فن درلاین در گفتگو با یورونیوز: دیگر به پوتین هیچ اعتمادی نیست

08/12/1400 10:03:00 ب.ظ

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: برای نخستین بار تجهیزات نظامی در اختیار اوکراین قرار می‌دهیم جزئیات بیشتر:

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید رسانه‌های روسی هوادار کرملین از جمله «راشا تودی» و «اسپوتنیک» دیگر اجازه ندارند به پخش «تبلیغات سمی و مخرب» خود در اتحادیه اروپا بپردازند. اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز ضمن استقبال از مذاکرات اوکراین با روسیه گفت که دیگر به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه «هیچ اعتمادی» نیست.

او همچنین موافقت طرف اوکراینی با مذاکرات صلح و پذیرش شرایط گفتگو از سوی کی‌یف را «با‌اهمیت» ارزیابی کرد.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بخشی از این گفتگو درباره جنگ در اوکراین گفت: «ما هرگز خواستار این جنگ نبودیم. اوکراین هم نبود. رئیس‌جمهور پوتین این جنگ را آغاز کرد و آن را هدایت می‌کند.» اورزولا فن درلاین درباره روند عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا گفت که بروکسل در «درازمدت» خواستار عضویت اوکراین در این اتحادیه است و اوکراین را «یکی از جمع خود» می‌داند. او همچنین به همکاری‌های «تنگاتنگ» با کی‌یف در حوزه اقتصادی و به ویژه انرژی اشاره کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا افزود که توقیف اموال بانک مرکزی روسیه و قطع دسترسی برخی بانک‌های روس به سامانه مبادلات بانکی سوئیفت از جمله مفاد بسته سوم تحریم‌های پیشنهادی به سران اتحادیه اروپا است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

اتحادیه اروپا: استفاده الیگارش‌های روس از دارایی‌های مالیشان در بازارهای اتحادیه اروپا را ممنوع کنیمرئیس کمیسیون اروپا: برخی بانک‌های تعیین شده روسيه از سیستم جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (سوئیفت) حذف خواهند شد. - تلاش می‌کنیم تا اجازه دسترسی و استفاده الیگارش‌های روس از دارایی‌های مالیشان در بازارهای اتحادیه اروپا را ممنوع کنیم.

انتقاد کارشناسان ایرانی از مواضع تهران در قبال مداخله نظامی روسیه در اوکراینکارشناسان سیاست خارجی ایران در پی مداخله نظامی روسیه در اوکراین و بالا گرفتن تنش از مواضع کشورشان در قبال این بحران انتقاد کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

موضع چین در قبال جنگ اوکراین در شورای امنیت چه بود؟شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه شب برای بررسی جنگ روسیه علیه اوکراین تشکیل جلسه داد. با اینکه مشخص بود که روسیه به عنوان عضو دائم شورای امنیت از حق وتوی خود استفاده می‌کند اما چین، هند و امارات عربی متحده نیز به این قطعنامه رای ممتنع دادند.

ایلان ماسک استارلینک را در سراسر اوکراین در دسترس قرار داداینترنت استارلینک ایلان ماسک در اوکراین فعال شد ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا،‌ در توییتی خطاب به معاون نخست‌وزیر اوکراین گفت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در سرتاسر اوکراین در دسترس است.

پیگیری وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین در تماس وزیر خارجه با سفیر ایران در لهستانحسین امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با حسین غریبی سفیر کشورمان در لهستان، آخرین وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین را که به لهستان رسیده اند جویا شد. اقلاً پوتین میخواست شهریور ماه به اوکراین حمله کنه نه وسط فصل سرما در این سرمای کُشنده اوکراین که مردمش آواره این مرز و اون مرز بشن😥😥😥😥😥😥🖐🖐🖐 این چه عکسیه آخه! یک لحظه فکر کردم یورونیوز این توییت رو زده

آخرین وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین/ شهروندان باقی مانده در کی‌یف در مناطق امن اسکان داده شده‌اندسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به آخرین وضعیت دانشجویان و ایرانیان مقیم اوکراین اظهار کرد: امروز بیش از 200 دانشجو را سفارت هماهنگ کرد تا سوار قطار شوند و به مرزهای غربی اوکراین اعزام شوند.