فن در لاین خطاب به نمایندگان پارلمان مقدونیه شمالی: پیشنهاد فرانسه را بپذیرید و به اتحادیه بپیوندید

23/04/1401 09:28 ب.ظ

اورزولا فن در لاین از نمایندگان جمهوری مقدونیه شمالی خواست با پذیرش پیشنهاد فرانسه راه را برای پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا هموار سازند.

جمهوری مقدونیه شمالی

خانم فن در لاین که روز پنجشنبه ۱۴ ژوئيه وارد اسکوپیه، پایتخت شده در پارلمان این کشور طی یک سخنرانی اعلام کرد که پیشنهاد فرانسه به عنوان رئيس دوره اتحادیه اروپا که در انتهای ماه ژوئن به اتمام رسید، برای پیوستن مقدونیه به اتحادیه اهمیتی تاریخی دارد. نمایندگان پارلمان قرار است به این پیشنهاد رای دهند. در این رابطه خطاب به نمایندگان پارلمان مقدونیه شمالی گفت: «بسیاری از شما از اینکه هنوز کشورتان مذاکرات الحاق به اتحادیه را آغاز نکرده ناامید هستید، من هم مانند شما همین حس را دارم. اگر از پیشنهاد فرانسه حمایت کنید، کمیسیون بلافاصله روند بررسی توافقنامه را آغاز خواهد کرد. اقدامی که نخستین گام برای الحاق به اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.»

نخستین بار در سال ۲۰۰۵ به عنوان یک کشور نامزد عضویت در اتحادیه اروپا معرفی شد. کمیسیون اروپا در سال ۲۰۰۹ توصیه کرد که مذاکرات برای الحاق این کشور آغاز شود اما این مذاکرات برای سالها به دلیل وتوهای متعدد متوقف شده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

این خانم اوزیلا فن در لاین یک ماکیاولی و ابلیس است که هر چه در توان دارد میخواهد به نفع آلمان چکش بزند . اتحادیه شارلاتان اروپا به رهبری آلمان و فرانسه تبدیل به دیکتاتوری و برده داری شده که امروز دیگر کشورها را به زور تهدید میخواهند به عضویت این اتحادیه درآورند که به این بهانه ناتو را گسترش دهند و دیگر کشورها را در جنگ احتمالی با روسیه سپر بلا و خط مقدم خود قرار دهند .

جالبه رئیس اتحادیه اروپا به یک کشور اروپایی میگه پیشنهاد یه کشور اروپایی دیگه رو بپذیرن و به اتحادیه بپیوندند. این دیگه کیه؟ خودش می دونه چیکاره اس؟

اذعان جان بولتون به نقش خود در طراحی کودتا در دیگر کشورهاجان بولتون، سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل و مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید، روز سه‌شنبه گفت که او در طراحی کودتا در کشورهای خارجی نقش داشته است. فاااک.... این کفتار کثیف دستش تا مرفق به ریختن خون انسان های بیگناه آلوده است. ۵۷هم جزو اش بوده است؟

بازداشت ۱۰ نفر در شمال غرب ایران به اتهام «عضویت در شبکه تروریستی»وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از بازداشت «همه اعضای» یک شبکه «تروریستی» در شمال غرب ایران خبر داد. به نظر میرسد با یک کار تخصصی - اطلاعاتی مواجه هستیم * کاری کاملا حرفه ای متکی به منبع گیری (حرفه ای ترین بخش فعالیت اطلاعاتی) * کشف علامت سلامت بین هسته ها و ستاد حریف؛ بطوری که هر هسته در لحظه ورود و بدون وارد کردن آسیب به عملیات روزهای بعد، ضربه می خورد * همکاری با سایر نهادها والا اینها کسی رو هم در حال شاشیدن بگیرن انگ ضد انقلاب و تروریست بهش میزنند

بازداشت 10 نفر در ایران به اتهام «عضویت در شبکه تروریستی»وزارت اطلاعات ایران از بازداشت ده نفر در استان آذربایجان غربی خبر داد و مدعی شد، این ده نفر با تشکیل «شبکه‌ای تروریستی» درنظر داشتند «ماموریت‌های متنوع و

یوروپل: پ.ک.ک به فعالیت‌های مربوط به جمع‌آوری پول در اروپا ادامه می‌هدآژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون اعلام کرد پ.ک.ک به فعالیت‌های مربوط به جمع‌آوری پول در اروپا ادامه می‌هد. - خبرگزاری آناتولی

حمید نوری به جرم دست داشتن در اعدام‌های ۶۷ به حبس ابد محکوم شدقاضی و هیئت منصفه دادگاه منطقه استکهلم روز پنج‌شنبه پس از ۹ ماه بررسی، حکم حمید نوری، متهم به دست داشتن در اعدام دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در تابستان سال ۶۷ را اعلام کرد. به این ترتیب سریال کورنبرگ ادامه خواهد یافت. الان صلواتی میگه کاری که ما توی ۵ دقیقه انجام میدیم، سوید سه سال طولش داده و میلیونها دلار هزینش شده!!

بلینکن: مقابله با تهدیدات مشترک در سفر بایدن به خاورمیانه‌ بررسی خواهد شدآنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده در تور آتی خود به خاورمیانه درباره منافع مشترک گفت‌وگو خواهد

جمهوری مقدونیه شمالی

از قانونگذاران این کشور خواست تا از پیشنهادی حمایت کنند که به این کشور اجازه می‌دهد مذاکرات پیوستن به اتحادیه اروپا را آغاز کند.

خانم فن در لاین که روز پنجشنبه ۱۴ ژوئيه وارد اسکوپیه، پایتخت جمهوری مقدونیه شمالی شده در پارلمان این کشور طی یک سخنرانی اعلام کرد که پیشنهاد فرانسه به عنوان رئيس دوره اتحادیه اروپا که در انتهای ماه ژوئن به اتمام رسید، برای پیوستن مقدونیه به اتحادیه اهمیتی تاریخی دارد. نمایندگان پارلمان جمهوری مقدونیه شمالی قرار است به این پیشنهاد رای دهند. در این رابطه خطاب به نمایندگان پارلمان مقدونیه شمالی گفت: «بسیاری از شما از اینکه هنوز کشورتان مذاکرات الحاق به اتحادیه را آغاز نکرده ناامید هستید، من هم مانند شما همین حس را دارم. اگر از پیشنهاد فرانسه حمایت کنید، کمیسیون بلافاصله روند بررسی توافقنامه را آغاز خواهد کرد. اقدامی که نخستین گام برای الحاق به اتحادیه اروپا به شمار می‌رود.»

او همچنین با اشاره به اینکه لحظه‌ای تاریخی برای مقدونیه پدید آمده تاکید کرد که تصمیم‌گیری در این رابطه تنها به این کشور وابسته است.

جمهوری مقدونیه شمالی نخستین بار در سال ۲۰۰۵ به عنوان یک کشور نامزد عضویت در اتحادیه اروپا معرفی شد. کمیسیون اروپا در سال ۲۰۰۹ توصیه کرد که مذاکرات برای الحاق این کشور آغاز شود اما این مذاکرات برای سالها به دلیل وتوهای متعدد متوقف شده است.

یونان یکی از مخالفان پیوستن مقدونیه به اتحادیه در سال ۲۰۱۸ به دلیل «نام این کشور» با درخواست این کشور مخالفت کرد. همین مسئله موجب شد تا اسکوپیه بپذیرد پسوند شمالی را به نام کشور خود اضافه کند. سپس بلغارستان اعلام کرد که به دلیل روابط تاریخی و فرهنگی و همچنین حقوق بلغارهای قومی در مقدونیه نمی‌تواند درخواست اسکوپیه برای پیوستن به اتحادیه اروپا را بپذیرد.

در ۲۴ ژوئن فرانسه به عنوان رئيس دوره‌ای پیشنهاد کرد که مقدونیه شمالی به طور رسمی اقلیت بلغاری را در قانون اساسی خود به رسمیت بشناسد. نسخه قبلی این پیشنهاد همچنین شامل این نکته بود که مقدونیه شمالی رسما بپذیرد که زبان این کشور دارای ریشه بلغاری است. موضوعی که بسیار در جامعه مقدونیه شمالی چالش برانگیز به شمار می‌رفت.

دولت مقدونیه از این پیشنهاد حمایت می‌کند اما حزب اصلی اپوزیسیون از ابتدای ماه جاری میلادی به شدت با این مسئله مخالفت کرده است. آنها این طرح را رد کرده و استدلال می‌کنند که تغییرات در قانون اساسی هویت ملی این کشور را تضعیف کرده و منجر به بلغاری شدن کشور خواهد شد. حزب اپوزیسیون هشدار داده حتی اگر پارلمان این پیشنهاد را تصویب کند، این مصوبه را مسدود خواهند کرد و بر اساس قانون اساسی مقدونیه، برای تصویب نهایی آن به دو سوم آرای نمایندگان پارلمان احتیاج خواهد بود.

بلغارستان مذاکرات پیوستن مقدونیه شمالی به اتحادیه اروپا را به «گروگان» گرفت

فن در لاین در سخنرانی خود خطاب به نمایندگان مجلس که چندین بار به علت اعتراض آنها قطع شد به آنها پیشنهاد داد: «کمیسیون از منافع شما محافظت می‌کند و به نگرانی‌های همه طرف‌ها رسیدگی می‌کند. مطمئن باشید که کمیسیون همواره در کنار شما است و نه تنها امروز که فردا و فرداها هم در کنار شما خواهد بود.»

او همچنین تاکید کرد که شکی نیست زبان مقدونی، زبان این کشور است و اروپا هم به آن احترام می‌گذارد.

رئيس کمیسیون اتحادیه اروپا همچنین مقام‌های جمهوری مقدونیه شمالی را به دلیل اقداماتی برای سرکوب فساد، تقویت حاکمیت قانون، حمایت از حقوق بشر و حقوق تمام اقلیت‌ها و گروه‌های مختلف در این کشور انجام داده، ستود. او همچنین خطاب به نمایندگان پارلمان گفت: «اگر شما با باز کردن این در به روی مذاکرات الحاق موافقت کنید، مزایای سرمایه‌گذاری خارجی و پیوندهای تجاری هنگفتی به سمت جمهوری مقدونیه شمالی سرازیر خواهد شد.» او همچنین در پایان از نمایندگان پارلمان جمهوری مقدونیه شمالی خواست که برای صلح و رفاه مقدونیه شمالی که به بیان او به زودی عضو اتحادیه اروپا خواهد شد، کار درست را انجام دهند. فن در لاین همچنین تاکید کرد که آینده مقدونیه شمالی در اتحادیه اروپا است و اروپا بدون مقدونیه شمالی کامل نیست.