فهرست فوربز برای سال ۲۰۲۲: تعداد و ثروت میلیاردرهای جهان کاهش یافته است

22/01/1401 08:17:00 ب.ظ

افت دارایی گریبانگیر همه ثروتمندان نشده است. تحقیقات فوربز نشان می‌دهد دارایی بیش از هزار میلیاردر افزایش یافته است و ۲۳۶ نفر برای نخستین بار وارد لیست میلیاردرهای جهان شده‌اند.

افت دارایی گریبانگیر همه ثروتمندان نشده است. تحقیقات فوربز نشان می‌دهد دارایی بیش از هزار میلیاردر افزایش یافته است و ۲۳۶ نفر برای نخستین بار وارد لیست میلیاردرهای جهان شده‌اند. نسخه چاپی نشریه آمریکایی «فوربز» در تازه‌ترین گزارش خود از دارایی‌ ثروتمندان جهان می‌گوید تعداد و...

نسخه چاپی نشریه آمریکایی «فوربز» در تازه‌ترین گزارش خود از دارایی‌ ثروتمندان جهان می‌گوید تعداد و ثروت میلیاردرها در سال جاری کاهش یافته است. این گزارش که روز دوشنبه ۲۲ فروردین منتشر شد، می‌افزاید تعداد میلیاردرهای جهان به دو هزار و ۶۶۸ نفر رسیده که ۸۷ نفر کمتر از پارسال است. از میان این افراد، ۳۲۷ نفر زن بوده و تقریبا یک سوم این زنان، ثروتمندان خودساخته هستند.

همچنین دارایی میلیاردرهای جهان به حدود ۱۲.۷ تریلیون دلار رسیده که ۴۰۰ میلیارد دلار کمتر از سال ۲۰۲۱ است. این گزارش می‌افزاید شیوع کرونا و چالش بازاریابی از مهمترین عوامل افت دارایی ثروتمندان جهان بوده است.

بر اساس برآورد فوربز، بعد از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین شمار میلیاردرهای روس ۳۴ نفر کاهش یافته است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

خالد بن سلمان: اقدام شجاعانه منصور هادی گام مهمی برای دستیابی به صلح در یمن استشاهزاده خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع سعودی، گفت که اقدام «شجاعانه» عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن در واگذاری تمام اختیارات خود به شورای ریاست جمهوری،

بهادری جهرمی: اقدام برای آزادسازی منابع ارزی در چارچوب حقوق ملت استسخنگوی دولت گفت: اقداماتی که در شرایط تحریم برای آزادسازی منابع ارزی و دریافت مطالبات سال‌های گذشته در برخی کشورها صورت گرفته، در چارچوب وظایف دولت و حقوق ملت است.

جهش XE کرونا هنوز به ایران نرسیده است/«ماسک» همچنان ضروری استعضو کمیته علمی کرونا با اشاره به جهش XE سویه امیکرون و با بیان اینکه به احتمال زیاد این سویه‌های ترکیبی هنوز به کشور ما نیامده است، گفت: اکنون از دیدگاه سرایت پذیری سویه‌های ترکیبی از جمله سویه XE بین ۱۰ تا ۴۰ درصد سرایت بیشتری دارند، اما از نظر کشندگی و افزایش شدت بیمای خوشبختانه هنوز گزارشی نداشتیم که بگوید شدت در این زمینه بیشتر است.

در اوکراین بحث بر سر دموکراسی نیست، بحث بر سر حقوق بشر است/ اوکراینی‌ها حق زندگی‌شان را می‌خواهند/ هر کاری برای توقف این وضعیت انجام می‌دهم📺 رایان روث، داوطلب آمریکایی حاضر در لهستان، در گفت‌وگوی ویدئویی با اعتمادآنلاین: 🔹در اوکراین بحث بر سر دموکراسی نیست، بحث بر سر حقوق بشر است 🔹اوکراینی‌ها حق زندگی‌شان را می‌خواهند 🔹برای روس‌ها متأسفم که اجازه ماندن پوتین در رأس قدرت را دادند

آیا برگزاری انتخابات بزرگ‌ترین دغدغه صحنه سیاسی لبنان است؟سید عماد حسینی- لبنان که سالیان درازی است نتوانسته از بحران خلاصی یابد، وارد بحران جدید دیگری شده است. به اعتقاد کارشناسان، صحنه سیاسی لبنان که تاکنون در تب نتایج انتخابات سابق و پس‌لرزه‌های انفجار بندر بیروت و سپس بحران سخنان وزیر اطلاع‌رسانی سابق این کشور در مورد مقصر بودن سعودی‌ها در جنگ یمن می‌سوزد، انتخابات پارلمانی را در میان تاکید جریان‌‌هایی بر حتمی بودن برگزاری آن و پافشاری جریان‌های دیگری بر تحریمش پیش روی خود می‌بیند. شاید یکی از مهم‌‌ترین تحولات چند روز اخیر، اعلام بازگشت سفیر عربستان به محل ماموریتش در لبنان باشد. صرف نظر از تاثیر تحولات منطقه‌ای بر این بازگشت، کارشناسان بر این باورند که این بازگشت ارتباط مستقیمی با تلاش ریاض برای حفظ جایگاه طرفدارانش در این صحنه دارد. بر سر اینکه تا چه حد پول‌های سعودی خواهد توانست در این وانفسای انتخابات نظر رأی‌دهندگان لبنانی را مجدداً به سمت جریان ۱۴ مارس سوق دهد اختلاف‌نظرهایی وجود دارد؛ اما شکی نیست که محمد بن سلمان بعد از ناامیدی از نقش‌آفرینی‌های نیابتی شخصیت‌های سیاسی لبنانی همچون سعد حریری و حتی برخی از کشورها همچون کویت به جای عربستان در صحنه سیاسی لبنان، قصد دارد هرچند دیر هنگام اما مستقیماً شانس خود را برای تقابل با جریان ۸ مارس به رهبری حزب‌الله و جریان ملی‌گرای آزاد امتحان کند و از طریق پول‌درمانی و تزریق دلارهای نفتی که در آن تبحر زیادی هم دارد، آبِ رفته را به جوی منافع خود بازگرداند، به خصوص که هر روز بر شمار متحدانش که در صحنه‌های مختلف به رقیبش تبدیل می‌شوند و حتی گوی سبقت را از آن ربوده‌اند افزوده می‌شود. ریاض که از توافق ابراهیم گرفته تا کوچ عربی به سمت سوریه و حتی در صحنه‌هایی همچون عراق، اماراتی‌ها و چند کشور دیگر همچون ترکیه را از خود جلوتر می‌بیند، نمی‌خواهند این بار در لبنان هم لقب بزرگ‌ترین بازنده را به خود اختصاص دهد و برای این کار احتمالاً از هیچ تلاشی (دقیقاً هیچ تلاشی) فروگذار نخواهد کرد. از همین رو این پرسش پیش می‌آید که آیا در این شرایط برگزاری انتخابات بزرگ‌ترین دغدغه لبنان است؟

رژیم اسد: اسرائیل به سوریه حمله کرده است🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱