فوت ۱۵ بیمار مبتلا به ام‌اس بر اثر کرونا/ تهران دارای بیشترین بیمار ام‌اسی درگیر کرونا

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا: مدیرعامل انجمن ام اس ایران، گفت: میانگین ابتلای بیماران ام اس به کرونا در هر استان ۱۰ الی ۱۵ نفر بوده است، اما در تهران این آمار تا ۶۰ نفر نیز رسید.

«عبدالحسین هوشمند» مدیرعامل انجمن ام اس ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص وضعیت بیماران ام اس در شرایط شیوع کرونا، گفت: در حال حاضر در دسترسی به دارو مشکلی وجود ندارد. مسئولان وزارت بهداشت توانستند به گونه‌ای عمل کنند که این داروها در دسترس بیماران قرار داشته باشد، البته در بازه‌هایی تاخیر در دسترسی وجود داشت، یا دارو در برخی از استان‌ها دیر تحویل داده می‌شد.

وی با بیان اینکه مشکلات دارویی در شرایط تحریم طبیعی است، گفت: مواد اولیه بخشی از داروهایی که تولید می‌شود، وارداتی است. بنابراین تحریم‌ها اثر زیادی روی آنها می‌گذارد. نقل و انتقال پول و واردات مواد اولیه با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو است. اینها مواردی است که وزارت بهداشت با آنها دست به گریبان است، اما تدابیری که از سوی این وزارتخانه در نظر گرفته شد، توانست تا حدی این مشکلات را مرتفع کند. در واقع شرایط بحرانی نداریم و حداقل کل داروهای داخلی در دسترس بیماران قرار می‌گیرد.

وی در خصوص ابتلای بیماران ام اس به کرونا، گفت: ما در استان‌های مختلف ابتلای بیمارانمان به کرونا را مشاهده کردیم. با توجه به اینکه از ابتدای اسفند توسط ۵۶ مرکز استانی انجمن، اطلاع رسانی صورت گرفت تا حد زیادی از ابتلای بیماران ام اس جلوگیری شد. تاکید کردیم که بیماران در منزل بمانند و از خانه خارج نشوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شناسایی ۱۳۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشورسخنگوی وزارت بهداشت گفت: مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۱۰۷ هزار نفر رسید.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شناسایی ۱۶۸۳ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ آمار بهبودیافتگان به ۸۷۴۲۲ نفر رسیدجهانپور: شناسایی ۱۶۸۳ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ آمار بهبودیافتگان به ۸۷۴۲۲ نفر رسید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شلیک به ناوچه کنارک در جاسک؛ یک کشته و ۱۵ زخمیاگر با موشک کروز زده و فقط “۱” نفر کشته شده، پس موشکشون هم پخی نیست🤣 از بس دروغ میگن، آبرو برا خودشون هم نگذاشتند ‼️ مردشور اون اقتدار_پلاستیکی تون 😪
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شلیک به شناور کنارک؛ ۱۹ کشته و ۱۵ مجروح | DW | 11.05.2020روابط عمومی نیروی دریایی ارتش با انتشار اطلاعیه‌ای، شمار کشته شدگان شناور کنارک را ۱۹ نفر اعلام کرد و از مناسب بودن حال ۱۵ مجروح واقعه خبر داد. این شناور ظرفیت ۴۰ سرنشین را دارد. با این حساب نیمی از خدمه آن کشته شده‌اند. اگه حواسشون جمع تر بود اون ۱۵ نفرم الان مرده بودن ارتش_تسلیت جانتان فدای ایران شد جانمان فدای ایران
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شلیک به ناوچه کنارک در جاسک؛ ۱۹ کشته و ۱۵ زخمیاشتباه هواپیما رو زدند ، اشتباه ناوچه ارتش ، اشتباه بعدی کجا رو میزنند ؟! کل ایران رو بعدشم میگن اشتباه بود ، شد دیگه شهید شدن نه کشته شدن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اشتباه محاسباتی در تمرین موجب سانحه برای ناو کنارک شد/ توضیح روابط عمومی نیروی دریایی/ انتقال ۱۵ مجروح به بیمارستان/ شهادت ۱۹ نفر/ پیام امیرسرلشکر موسوی به مناسبت شهادت دریادلان ارتشرئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی ایرانشهر به ایلنا گفت: ۱۵ نفر از مجروحان حادثه ناوچه کنارک به بیمارستان امام علی(ع) چابهار منتقل شده‌اند که حال عمومی آنها خوب گزارش شده است. اى عرازشه شماها كه ناوچه خودى رو ميزنيد به جاى دشمن ، هواپيما خودى رو ميزنيد به جاى كروز ،.. هفته اى چند بار اشتباها به خواهر مادر خودتون تجاوز ميكنيد به جاى زينب سليمانى ؟؟ هرچند كه شماها به خواهر مادر خودتون هم رحم نميكنيد عرازشه وطن فروش یه سوال اینه چجوری موشک زدین به ناوچه اونوقت امار میدین یه کشته؟! مگه میشه؟! پس اینجوری میخوایین ناو ابراهام لینکلن رو بزنید؟! توهم دارینا! الان این موشک رو به امریکایی ها میزدین درصورت برخورد البته ! فقط قلقلکشون میومد!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »