فوتبال پیروز شد

پس از هفته‌ها تعطیلی و بسته شدن زمین‌های تمرین، استقلال به عنوان اولین تیم ایرانی توانست تمرینات گروهی خود را بعد از شیوع کرونا برگزار کند

22/05/2020 06:00:00 ب.ظ

پس از هفته‌ها تعطیلی و بسته شدن زمین‌های تمرین، استقلال به عنوان اولین تیم ایرانی توانست تمرینات گروهی خود را بعد از شیوع کرونا برگزار کند

پس از هفته ها تعطیلی و بسته شدن زمین های تمرین، استقلال به عنوان اولین تیم ایرانی توانست تمرینات گروهی خود را بعد از شیوع کرونا برگزار کند.

با این وجود از همان دوران هم به بازیکنان تاکید شد که خودشان را برای فرا رسیدن روزهای بهتر و فروکش کردن کرونا آماده کنند تا یک بار دیگر فوتبال به عنوان محبوب‌ترین رشته ورزشی دنیا به ورزشگاه‌ها و زمین‌های چمن بازگردد.هر چند این دوران در قرن بیست و یکم بی‌سابقه بود اما انسان به عنوان برترین مخلوق روی زمین توانسته به سختی مقابل این ویروس ناشناخته و مهلک دوام بیاورد و در روزهایی که دانشمندان در تلاش برای یافتن واکنس این بیماری هستند، مقامات دولتی در کشورهای مختلف شرایط را برای بازگشت به وضعیت عادی فراهم کرده‌اند.

وکیل جورج فلوید: فلوید قربانی پاندمی نژادپرستی و تبعیض شد | DW | 05.06.2020 مرکل: مرگ جرج فلوید دهشتناک بود | DW | 04.06.2020 ترامپ از ایران به خاطر آزادی شهروند آمریکایی تشکر کرد | DW | 05.06.2020

یکی از این اقدامات، شروع فعالیت‌های ورزشی است که به ترتیب از رشته‌های انفرادی تا گروهی کم برخورد ادامه یافته است و از اول خرداد، تمرینات تیم‌های ورزشی با تماس بدنی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با تشخیص و نظارت فدراسیون پزشکی ورزشی مجاز شد.با این مجوز، تیم‌های فوتبال شاغل در لیگ برتر و دسته‌های پایین تر از عوامل مختلف تیم های خود به خصوص بازیکنان تست کرونا گرفتند تا آماده شروع تمرینات شوند. در روزهای گذشته اکثر تیم‌ها از جمله استقلال، پرسپولیس، سپاهان، فولاد، تراکتور، شاهین، سایپا و ... تست های پزشکی خود را انجام داده‌اند.

روز گذشته پاسخ تست کرونا استقلالی‌ها صادر شد که هیچ یک از بازیکنان، مربیان، پزشکان و حتی مسئولان رسانه‌ای این باشگاه به ویروس کرونا مبتلا نشدند تا با فراهم کردن پروتکل‌های بهداشتی در محل تمرین، از روز جمعه، دوم خرداد در محل تمرین خود حاضر شوند و با شرایط اعلام شده، به تمرین کردن بپردازند.

به گفته رسانه‌ها، فضای تمرین استقلال مفرح بود و بازیکنان از دیدار همدیگر بعد از حدود ۸۰ روز  خوشحال بودند تا یک بار دیگر فارغ از هر نتیجه‌ای فوتبال دوستان بذر امید را در دل خود برای تماشای فوتبال ایرانی بکارند.البته نمی‌توان اعتراضات برخی از تیم ها را به بازگشایی تمرینات و از سرگیری مسابقات نادیده گرفت اما موضوع مهم این است که طیف زیادی از مردم فارغ از هر رنگی، دوست دارند بازی تیمشان را تماشا کنند. حداقل با توجه به محرومیت حدودا سه ماه از تماشای فوتبال، فعلا کسی به برد و باخت فکر نمی‌کند و دوست دارد بازی تیمش را حتی تیم رقیب را هم تماشا کند.

با این شرایط، برگزاری مسابقات فوتبال که تقریبا از یک ماه دیگر رخ می‌دهد، می تواند به پیروزی فوتبال مقابل کرونا منجر شود به شرطی که هیچ گونه خطایی در رعایت پروتکل‌های ورزشی از سوی هیچ کسی رخ ندهد تا بالاخره روزی فرا برسد که فوتبالیست‌ها بدون هیچ احتیاطی، بعد از گلزنی همدیگر را در آغوش بکشند و بتوانند پیراهنشان را هم با همدیگر تعوض کنند.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

ارتش لیبی: شهر اصابعه از سیطره حفتر آزاد شدارتش لیبی: شهر اصابعه در جنوب طرابلس از سیطره شبه‌نظامیان وابسته به خلیفه حفتر آزاد شد

سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت امکانپذیر شدکلیه دارندگان سهام عدالت که قصد فروش قسمتی از سهام خود را دارند، می توانند از روز سه شنبه مورخ ۹۹/۳/۶ به شعب بانک هایی که قبلاً در آن دارای حساب بانکی بوده و شماره شبای آن حساب را به سازمان خصوصی سازی معرفی کرده اند، مراجعه و با تکمیل فرم های مربوط نسبت به تکمیل سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود و تعهد نامه مربوطه، اقدام نمایند.

هر بشکه نفت برنت به قیمت بیش از ۳۶ دلار معامله شدهر بشکه نفت برنت به قیمت بیش از ۳۶ دلار معامله شد به گزارش رویترز، کاهش نفت ذخيره شده در آمریکا و کاهش تولید نفت اوپک از دلایل افزایش قیمت نفت است. همچنین کاهش محدودیت‌های مربوط به مقابله با ویروس_کرونا تقاضا را بالا برده است.

اعتراض کارگران عراقی باعث تخلیه نیروهای خارجی از تاسیسات گازی بصره شدسخنگوی شل تخلیه نیروی کار خارجی را یک «جابجایی موقت» به دلیل ایجاد «نقص امنیتی در کمپ اسکان آنها» اعلام کرده است. Our beloved Children struggle with death every day and their moans prevent the sleep of the city. Human Right, do you show care and concern for animals, while observing the painful death of our children? Palestine QudsDay

انتقال تابعیت از مادر ایرانی بالاخره ممکن شد اما به شرط تایید سپاه و وزارت اطلاعات

خانه کارگر بیش از ۸۰۰ اقامتگاه در سراسر کشور دارد/ چگونه کارگران از استراحتگاه‌ها استفاده کنند؟در برنامه «کارگر ایرانی» مطرح شد: خانه کارگر بیش از ۸۰۰ اقامتگاه در سراسر کشور دارد/ چگونه کارگران از استراحتگاه‌ها استفاده کنند؟