فوت یکی از والدین ۵۱ هزار کودک ایرانی در اثر ابتلا به کرونا

27/06/1400 10:19:00 ق.ظ

سازمان_بهزستی, زنان_سرپرست_خانوار

معاون اجتماعی سازمان_بهزستی با اشاره به افزایش شمار زنان_سرپرست_خانوار به دلیل جان‌باختن همسر طی دوره همه گیری ویروس کرونا ، می‌گوید دست‌کم ۵۱ هزار کودک در ایران پدر یا مادر خود را در اثر بیماری کووید۱۹ از دست داده‌اند. اخبار_ایران تهران

حبیب‌الله مسعودی فرید، در مصاحبه با روزنامه «جام‌جام» که روز شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰، منتشر شد، با اعلام این خبر گفت که «سیستم حمایتی ما به گونه‌ای نیست که هر کودک یتیمی را تحت پوشش قرار دهیم».او در این‌باره توضیح داد: «سیستم حمایتی این سازمان به گونه‌ای است که فقط می‌تواند کودکانی را که پدر یا مادر خود را از دست داده‌اند در صورتی که فاقد سرپرست موثر باشند و به شرط قبولی در آزمون وسع که نشان می‌دهد آن‌ها نیازمند هستند، تحت پوشش قرار دهد».

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی، همچنین اعلام کرد که ۳۰ هزار زن سرپرست خانوار پشت نوبت برقراری مستمری هستند. او گفت که «استنباط ما این است که تعداد این افراد ابتدا به دلیل فوت‌های ناشی از کرونا و دوم به سبب وضع اقتصادی کشور، افزایش یافته است».بنا بر این گزارش در حال حاضر ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد. از این تعداد یک میلیون و ۵۰۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزسیتی و کمیته امداد قرار دارند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

محکومین به حبس ابد در دانمارک از حق ایجاد رابطه عاشقانه تازه محروم می‌شوند«در سالهای اخیر شاهد آن بوده‌ایم که مجرمانی که مرتکب جنایات سبعانه شده‌اند برای جلب توجه و دلسوزی جوانان با آنان تماس برقرار کرده‌اند. قطعا باید به این وضعیت خاتمه داد.» واقعا که این اروپاییا به حقوق بشر و حقوق زندانیا اصلا اهمیت نمیدن،مثلا تو زندانهای جمهوری اسلامی ایران خود زندانبانها با از خود گذشتگی به زورم که شده با زندانیا رابطه جنسی برقرار میکنند که اونا از لذت جنسی محروم نباشند

پلیس آلمان مانع از حمله احتمالی به کنیسه‌ای در شهر هاگن شد | DW | 16.09.2021در عملیات گسترده، پلیس دورتموند چهار نفر را به اتهام طرح حمله به عبادتگاه یهودیان در هاگن دستگیر کرده است. احتمال می‌رود که این افراد با انگیزه اسلام‌گرایی افراطی قصد حمله به این کنیسه را داشته‌اند. تحقیقات ادامه دارد.

فرانسه سفیران خود را از آمریکا و استرالیا در واکنش به توافق زیردریایی‌های اتمی فراخوانددولت فرانسه روز جمعه ۲۶ شهریور اعلام کرد سفیران خود را از ایالات متحده و استرالیا فرا خوانده است. فرانسه می‌گوید قرار استرالیا این بود که محموله بزرگی از زیردریایی‌های متعارف خریداری کند، ولی آن را کنار گذاشته و از آمریکا زیردریایی اتمی خریده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی ضمن اعلام این... دعای مردم فقیر افغانستان انشاالله که دامنگیر شما میشود و به سرنوشت شوروی مواجه مبشوید اقدام آمریکا و استرالیا نشان داد که غرب در روابط بین الملل هیچ چیزی جز منافع خودش برایش مهم نیست و حتی حاضر هستند بخاطر منافع خودشان به دوستان غربی خودشان هم از پشت خنجر بزنند و این درسی است برای کسانی که امضای کری را ضمانت برجام می دانستند.

طالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت « امر به معروف و نهی از منکر» تغییر دادطالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» تغییر داد به گفته ساکنان کابل،طالبان وزارت زنان این کشور را با «پلیس اخلاق»جایگزین کرد.فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهد که زنان کارمند سابق این اداره ظاهراً از ورود به ساختمان بازداشته شده‌اند کارهاشون برای ایرانی ها خاطره است،چه دقیق داره الگو برداری میکنه از ایران به عن منکر تبدیل شده ؟ چی نوشته آنجا ؟ عن منکر یعنی چی؟ این امر به معروف ونهی ازمنکر بد کوفتیه ما هم دچارشیم پاشنه اشیل نظام برای نارضایتی مردم

ارتش آمریکا کشته شدن غیرنظامیان در حمله پهپادی به خودرویی در کابل را پذیرفتواشنگتن کشته شدن ۱۰ غیرنظامی در این حمله پهپادی پیش از خروج آخرین نظامیانش از افغانستان را «اشتباه» خواند. بعد از یک ماه عجب یک کشف بزرگی😑ما تا بحال فکر میکردیم دائش ره زدین😑کودکان و افراد ملکی بی گناه ره به قتل رساندین مثل کردی: یه ماچ برای پیر دختر مهم نیست. آمریکا طی ۲۰ سال اشغال افغانستان موجب کشتار ۴۷ هزار غیرنظامی و مهاجرت دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به خارج و چهار میلیون آواره در داخل افغانستان شده است.

اردوغان: در سایه اقدامات انجام شده به بالاترین ارقام رشد اقتصادی در جهان رسیده‌ایماردوغان: در سایه اقدامات انجام شده به بالاترین ارقام رشد اقتصادی در جهان رسیده‌ایم

استان‌وایر - معاون اجتماعی سازمان بهزستی با اشاره به افزایش شمار زنان سرپرستان خانوار به دلیل جان‌باختن همسر طی دوره همه گیری ویروس کرونا، می‌گوید دست‌کم ۵۱ هزار کودک در ایران پدر یا مادر خود را در اثر بیماری کووید۱۹ از دست داده‌اند.وی افزود: «محکومان به حبس ابد نباید بتوانند زندان را به محل ملاقات و شبکه‌های اجتماعی را به جایی برای لاف‌زدن دربارهٔ جنایاتشان تبدیل کنند.عملیات پلیس در نزدیکی کنیسه یهودیان در هاگن، ۱۶ ستپامبر ۲۰۲۱ خبر انجام این عملیات گسترده از سوی پلیس دورتموند اعلام شده است.اشتراک چاپ دولت فرانسه روز جمعه ۲۶ شهریور اعلام کرد سفیران خود را از ایالات متحده و استرالیا فرا خوانده است.

حبیب‌الله مسعودی فرید، در مصاحبه با روزنامه « جام‌جام » که روز شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰، منتشر شد، با اعلام این خبر گفت که «سیستم حمایتی ما به گونه‌ای نیست که هر کودک یتیمی را تحت پوشش قرار دهیم». او در این‌باره توضیح داد: «سیستم حمایتی این سازمان به گونه‌ای است که فقط می‌تواند کودکانی را که پدر یا مادر خود را از دست داده‌اند در صورتی که فاقد سرپرست موثر باشند و به شرط قبولی در آزمون وسع که نشان می‌دهد آن‌ها نیازمند هستند، تحت پوشش قرار دهد». قانون تازه همچنین اجازه نخواهد داد که این محکومان دربارهٔ جرائمشان آزادانه در شبکه‌های اجتماعی مطلب بنویسند یا دربارهٔ جزئیات آنها با افراد گفتگو کنند. معاون اجتماعی سازمان بهزیستی، همچنین اعلام کرد که ۳۰ هزار زن سرپرست خانوار پشت نوبت برقراری مستمری هستند. پلیس دورتموند و دادستانی دوسلدورف تحقیق پیرامون طرح حمله به این کنیسه را آغاز کرده‌اند. او گفت که «استنباط ما این است که تعداد این افراد ابتدا به دلیل فوت‌های ناشی از کرونا و دوم به سبب وضع اقتصادی کشور، افزایش یافته است». نام «گروپی» برای توصیف هوادارانی به‌کار می‌رود که شخصیت‌های معروف را پیوسته دنبال می‌کنند، و عمدتا به زنان و دخترانی اطلاق می‌شود که در پی برقراری رابطه با این افراد هستند. بنا بر این گزارش در حال حاضر ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد. ژان ایو لودریان گفت: «این خنجری بود که از پشت زده شد.

از این تعداد یک میلیون و ۵۰۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزسیتی و کمیته امداد قرار دارند. اعضای حزب راستگرای مخالف دولت به طرح اولیه لایحه رأی داده‌اند و پیش بینی می شود این لایحه پاییز امسال به تصویب نهایی برسد و از ابتدای سال آینده اجرایی شود. غروب روز چهارشنبه ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) جامعه یهودیان شهر هاگن به علت مسائل امنیتی برگزاری مراسم"یوم کیپور" (روز آمرزش) را لغو کرده بود. مسعودی فرید می‌گوید مشخص نیست دو میلیون زن سرپرست خانوار دیگر، نیازمند باشند یا خیر اما «به بهزیستی یا کمیته امداد مراجعه نکرده‌اند». این مقام بهزیستی در بخشی از گفتگو با اشاره به اینکه برای برقراری حداقل مستمری ۷۰۰ هزار تومانی برای این ۳۰ هزار زن سرپرست خانوار، ۲۱ میلیارد تومان بودجه در ماه نیاز است گفت که «درحال حاضر اعتباری به این موضوع در سازمان بهزیستی اختصاص نیافته است». با استناد به آمار وزارت بهداشت از ابتدای شیوع ویروس کرونا بیش از ۱۱۶ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. در شرایطی که پلیس سرگرم تفتیش خانه این جوان بوده، سه نفر دیگر نیز وارد می‌شوند. این آمار به گفته مدیران سازمان نظام پزشکی دست کم باید ۳ تا ۴ برابر افزایش یابد تا به واقعیت نزدیک شود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .