فوتسال ایران-آرژانتین؛ ماتیاس رائول: تکنیک بازیکنان ایران شبیه برزیلی‌هاست - BBC News فارسی

29/06/1400 11:25 ق.ظ

گفتگوی اختصاصی بی‌بی‌سی فارسی با سرمربی تیم ملی فوتسال آرژانتین

تیم ملی فوتسال ایران امروز دوشنبه (۲۰ سپتامبر) در آخرین بازی گروهی جام جهانی فوتسال در ویلنیوس (پایتخت لیتوانی) به مصاف آرژانتین، مدافع عنوان قهرمانی بازی‌ها می‌رود. این دو تیم با پیروزی در دو بازی قبلی مقابل آمریکاو صربستان صعود خود به مرحله یک‌هشتم نهایی را قطعی کرده‌اند و برای صدرنشینی گروه بازی می‌کنند. آرژانتین یازده بر صفر مقابل آمریکا و چهار بر دو مقابل صربستان پیروز شد و ایران، صربستان ۲-۳ را و آمریکا را ۲-۴ برد. ماتیاس رائول، سرمربی ۳۵ ساله آرژانتین که با تعدادی از بازیکنان کنونی تیم ملی هم‌بازی بوده به دنبال تکرار نمایش این تیم در جام جهانی کلمبیا است.

او که تیم ملی ایران را جزو بخت‌های قهرمانی و بازیکنان این تیم را دارای تکنیکی مشابه بازیکنان تیم ملی فوتسال برزیل می‌داند، شب قبل از مسابقه با ایران در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی، در مورد این بازی صحبت کرد.

شما به عنوان مدافع قهرمانی این جا هستید، این تیم ملی آرژانتین با تیمی که قهرمان جام جهانی کلمبیا شد، چه تفاوتی دارد؟ پنج سال از آن مسابقات گذشته و تیم ما فرق کرده است. ما دقیقا همان تیمی که قهرمان جام جهانی شد، نیستیم. هرچند که همان ساختار را حفظ کرده‌ایم، اما تغییراتی هم داشته‌ایم و بازیکنان جوانی به تیم اضافه شده‌اند. این فرآیندی بود که بعد از جام جهانی شروع شد. تفاوت‌هایی هست و شباهت‌هایی هم وجود دارد اما فلسفه و روش بازی ما همان است. به طور کلی باید بگویم که توازن کافی در تیم وجود دارد.

با توجه به دو بازی قبلی ایران در این مسابقات نظرتان در مورد این تیم چیست؟ واضح است که ایران یک رقیب بسیار قوی و مدعی قهرمانی جهان است. این تیم در جام قبلی در کلمبیا هم سوم شد. یک بازی بسیار سخت خواهیم داشت.

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

دیدگاه: درباره توماج صالحی گفت‌وگو با نعیمه دوستداردر دیدگاه بشنوید: درباره توماج_صالحی گفت‌وگو با نعیمه دوستدار 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:

وزارت اطلاعات ایران از ادامه فعالیت اتاقی در کلاب هاوس 'جلوگیری' کرد - BBC News فارسیبرخی از فعالان سیاسی در اریان به بی بی سی فارسی گفته‌اند که وزارت اطلاعات ایران یکی از مسئولان اتاق‌های 'جنبش سبز و 'دغدغه های ایران' را در کلاب هاوس احضار و او را 'تهدید' کرده است که اگر فعالیت این کلابها ادامه یابد، با 'پیگرد قضائی و بازداشت' روبرو خواهد شد. به نظر می رسد این نخستین بار است که دستگاه امنیتی ایران مستقیما دست به اعمال محدودیت بر فعالیت کاربران کلاب هاوس می‌زند. سابقه فعلي افراد رو بگيد! شاهسوندي شاگرد جلاد اوين و مهره وزارت اطلاعات است!

تیم ملی والیبال ایران قهرمان آسیا شد - BBC News فارسیتیم ملی والیبال ایران در فینال بیست و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی آسیا در مقابل ژاپن با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و به این ترتیب قهرمان این دوره از مسابقات شد.

آزادی اتباع بریتانیا موضوع دیدار وزرای خارجه ایران و بریتانیا | DW | 20.09.2021لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا قصد دارد در نخستین دیدار خود با وزیر خارجه ایران خواستار آزادی فوری اتباع زندانی این کشور در ایران، از جمله نازنین زاغری-رتکلیف شود. خواستار شود... لیز چقدر تو ماهی🌺😘💕 خواستار آزادی کسی نیست میخواد حسابای دوره قبلی رو ببنده و سال مالی هشت ساله دیگه رو برنامه بچینه

عضو هیئت مدیره پتروشیمی امیرکبیر در لیتوانی چه می‌کند؟/ جمع «خوبان» در فدراسیون توریستی ـ تفریحی فوتبال ایران+ تصاویر- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimجمع «خوبان» در فدراسیون توریستی فوتبال ایران در حالی که تیم ملی فوتسال برای برگزاری مسابقات جام‌جهانی در لیتوانی به سر می‌برد، حضور افراد غیرمسئول ابهامات زیادی را به وجود آورده است یکی از اين نفرات، «متین دیداری» عضو هیئت مدیره پتروشیمی امیرکبیر است

ترامپ: آمریکا در حال تبدیل‌شدن به چاه فاضلاب بشریت است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimترامپ: آمریکا در حال تبدیل شدن به «چاه فاضلاب بشریت» است وضعیت دیگر بحران مرزی نیست بلکه یک بحران شدید است ده‌ها هزار نفر از هائیتی و کشورهای آفریقایی در حال ورود به آمریکا هستند هیچ کنترلی روی آنها اعمال نمی‌شود و مورد بازرسی قرار نمی‌گیرند تمام ایالت های امریکا بمب اتم بخوره هنوز از ایرانی که توش اخونده بهتره ، گوه اضافه نخورید !!! رئیسی_جلاد۶۷ گم گه بخور 🤣 تو خوبی