فنلاند و سوئد برای پیوستن به ناتو گام‌های مهمی برداشتند

24/01/1401 10:05:00 ب.ظ

مقامات روسیه گفته‌اند که مسکو به چنین تصمیمی واکنش نشان خواهد داد که برای فنلاند و سوئد «پیامدهای نظامی و سیاسی» دارد.

مقامات روسیه گفته‌اند که مسکو به چنین تصمیمی واکنش نشان خواهد داد که برای فنلاند و سوئد «پیامدهای نظامی و سیاسی» دارد. دبیرکل ناتو: از درخواست پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو استقبال می‌کنیم سانا مارین، نخست‌وزیر فنلاند...

دبیرکل ناتو: از درخواست پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو استقبال می‌کنیم سانا مارین، نخست‌وزیر فنلاند روز چهارشنبه در یک نشست خبری مشترک با ماگدالنا اندرسون، همتای سوئدی خود، گفت پس از مباحث طولانی در پارلمان، فنلاند آماده است «ظرف چند هفته و نه چند ماه» در مورد پیوستن به ناتو تصمیم‌گیری کند.

خانم مارین تاکید کرد که دو کشور فنلاند و سوئد به رغم همکاری‌های گسترده سیاسی، اقتصادی و نظامی هریک به طور جداگانه در مورد سیاست‌های امنیتی از جمله مسئله عضویت در ناتو تصمیم خواهند گرفت. نخست‌وزیر فنلاند افزود: «البته ما با در نظر گرفتن تاثیرات آن نه فقط بر کشور خود بلکه بر همسایگان چنین تصمیمی خواهیم گرفت». او خاطرنشان کرد ترجیح می‌دهد هر دو کشور فنلاند و سوئد به ناتو بپیوندند.

ماگدالنا اندرسون، نخست‌وزیر سوئد، نيز گفت دو کشور «گفت‌وگوهای صریح و صادقانه» در مورد تصمیم هر یک از طرفین در مورد عضویت در ناتو را طی هفته‌های آینده ادامه خواهند داد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

خردگرایی مخل| بهمن بازرگانی

از دیر زمان هوس بلعیدن این حجم عظیم را داشتم. هر دو فیلم و سریال را دیده بودم. هیچ یک جای خالی کتاب را پر نمی‌کرد. این را به تأکید می‌گویم. پس از خواندنش. تأمل در فلسفه تاریخِ تولستوی، به درک رمان کمک می‌کند: «همه اشخاص بی‌شماری که در این جنگ شرکت داشتند بر این گمان بودند که می‌دانند چه می‌کنند حال آن‌که همه جز ابزارهایی بی‌اراده در خدمت تاریخ نبودند و کاری را پیش می بردند که خود از آن خبر نداشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جدال با زندگی برای رنجی که پایان نداردسالها است قصه پر درد کولبران در مناطق غربی کشور نقل هر محفل است ؛ جوانانی که از روی فقر و بیکاری برای به دست آوردن لقمه ای نان جان خود را به خطر می اندازند و پا در راهی پر از رنج و سختی می گذارند راهی که ممکن است در آن کشته، قطع عضو و یا مانند خالد، شفیع و نادر قطع نخاع شوند... لطفاًصدای اعتراض کارکنان قراردادمدت موقت وزارت نفت را به بیعدالتی و اپارتاید اداری و مالی حاکم بشنوید و ناجی 27000 خانوار بستوه آمده از ۱۰ سال جبر و ظلم باشید. تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_به_پیمانی_پس_از۱۰_سال_انتظار_و_بلاتکلیفی OK

انتخابات فرانسه؛ آیا سیاست مهاجرتی ماکرون آنطور که لوپن می‌گوید فاجعه‌بار بوده است؟سیاست های مهاجرتی ماکرون احتمالا یکی از موارد حمله مارین لوپن در مناظرهای پیش روی انتخاباتی است. نه به این معنا که رئیس جمهوری فرانسه سیاست‌های نرمی در قبال پناهجویان در پیش گرفت اما شرایط بگونه‌ای پیش رفته که راست‌گرایان افراطی می توانند آن‌طور که خود می‌گویند به رویکرد فاجعه‌بار ماکرون حمله کنند.

آمریکا تردید دارد که گماشتن «قصاب سوریه» کمکی به پیشروی روسیه در اوکراین کندانتصاب این فرمانده ۶۰ ساله که یکی از باتجربه‌ترین افسران روسیه است و سابقه زیادی در خشونت علیه غیرنظامیان سوریه دارد موجی از پیش‌بینی‌ها در میان مقامات آمریکایی به‌‌راه انداخته است. وقتی در سوریه به قصاب سوریه معروف شده بود چرا آمریکا ابراز نگرانی نمی کرد؟!! 100 تا فرمانده مثل ایشون نمیتونه جلوی شکست خفت بار ارتش پوشالی پوتین رو بگیره ... ورق برگشت... فقط همین

افزایش پوسیدگی‌های دندانی در پساکرونا / یونیت‌های سیار دندانپزشکی، طرحی راهگشا که تضعیف شدکارشناس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه کاهش مراجعات دندانپزشکی در دوران کرونا، گفت: با شیوع کرونا خدمات دندانپزشکی تحت تاثیر قرار گرفت و فقط بیشتر خدمات اورژانسی انجام می‌شد. انتظار داریم با عادی شدن وضعیت کرونا ارائه خدمات مجددا از سر گرفته شود. به طور کلی این شرایط سبب می‌شود در آینده شاهد افزایش مشکل پوسیدگی دندانی باشیم.

داروی جدید کرونا که احتمال مرگ را به نصف کاهش می‌دهدداروی جدید کرونا که احتمال مرگ را به نصف کاهش می‌دهد یک شرکت دارویی در آمریکا: مدعی شد: قرص جدید کووید-۱۹ با نام 'سابیزابولین' میزان مرگ و میر را در بیماران بدحال به نصف کاهش می‌دهد.

«اِلف های» لیتوانی؛ داوطلبانی که می خواهند دنیای مجازی را از «خبرهای جعلی» روسیه پاک کنندگروهی از مردان و زنان لیتوانیایی پس از آغاز جنگ در شرق اوکراین در سال ۲۰۱۴ تحت نام «الف ها»، الهام گرفته از ارباب حلقه ها، گروهی تشکیل داده اند تا اطلاعات جعلی و پروپاگاندای کاخ کرملین را از دنیای مجازی حذف کنند.