فوت‌و‌فن؛ استون‌ویلا-وستهم: دیوید مویز، مردی که وستهم را قاطی مدعیان کرد - BBC News فارسی

10/08/1400 07:11 ب.ظ

فوت‌و‌فن؛ استون‌ویلا-وستهم: دیوید مویز، مردی که وستهم را قاطی مدعیان کرد

در پایان هفته دهم لیگ برتر فوتبال انگلیس وستهم در رتبه چهارم جدول ایستاده است؛ تیمی که نه از نظر اسم و رسم و نه از نظر بودجه و ستاره‌هایش قابل مقایسه با سایر مدعیان قهرمانی نیست. شاید بتوان گفت بزرگ‌ترین ستاره این تیم دیوید مویز، سرمربی این تیم شرق لندنی است. در فوت‌و‌فن، این هفته نگاهی انداخته‌ایم به بازی وستهم با استون ویلا. چند روز قبل از آن نیز وستهم در یکی از داربی‌های لندن، تاتنهام را یک بر صفر شکست داده بود.

وستهم با این پشتوانه مناسب و با ۱۷ امتیاز از ۹ بازی، در حالی که با یک بازی کمتر نسبت به منچستریونایتد، بالاتر از این تیم در رده چهارم جدول قرار داشت، مقابل استون ویلا قرار گرفت.منبع تصویر،وستهم بازی را تقریبا با بهترین ترکیب ممکن خود شروع کرد. مویز که معمولا تیمش را با سیستم ۱-۳-۲-۴ به میدان می‌فرستد، برای این بازی هم از همین آرایش استفاده می‌کرد.

میکل آنتونیو در مرکز خط حمله وستهم قرار گرفت؛ بازیکنی که در فصل جاری تا پیش از بازی با استون‌ویلا ۶ گل زده بود و ۳ پاس گل داده بود. مثلث سعد بن‌رحما، ژارود باون و پابلو فورنالس هم پشت سر آنتونیو قرار گرفته بودند. بن‌رحما از پدیده‌های فصل جاری است که تا پیش از بازی با ویلا، ۳ گل زده و ۲ پاس گل هم داده بود.

استون‌ویلا درحالی بازی را شروع کرد که در سه بازی قبلی خود، به ترتیب مقابل تاتنهام، ولورهمپتون و آرسنال شکست خورده بود. دین اسمیت سرمربی ویلا، پیش از این سه باخت پیاپی، در اولدترافورد مقابل منچستریونایتد یک پیروزی بزرگ به دست آورده بود اما پس از آن تیمش در نتیجه‌گیری موفق عمل نکرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

درگذشت رستوران‌دار ایتالیایی که «تیرامیسو» را به جهان معرفی کردآدو کامپئول، رستوران‌دار ایتالیایی که برخی رسانه‌های این کشور به او لقب «پدر تیرامیسو» داده‌اند، در سن ۹۳ سالگی درگذشت.

لاوروف: برجام تنها به همان شکلی می‌تواند ادامه پیدا کند که در سال 2015 امضا شدوزیر خارجه روسیه حمایت مسکو از بازگشت به توافق هسته‌ای 2015 به همان شکلی که امضا شده بود را ابراز کرد. رژیم ایران هر چه ارباب هاتون می گن گوش کنید چون ۴۳ سال ارباب هاتون دستور دادند چه کار کنید چه کار نکنید و شماها رژیم ایران نوکران از ترس گوش دادید به راستی توی ۴۳ سال یه بار شده شماها رژیم ایران دستور بدید روسیه چین انگلیس فرمان بدید گوش کنند از ترس شان

بنت: تل‌آویو درخصوص خنثی‌سازی خطر ایران هر اقدامی لازم باشد انجام می‌دهدنفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، تهدید کرد با «توجه به وقوع جنگ سرد بین اسرائیل و ایران»، تل‌آویو درخصوص خنثی‌سازی خطر ایران هر کاری که لازم باشد را انجام

فولاد در ازای ویسکی؛ اتحادیه اروپا و آمریکا برای لغو تعرفه‌های دوره ترامپ توافق کردندفولاد در ازای ویسکی؛ اتحادیه اروپا و آمریکا برای لغو تعرفه‌های دوره ترامپ توافق کردند جزئیات بیشتر🔽

هالووین وحشت در ژاپن؛ مجروح شدن چند نفر در حمله با چاقو، اسیدپاشی، و آتش‌‌‌سوزیبه نوشته رویترز، رسانه‌ها گزارش داده‌اند، مهاجم مظنون به اجرای این حملات که مردی ۲۴ ساله در لباس «ژوکر» (شخصیت منفی مجموعه فیلم‌های بتمن) بود، در محل حمله دستگیر شد.

مسابقاتی گم‌شده در تاریخ ورزش؛ ماجرای حضور بریتانیا در 'المپیک پرده آهنین' - BBC News فارسیدر اوج جنگ سرد، زمانی که هراس از یک نبرد اتمی بر جهان سایه افکنده بود و در حالی که مشکلات شخصی مانند گم شدن چمدان‌های ورزشکاران هم به داستان اضافه شد، یک تیم کوچک از زنان دو و میدانی‌کار بریتانیا در بازی‌های دوستی ۱۹۸۴ حاضر شدند.

فوت و فن؛ آرسنال-تاتنهام: شکست سنگین یاران کین و اعتراف سانتو

چند روز قبل از آن نیز وستهم در یکی از داربی‌های لندن، تاتنهام را یک بر صفر شکست داده بود. وستهم با این پشتوانه مناسب و با ۱۷ امتیاز از ۹ بازی، در حالی که با یک بازی کمتر نسبت به منچستریونایتد، بالاتر از این تیم در رده چهارم جدول قرار داشت، مقابل استون ویلا قرار گرفت.منبع تصویر،وستهم بازی را تقریبا با بهترین ترکیب ممکن خود شروع کرد. مویز که معمولا تیمش را با سیستم ۱-۳-۲-۴ به میدان می‌فرستد، برای این بازی هم از همین آرایش استفاده می‌کرد.

میکل آنتونیو در مرکز خط حمله وستهم قرار گرفت؛ بازیکنی که در فصل جاری تا پیش از بازی با استون‌ویلا ۶ گل زده بود و ۳ پاس گل داده بود.

مثلث سعد بن‌رحما، ژارود باون و پابلو فورنالس هم پشت سر آنتونیو قرار گرفته بودند. بن‌رحما از پدیده‌های فصل جاری است که تا پیش از بازی با ویلا، ۳ گل زده و ۲ پاس گل هم داده بود.

استون‌ویلا درحالی بازی را شروع کرد که در سه بازی قبلی خود، به ترتیب مقابل تاتنهام، ولورهمپتون و آرسنال شکست خورده بود. دین اسمیت سرمربی ویلا، پیش از این سه باخت پیاپی، در اولدترافورد مقابل منچستریونایتد یک پیروزی بزرگ به دست آورده بود اما پس از آن تیمش در نتیجه‌گیری موفق عمل نکرد.

اسمیت که برای این بازی چند بازیکن مصدوم داشت، تیمش را با آرایش ۳-۳-۴ به میدان فرستاد و اولی واکینز در مرکز خط حمله قرار گرفت.منبع تصویر،وستهم بازی را هجومی آغاز کرد و خیلی زود به گل رسید. بن جانسون، مدافع راست ۲۱ ساله وستهم با یک حرکت انفرادی زیبا از سمت راست وارد محوطه جریمه شد و با ضربه پای چپ خود دروازه استون‌ویلا را باز کرد.

جانسون که فصل گذشته ۱۴ بازی برای وستهم انجام داده بود، این بار در سومین حضور خود در ترکیب وستهم در فصل جاری، یک گل مهم برای تیمش زد.

در دقایق ابتدایی دکلن رایس و توماس سوژک دو هافبک میانی وستهم به خوبی جریان بازی را به سود وستهم کنترل می‌کردند. پس از گل جانسون اما استون‌ویلا به تدریج بر جریان بازی مسلط شد.

جیکوب رمزی، هافبک ۲۰ ساله وستهم که یکی از باثبات‌ترین هافبک‌های این تیم در فصل جاری شده، در دقیقه ۱۵ به دلیل مصدومیت مجبور به ترک زمین شد و اشلی یانگ بازیکن سابق منچستریونایتد و اینتر میلان جای او را در ترکیب وستهم گرفت.

استون‌ویلا که از کانال‌های کناری وستهم را تحت فشار قرار داده بود، پس از چند دقیقه حملات مستمر، با حرکت امیلیانو بوئندیا، بال راست آرژانتینی خود از سمت راست و پاس او، توسط واکینز به گل تساوی رسید.

در ادامه نیمه اول استون‌ویلا همچنان در مالکیت بازی و کنترل جریان بازی در نیمه زمین حریف، تیم برتر بود اما وستهم با شوت راه دور رایس هافبک ملی‌پوش خود به گل دوم رسید تا ویلا در پایان نیمه اول همان موقعیت سه بازی قبلی خود یعنی شکست را تجربه کند.دقایق ابتدایی نیمه دوم با یک شوک دیگر برای استون‌ویلا همراه بود؛ روی ضدحمله وستهم، اریک کونزا مدافع میانی استون‌ویلا مجبور به انجام یک خطای شدید روی بن‌رحما شد و در بازبینی چندباره ویدئویی مشخص شد که ضربه دست مدافع ویلا آنقدر شدید بود که داور باید به جای کارت زرد، به او کارت قرمز بدهد.

به این ترتیب کونزا زمین بازی را ترک کرد تا مشکلات اسمیت و تیمش بیش از پیش شود. وستهم به خوبی از برتری عددی خود در ۴۰ دقیقه پایانی استفاده کرد و ۲ بار دیگر توسط پابلو فورنالس و باون به گل رسید.

به این ترتیب وستهم در مسابقه‌ای که فقط دقایقی از آن تحت تاثیر حریف قرار گرفت، یک پیروزی مهم دیگر به دست آورد. بردی که با برتری آماری وستهم در بخش‌های مختلف همراه بود.

وستهم ۲۱ شوت در این بازی به دروازه حریف زد که یک آمار بسیار خوب محسوب می‌شود. ۹ تا از این ضربات داخل چارچوب قرار گرفت و حتی با در نظر گرفتن ۱۰ نفره شدن استون‌ویلا از اوایل نیمه دوم، این تعداد ضربه در چارچوب در زمین حریف، آمار چشمگیری به حساب می‌آید.منبع تصویر،در پایان بازی دیروز، ویلا و وستهم در موقعیت کاملا متفاوت قرار گرفتند. استون‌ویلا حالا ۴ شکست پیاپی را تجربه کرده و وستهم ۵ پیروزی پیاپی داشته که البته دو تا از این بردها در مسابقات اروپایی مقابل خنک بلژیک و در جام اتحادیه مقابل منچسترسیتی بدست آمده است.

وستهم در تابستان جسی لینگارد را از دست داد چون این بازیکن قصد بازگشت به اولدترافورد را داشت اما حتی پس از جدایی این بازیکن موثر، مویز بار دیگر تیمش را در حمله به تعادل رسانده و آنتونیو، فورلانس، بن‌رحما و باون تبدیل به یک مربع قدرتمند و موثر هجومی در لیگ برتر شده‌اند.

در قلب خط میانی هم رایس و سوژک عملکردی باثبات و موثر، در سطح هافبک‌های چند تیم مدعی قهرمانی لیگ را ارائه کرده‌اند. مویز با این پشتوانه تیم متعادلی ساخته که برای دومین فصل پیاپی در حال رقابت برای به دست آوردن رتبه چهارم یا سوم لیگ برتر است؛ موقعیتی که فصل گذشته در هفته‌های پایانی آن را از دست داد.

موقعیت اخیر وستهم با فرم آرسنال قابل مقایسه است؛ دو تیم لندنی که در هفته‌های اخیر نتایج بسیار خوبی گرفته‌اند و حالا برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان با تیم‌های پرمهره‌ای مثل منچستریونایتد رقابت می‌کنند.