قرمز مستقیم گرفته بود، مقابل آرسنال سومین جلسه محرومیت خود را پشت سر گذاشت و غیبت او در این بازی، برای اوله‌گونار سولشر گران تمام شد. سولشر که در بازی مقابل لایپزیک از آرایش ۲-۴-۴ لوزی استفاده کرده و با ۵ گل حریف را شکست داده بود؛ با همین آرایش بازی را مقابل آرسنال شروع کرد اما این بار یونایتد در حمله زهردار نبود و در طول ۹۰ دقیقه فقط دو ضربه در چارچوب داشت. متهم امامی افزود: دفعه قبل من ۱۲ مرحله خرید و ترخیص کالا را از نماینده دادستان پرسیدم که اطلاع نداشت. منبع تصویر، Getty Images زوج رشفورد-گرین‌وود یک روز کم‌فروغ را سپری کردند. شاید اگر مارسیال محروم نبود، سولشر حداقل برای دقایقی، از رشفورد در پست موردعلاقه‌اش یعنی گوش چپ استفاده می‌کرد و این می‌توانست بر توان هجومی یونایتد بیفزاید. راجع به تصمیم شما دخالتی نمی کنم اما آنچه که از شما انتظار دارم شکل درست دادرسی است.

در نیمه دوم و پس از گل آرسنال، ادینسون کاوانی به میدان رفت اما هیچ خطری از سوی این مهاجم اروگوئه‌ای متوجه آرسنال نشد. مجموعه این نکات نشان می‌دهد که سولشر از بازی هفته آینده مقابل اورتون دوباره روی مارسیال که محرومیتش سپری شده، حساب ویژه باز خواهد کرد. من باید ارزیابی کنم. آقای ستاره همچنان آماده نیست پل پوگبا در هفته‌های ابتدایی لیگ چندان آماده نبود اما حضور موثر او در بازی هفته گذشته مقابل لایپزیگ، سولشر را متقاعد کرد که این بازیکن گرانقیمت، مقابل آرسنال در ترکیب اصلی قرار بگیرد. در عمل اما پوگبا یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های خود با پیراهن یونایتد را انجام داد. قاضی گفت: ما می‌گوییم شما مستندات را بدهید و ما نیز استعلام می‌کنیم و کرده‌ایم و پاسخ‌ها نیز می آید. مسئله فقط پنالتی ساده‌لوحانه‌ای که پوگبا داد، نیست.

هافبک فرانسوی در این بازی، ۱۲ تا از ۱۶ دوئل یک مقابل یک را باخت و ۶ بار توپ را لو داد. متهم امامی در ادامه ضمن قرائت دلنوشته ای است، گفت: جای فعال اقتصادی، فرهنگی و دور زنندگان تحریم در زندان نیست ما را به منطقه امنی که شایسته آنها هستیم برسانید. پوگبا فقط یک نبردهوایی انجام داد که در آن بازنده بود. مجموعه این آمار باعث شد نمره فنی این بازیکن در سایت آنالیز "هواسکورد" ۵. این متهم گفت: تاریخ اس ام اس ها به آن فعلی که مطرح می شود نمی خورد.۸ شود؛ نمره ضعیفی که باعث شد پوگبا ضعیف‌ترین بازیکن میدان از نگاه این سایت تحلیلی معتبر شود. پوگبا که از دوره حضور مورینیو در اولدترافورد، چالش فنی طولانی را با این مربی پرتغالی تجربه کرده بود، در اواخر فصل گذشته نمایش‌های خوبی داشت اما همچنان او یک بازیکن مستعد اما پرنوسان در ترکیب یونایتد به شمار می‌رود که سولشر نیز همچون مورینیو، برای حفظ فرم و ثبات فنی و بدنی او، کار دشواری دارد. قصه ای که تعریف می کنید منطق ندارد و من باید از فیلمنامه خود دفاع کنم وقتی می‌گویند رشوه داده‌ام باید بگویم که نداده‌ام .

پوگبا در شکست مقابل آرسنال سهم ویژه‌ای داشت و در این شرایط فشاری که در رسانه‌های گروهی و همینطور شبکه‌های اجتماعی روی این بازیکن ایجاد شده، طبیعی به نظر می‌رسد. در تصویر، مناطق مختلفی که پوگبا توپ لو داد را می‌بینید. متهم امامی افزود: من فیلمی را برای کریمی فارسی فرستادم که ۱۱ نفر در خصوص قتل توسط یک متهم رای مثبت می دهند اما یک نفر همه آن شک ایجاد می‌کند. ۵ بار از دست دادن توپ در مناطق مختلف، آمار خوبی برای هافبک گران‌قیمت یونایتد محسوب نمی‌شود. درخشش اوبامیانگ و ویلیان آرتتا که در چند بازی اخیر نتایج خوبی نگرفته بود، حالا تیم‌اش را با ۱۲ امتیاز در فاصله چهار امتیازی از لیورپول صدرنشین می‌بیند. متهم امامی افزود: از بانک سرمایه خواهش می‌کنم ادله جدیدتر از کیفرخواست وجود دارد که به عنوان مثال ردیابی مالی، معرفی من، واریز پیش پرداخت، وجود رسید یا دوربین‌های بانک و یا هر مورد دیگری وجود دارد به من ارائه دهد که من در تأسیس شرکت‌هایی که گفته شده است نقش داشتم. آرسنال در نیمه اول به وضوح برتر از یونایتد بود و در نیمه دوم هرچند دقایق زیادی بدون توپ، در نیمه خودی دفاع می‌کرد اما در پایان بازی، همچون میزبان ۲ ضربه در چارچوب داشت و فرصت گل ویژه‌ای به نیروهای هجومی یونایتد نداد.

منبع تصویر، Getty Images نمایش خوب اوبامیانگ، ویلیان و ساکا آرسنالی‌ها را به نتیجه‌گیری در بازی‌های پیشِ رو امیدوار کرد. ما درباره ۱۸۰ هزار تن قیر صحبت می‌کنیم چه کسی گفته ضمانت‌نامه ردیابی وجود ندارد. توماس پارتی هافبک جدید آرسنال هم بار دیگر نمایش خوبی داشت و به تدریج این بازیکن دارد تبدیل به رهبر خط میانی آرسنال می‌شود. در هفته‌ای که لیورپول و سیتی پیروز شده بودند، آرتتا با این سه امتیاز تیم‌اش را به رقابت با بزرگان لیگ نزدیک نگه داشت. متهم امامی با بیان اینکه اگر ۱۸۰ هزار تن را هم من می‌خریدم باز هم جرمی نکردم، گفت: اگر اسناد ۱۸۰ هزار تن را آوردید من آن را قبول می‌کنم و دیگر بحثی در این باره نمی‌کنم. خوشحالی ویژه آرتتا پس از سوت پایان، اهمیت این برد بیرون از خانه را نشان می‌داد. مهمترین خبرها . هدایتی از ما خواست سریالی را تولید و پخش آن را برعهده بگیریم، ما وارد تولید سریال شدیم، هدایتی بعدا دستگیر شد و ۲ میلیارد چک داده بود وصول نشد، آن چک برای یک فرد دیگری بوده است آیا این نشان می‌دهد که ما پولشویی کرده‌ایم؟ متهم امامی افزود: قسم می‌خورم که اطلاعات تلگرام ساختگی است و آن را توضیح خواهم داد.