فنلاند... بررسی تشكيل یک نیروی اروپایی برای محافظت از ناوبری در خلیج

30/08/2019 11:01:00 ق.ظ

فنلاند... بررسی تشكيل یک نیروی اروپایی برای محافظت از ناوبری در خلیج

فنلاند... بررسی تشكيل یک نیروی اروپایی برای محافظت از ناوبری در خلیج

به دنبال نشست وزرای خارجه كشورهای اروپایی در هلسنکی که درباره چگونگی حمایت از آزادی ناوبری در خلیج

دومینیک رپ، وزیر امور خارجه انگلیس، در بیانیه‌ای اعلام کرد، کشور متبوعش از جامعه بین المللی خواهد خواست که حمایت بیشتری برای محافظت از کشتی‌ها در تنگه هرمز بعمل آورد.وزیر خارجه بریتانیا گفت در اجلاس هلسنکی در باره پرونده ایران بحث و گفت و گو خواهیم کرد.

در همین راستا جان اف لودریان وزیر خارجه فرانسه نیز روز پنجشنبه تاکید کرد که پاریس برای آزادی ناوبری در خلیج تلاش خواهد کرد. وی در یک کنفرانس خبری گفت با تمام کشورهای جهان در باره موضوع ایران صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اوضاع آرام بازار سنندج/ ‌مغازه‌ها باز و کسبه به فعالیت روزانه مشغول هستند + فیلم- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

هایکو ماس: گشت اروپایی در تنگه هرمز منوط به کاهش تنش باشد | DW | 29.08.2019وزیر خارجه آلمان می‌گوید ماموریت دریایی اتحادیه اروپا در خلیج فارس باید اوضاع را آرام‌تر کند و نتایج نشست جی ۸ را در نظر بگیرد. وزیر دفاع آلمان نیز هر تصمیم را مشروط به این کرده که تلاش‌های دپیلماتیک به خطر نیفتند.

راننده اسپانیایی با شنا از غرق شدن در سیلاب گریختراننده خودرویی که در نزدیکی روستای کَله‌دُر واقع در سواحل شرقی مایورکا در میان سیلاب گرفتار شده بود، نجات یافت.

سه تروریست در شمال عراق از پا درآمدندجنگنده‌های ترکیه در یک عملیات هوایی در منطقه گارا واقع در شمال عراق 3 تروریست پ.ک.ک را از پا درآوردند. - خبرگزاری آناتولی

پل تاریخی «آلاجا» یادگاری از قرن هفدهم در استان آغری ترکیه

طوفان دوریان پس از پورتوریکو و جزایر ویرجین در راه فلوریداسازمان هواشناسی آمریکا اعلام کرده است که این طوفان در فلوریدا بادهایی با سرعت ۱۱۱ تا ۱۲۹ کیلومتر بر ساعت تولید خواهد کرد.

۱۷ روز بی‌خبری: همسر کامیل احمدی از وضعیت او در بازداشت می‌گوید | DW | 29.08.2019همسر کامیل احمدی می‌گوید، با گذشت بیش از دو هفته از بازداشت شوهرش، هنوز از اتهام، نهاد بازداشت‌کننده و محل نگهداری او در زندان اوین و وضعیت سلامتی او هیچ اطلاعی ندارد. این پژوهشگر مسائل اجتماعی از ۲۰ مرداد در زندان است.

برگزار شده است، منابع دیپلماتیک روز جمعه 30 اوت از طرح تشکیل یک نیروی اروپایی بازدارنده برای محافظت از ناوبری در تنگه هرمز و خلیج خبر دادند.هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان.این مرد اسپانیایی با افزایش سطح آب به ناچار تن به آب زد و با شنا خود را نجات داد.جنگنده‌های ترکیه در یک عملیات هوایی در منطقه گارا واقع در شمال عراق 3 تروریست پ.

دومینیک رپ، وزیر امور خارجه انگلیس، در بیانیه‌ای اعلام کرد، کشور متبوعش از جامعه بین المللی خواهد خواست که حمایت بیشتری برای محافظت از کشتی‌ها در تنگه هرمز بعمل آورد. وزیر خارجه بریتانیا گفت در اجلاس هلسنکی در باره پرونده ایران بحث و گفت و گو خواهیم کرد. این نشست، کار خود را ظهر پنجشنبه ۲۹ اوت (۷ شهریور) در پایتخت فنلاند شروع کرد. در همین راستا جان اف لودریان وزیر خارجه فرانسه نیز روز پنجشنبه تاکید کرد که پاریس برای آزادی ناوبری در خلیج تلاش خواهد کرد. وی در یک کنفرانس خبری گفت با تمام کشورهای جهان در باره موضوع ایران صحبت خواهیم کرد. این در حالی است که ماموریت ناوگان دریایی بین‌المللی با فرماندهی آمریکا در آب‌های خلیج فارس، کار خود را رسما با مشارکت بریتانیا، استرالیا و بحرین آغاز کرده است. فلورانس پارلی وزیر دفاع فرانسه نیز در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت، پاریس از حضوری بازدارنده به رهبری اتحادیه اروپا در خلیج با تمام قدرت حمایت خواهد کرد.2019 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ملی ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: 3 عضو گروه تروریستی پ.

. از جمله مسائلی که قرار است در این نشست مورد بحث و گفت‌وگو قرار گیرد، تحولات ناشی از میانجی‌گری امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، بین ایران و آمریکاست که در حاشیه نشست قدرت‌های اقتصادی عضو گروه هفت انجام گرفت.