فوت‌و‌فن؛ چلسی - تاتنهام: تکمیل سه‌گانه توخل مقابل کونته - BBC News فارسی

04/11/1400 04:35:00 ب.ظ

فوت‌و‌فن؛ چلسی - تاتنهام: تکمیل سه‌گانه توخل مقابل کونته

در مهم‌ترین بازی این هفته لیگ برتر فوتبال انگلیس، چلسی میزبان تاتنهام بود. دو تیمی که هم جدالی نزدیک در جدول مسابقات دارند و هم دو نفر از بهترین مربیان حال حاضر فوتبال جهان را روی نیمکت‌هایشان می‌بینند. در فوت‌و‌فن این هفته، نگاهی انداخته‌ایم به این بازی بزرگ. کونته در حالی تیمش را آماده بازی دیروز (یکشنبه ۲۳ ژانویه) کرد که در دو تقابل قبلی با تیم توماس توخل در نیمه‌نهایی جام اتحادیه انگلیس، شکست خورده بود.

دل کندن از بازی با سه دفاع توضیح تصویر، تغییرات در آرایش و ترکیب دو تیم نسبت به بازی‌های قبلی، چشمگیر بود. توخل که در اغلب بازی‌های یک سال گذشته چلسی، از سیستم ۳-۴-۳ استفاده کرده بود، این بار تیمش را با سیستم ۱-۴-۱-۴ به زمین فرستاد.

روملو لوکاکو مهاجم مرکزی چلسی بود و دو بال این تیم حکیم زیاش و هادسون اودوی بودند. در مثلث میانی چلسی، راس عقب جورجینیو بود و جلوتر از از میسون مانت و متئو کواچیچ بازی می‌کردند. اما کونته هم در سیستم و ترکیب تیمش حسابی تغییر ایجاد کرده بود. کونته که شیفته سیستم ۲-۵-۳ است، متاثر از دو شکست سنگین مقابل چلسی، رو به سیستم ۲-۴-۴ البته با گرایش دفاعی آورد.

فقط سه بازیکن با گرایش هجومی در ترکیب تاتنهام حضور داشتند؛ رایان سسینیون در بال چپ و دو مهاجم یعنی: هری کین و استیفن برگوین. مقاومت ۴۵ دقیقه‌ای تاتنهام کونته در این بازی نمی‌توانست از سون هیونگ مین، ستاره کره‌ای خودش استفاده کند اما مشخص بود که می‌خواهد بازی را با تساوی به دقایق پایانی بکشاند و آن‌وقت لوکاس مورا مهاجم برزیلی را به میدان بفرستد. headtopics.com

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

ژوزه مورینیو در رم؛ مهلت 'آقای خاص' تمام می‌شود؟ - BBC News فارسیماه مه گذشته که ژوزه مورینیو به عنوان سرمربی آاس رم انتخاب شد، بسیاری آن‌ را یک کودتای بزرگ در این باشگاه ایتالیایی قلمداد می‌کردند و همه شهر خوشحال از این اتفاق، باور داشتند او می‌تواند رم را به سطح بالاتری برساند.

تاریخ‌سازی در ملبورن؛ مشکات صفی اوپن استرالیا را با پیروزی آغاز کرد - BBC News فارسیمشکات‌الزهرا صفی، تنیس‌باز جوان ایرانی با پیروزی در دور نخست اوپن استرالیا تاریخ‌ساز شد. او نخستین مسابقه‌اش در بخش جوانان اولین گرند اسلم فصل تنیس را با پیروزی ۴-۶ و ۳-۶ مقابل نایار از استرالیا به پایان رساند. خانم صفی اولین تنیس‌باز زن ایرانی است که به جمع ۱۰۰ تنیس‌باز برتر جوان جهان راه پیدا کرده است.

خودسوزی در مقابل بنیاد مسکن ایلامیکی از اهالی روستای چشمه‌کبود از توابع شهرستان ایلام ، در مقابل بنیاد مسکن استان ایلام اقدام به خودسوزی کرد.

لالیگای اسپانیا؛ «ادر میلیتائو» رئال مادرید را از شکست مقابل الچه نجات دادادر میلیتائو، مدافع برزیلی رئال مادرید، عصر یک‌شنبه 23 ژانویه در چارچوب هفته بیست و دوم رقایت‌های لالیگای اسپانیا سپیدپوشان پایتخت را از شکست تاریخی مقابل

تک امتیاز دختران فوتبال ایران پرید؛ کرونا هند را از گردونه رقابت‌ها خارج کرد🔺تک امتیاز دختران فوتبال ایران پرید؛ کرونا هند را از گردونه رقابت‌ها خارج کرد ▪️کنفدراسیون فوتبال آسیا روز یکشنبه با اعلام خبر حذف میزبان به دلیل کرونا، گفت که تک امتیاز ایران در مقابل این تیم از جدول گروه پاک شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: میگن عباراتی مثل 'دختران فوتبال' هم ریشه در نگاه بالا به پایین به زنان داره و مثلا درباره تیم‌های بزرگسال مردان مرسوم نیست که بگن پسران... صبح که تیترکرده بودید گفتم حالاخیلی هم مهم نیست ولی دیدم دراین خبرهم چندبارنوشتید، فکرکردم دراین حد دیگه مهم باشه:)

ایران-چین؛ زنان ایران مقابل ابرقدرت فوتبال آسیا