فوت‌و‌فن: چلسی-وستهم؛ عبور لمپارد از تونل وحشت - BBC News فارسی

02/10/1399 02:41 ب.ظ

فوت‌و‌فن: چلسی-وستهم؛ عبور لمپارد از تونل وحشت

چلسی در آخرین بازی هفته چهاردم، وستهم دیگر تیم لندنی را به راحتی شکست داد تا به رده پنجم جدول صعود کند. در ستون فوت‌و‌فن این هفته، نگاهی انداخته‌ایم به جدال این دو تیم همشهری. بنابراین چلسی هیچ دلیلی برای از پیش برنده دانستن خود مقابل وستهم نداشت. فرانک لمپارد بهترین ترکیب ممکن را برای این بازی انتخاب کرد و با سیستم ۳-۳-۴ تیمش را به زمین فرستاد. دیوید مویز هم آرایش ۱-۳-۲-۴ را برای وستهم را انتخاب کرده بود.

جارود بوئن بال راست و سباستین هالر مهاجم مرکزی وستهم، از آماده‌ترین بازیکنان این تیم در هفته‌های اخیر، مهمترین تهدید برای خط دفاع چلسی محسوب می‌شدند.توضیح تصویر،

تامی آبراهام (چپ) بهترین گلزن چلسی تا اینجای فصل است اما گره بازی خیلی زود باز شد. چلسی همانطور که گفته شد، بازی را خوب شروع کرد و در دقیقه ۱۰ تیاگو سیلوا مدافع برزیلی چلسی با ضربه سر، ارسال میسون مونت از نقطه کرنر را به گل تبدیل کرد تا چلسی یک بر صفر جلو بیفتد.

در ادامه نیمه اول، چلسی توانست سهم مناسبی از مالکیت بازی را حفظ کند و وستهم را از دروازه خودش دور نگه دارد. در این نیمه وستهم سه شوت داشت که هیچ کدام داخل چارچوب نبود. مصدومیت زودهنگام بن چلویل مدافع چپ چلسی و تعویض اجباری او با امرسون برزیلی هم خط دفاع چلسی را ضعیف نکرد. headtopics.com

چلسی با کمترین اشتباه ممکن در کنترل بازی، نیمه اول را به پایان رساند.زوستهم که در دو بازی دشوار قبلی مقابل لیدزیونایتد و کریستال‌پالاس درمجموع ۴ امتیاز گرفته بود، نیمه دوم را با انرژی مناسبی شروع کرد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

فوت‌و‌فن؛ چلسی-تاتنهام: توپ برای شما، صدرجدول برای ما

بنابراین چلسی هیچ دلیلی برای از پیش برنده دانستن خود مقابل وستهم نداشت. فرانک لمپارد بهترین ترکیب ممکن را برای این بازی انتخاب کرد و با سیستم ۳-۳-۴ تیمش را به زمین فرستاد.

دیوید مویز هم آرایش ۱-۳-۲-۴ را برای وستهم را انتخاب کرده بود. جارود بوئن بال راست و سباستین هالر مهاجم مرکزی وستهم، از آماده‌ترین بازیکنان این تیم در هفته‌های اخیر، مهمترین تهدید برای خط دفاع چلسی محسوب می‌شدند.توضیح تصویر،

تامی آبراهام (چپ) بهترین گلزن چلسی تا اینجای فصل است

اما گره بازی خیلی زود باز شد. چلسی همانطور که گفته شد، بازی را خوب شروع کرد و در دقیقه ۱۰ تیاگو سیلوا مدافع برزیلی چلسی با ضربه سر، ارسال میسون مونت از نقطه کرنر را به گل تبدیل کرد تا چلسی یک بر صفر جلو بیفتد.

در ادامه نیمه اول، چلسی توانست سهم مناسبی از مالکیت بازی را حفظ کند و وستهم را از دروازه خودش دور نگه دارد.

در این نیمه وستهم سه شوت داشت که هیچ کدام داخل چارچوب نبود. مصدومیت زودهنگام بن چلویل مدافع چپ چلسی و تعویض اجباری او با امرسون برزیلی هم خط دفاع چلسی را ضعیف نکرد.

چلسی با کمترین اشتباه ممکن در کنترل بازی، نیمه اول را به پایان رساند.زوستهم که در دو بازی دشوار قبلی مقابل لیدزیونایتد و کریستال‌پالاس درمجموع ۴ امتیاز گرفته بود، نیمه دوم را با انرژی مناسبی شروع کرد.

در تصویر آمار نیمه دوم می‌توان دید که وستهم در این نیمه سهم مناسبی از مالکیت بازی را در اختیار داشته؛ ۵۲ درصد مقابل تیمی که معمولا مالکیت توپ بالایی دارد.

نقطه ضعف وستهم در فاز حمله اما همچنان برقرار بود؛ تیم مویز در این نیمه هم حتی یک ضربه داخل چارچوب نزد تا بازی را بدون ضربه در چارچوب به پایان برساند.

مویز با تعویض بال چپ خود و آوردن سعید بن‌رهما به جای پابلو فرنالس سعی کرد بخش هجومی تیم‌اش را تقویت کند اما درست چند دقیقه پس از این تعویض، تامی آبراهام گل دوم چلسی را زد.

تامی آبراهام دو دقیقه بعد یعنی در دقیقه ۸۰ گل سوم چلسی را هم زد تا تکلیف بازی روشن شود. این پنجمین گل آبراهام در سیزدهمین بازی‌اش برای چلسی در فصل جاری بود.

آبراهام با این گل، تبدیل به بهترین گلزن چلسی تا اینجای فصل شد. چلسی دو بازیکن چهار گله دارد؛ کورت زوما و تیمو ورنر.هرچند وستهم نمایش خوبی در این بازی نداشت و به آسانی باخت اما این تیم تاکنون بد نتیجه نگرفته؛ ۲۱ امتیاز از ۱۴ بازی، در رده دهم جدول.

وستهم در پنج بازی آینده باید به ترتیب مقابل برایتون، ساوتهمپتون، اورتون، برنلی و وست‌بروم قرار بگیرد؛ بازی‌هایی که به ظاهر چندان دشوار نیست اما اتفاقا چالشی بزرگ برای وستهم است تا دور رفت لیگ را در رتبه‌ای مناسب به پایان برساند.Getty Images

یکی از بهترین مهره‌های وستهم در این فصل آرون کرسول مدافع چپ باتجربه این تیم است. اگر وستهم میشل آنتونیو و هالر دو مهاجم خود را در فرم مناسبی داشته باشد، می‌تواند تا پایان بازی‌های دور رفت، به رتبه‌ای بالاتر از دهم جدول هم برسد.شاید پس از سوت پایان این بازی، هیچکس به اندازه ژوزه مورینیو ناراحت نبود؛ کسی که تا همین چند روز پیش، تیمش را در فرم ایده‌آل می‌دید و منتظر بود در پایان سال جاری میلادی، با صدرنشینی به استقبال سال نو برود.

تاتنهام اما در دو بازی پیاپی مقابل لیورپول و لسترسیتی شکست خورد و نتایج خوب اورتون و منچستریونایتد و لستر هم باعث شد تاتنهام تا رده پنجم سقوط کند.

در آخرین بازی هفته چهاردهم، اگر چلسی مقابل وستهم پیروز می‌شد، تاتنهام یک پله دیگر در جدول رده بندی سقوط می‌کرد؛ اتفاقی که با سوت پایان بازی رخ داد و تاتنهام که تا ۶ روز قبل، فقط به دلیل تفاضل کمتر نسبت به لیورپول در رده دوم جدول لیگ بود، حالا در رده ششم باشد.Getty Imagesژوزه مورینیو، سرمربی تاتنهام تا چند روز پپش امیدوار بود سال نو میلادی را به عنوان صدرنشین آغاز کند

چند روز دیگر بازی‌های هفته پانزدهم برگزار می‌شود. جدال منچستریونایتد-لسترسیتی، مهمترین بازی هفته خواهد بود که می‌تواند تکلیف تیم دوم جدول در روزهای آخر سال را مشخص کند.

چلسی و آرسنال هم درحالی داربی بزرگ لندن را برگزار خواهند کرد که تیم میکل آرتتا در شرایط بحرانی قرار گرفته و چه بسا در صورت باخت به چلسی در این بازی، آرتتا در خطر از دست دادن شغل خود قرار بگیرد.

تا همین هفته قبل، اورتون و منچستریونایتد تیم‌هایی بودند که بسیاری به بازگشت این دو تیم به بالای جدول خوشبین نبودند اما حالا یونایتد برای گرفتن رده دوم جدول، شانس زیادی دارد و اورتون هم پس از دو پیروزی پیاپی، در جدول بالاتر از تاتنهام قرار گرفته است.

در بازی‌های فشرده روزهای پایانی دسامبر، جدول لیگ برتر کم‌کم شکل و شمایل واقعی و باثبات خود را پیدا خواهد کرد.