فلیک؛ از دستیار در سایه تا سرمربی سه‌گانه - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 91 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 40%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فلیک؛ از دستیار در سایه تا سرمربی سه‌گانه

فلیک بعد از اینکه در نوامبر ۲۰۱۹ به جای نیکو کواچ هدایت تیم بایرن مونیخ را برعهده گرفت، همان کاری را کرد که شاید در مقدمه کتاب راهنمای هر مربی فوتبال نوشته شده، اما خیلی‌ها در انجام آن ناکام می‌شوند. او موفق شد هر بازیکنی را کمی بهتر کند. منتها برخی از بازیکنان مثل لئون گورتسکا و آلفونسو دیویس کمی بیشتر بهتر شدند. ژروم بواتنگ و توماس مولر کهنه‌کار هم که در زمان کواچ به نظر می‌آمد تاریخ مصرف‌شان گذشته است، زیر نظر فلیک دوباره به دو مهره کلیدی تیم تبدیل شدند.

اما فلیک در این مدت کاری که در بایرن مونیخ کرد، این نبود که فقط تیم را بیدار کند و یک تیم یک‌دست هماهنگ از آنها بسازد. به این سادگی نبود. او از لحاظ فنی هم سیستم بازی بایرن را بهبود بخشید. بایرنِ فلیک یک فوتبال حساب‌شده‌تر و کارآمدتری را نسبت به بایرنِ کواچ بازی می‌کرد. او سبک بازی بایرن را تغییر نداد، بلکه با چند تغییر جزیی و ثمربخش آن را بهینه کرد. اما دست‌خطِ فلیک در تیم خیلی زود معلوم شد.

تیم کواچ محتاط بود و پیش از هر چیز اول دفاع می‌کرد و در حمله دلش به توانایی‌های انفرادی خوش بود. این فوتبالی نبود که بایرن در ۱۰ سال گذشته با فان خال و هاینکس و گواردیولا به آن عادت کرده بود. بزرگ‌ترین اشتباه کواچ هم این بود که اشکال کار را نه در خود بلکه در بازیکنان‌اش می‌دید و با این کار بزرگ‌ترین ضربه را خودش به خودش وارد کرد. او بعد از شکست از لیورپول گفته بود: "شما نمی‌توانید با سرعت ۲۰۰ بروید وقتی آنها فقط با ۱۰۰ می‌توانند. باید بازیکنان لازم را هم داشت.

فلیک نشان داد که با همین بازیکنان هم می‌شود سریع‌تر از صد حرکت کرد. تیم با او دوباره حمله می‌کرد. با یک پرسینگ بی‌رحمانه و کشنده در عمق زمین حریف و گوش‌های بسیار سریع.فلیک ۵۵ ساله اما با رفتار فروتنانه و آرام‌اش همواره با شکسته‌نفسی اجازه می‌داد تا تیم همه جا بدرخشد و فقط از بازیکنان‌اش تعریف می‌کرد و نقش خود را کوچک جلوه می‌داد. جاشوا کیمیش ستاره ۲۵ ساله تیم در مورد او می‌گوید: "برای او ما فقط بازیکن نیستیم که از آنها استفاده می‌کند. او انسان پشت سر بازیکن را هم می‌بیند.

می‌گویند در اصل فلیک مغز متفکر تیم یواخیم لوو بود که قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ شد. به خصوص با توجه به آنکه جای خالی او که بعد از آن قهرمانی از تیم ملی جدا شد، در جام جهانی ۲۰۱۸ و حذف مفتضحانه تیم ملی در مرحله مقدماتی کاملاً محسوس بود. پر مرته‌ساکر، مدافع سابق تیم ملی آلمان که این روزها به عنوان مفسر تلویزیون مشغول به کار است، می‌گوید در جام جهانی ۲۰۱۴ همواره این فلیک بود که در ارتباط با بازیکنان کلمات درستی را انتخاب می‌کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وال استریت ژورنال: آمریکا یک سوم از سربازانش در عراق را خارج می‌کند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایتالیا دوباره اوج گرفت؛ ثبت 1462 مورد جدید ابتلا در یک روزبا ثبت 1462 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایتالیا مجموع مبتلایان در این کشور به 265 هزار و 409 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس🔺دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس ⚡️مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه می‌کند که بازگشایی مدارس باید با پیروی از رفتارهایی که از شیوع کووید۱۹ پیشگیری می‌کنند، همراه باشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

درآمد چین از صادرات کفش بیشتر از درآمد ما از نفت است!درآمد چین از صادرات کفش بیشتر از درآمد ما از نفت است! رئیس اتحادیه کفش‌ ماشینی و لاستیکی تهران، درآمد ارزی فروش نفت برای ایران را سالانه ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در کشور چین، صنعت کفش سالانه ۸۰ میلیارد دلار ارزآوری دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فلج اطفال یک هفته پس از ریشه‌کنی به آفریقا بازگشتاین خبر در حالی اعلام می‌شود که از بیش از یک دهه پیش هیچ موردی از بیماری فلج اطفال با پولیوویروس در سودان گزارش نشده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اقدام عجیب درباره دروازه‌بان سابق/ پرسپولیس‌ بیش‌از یک میلیارد از قرارداد بیرانوند کسر کرداقدام عجیب درباره دروازه‌بان سابق پرسپولیس‌ بیش‌از یک میلیارد از قرارداد بیرانوند کسر کرد باشگاه پرسپولیس به خاطر نبودن بیرانوند در هفت بازی آخر لیگ برتر، بیش از یک میلیارد تومان از اصل قرارداد این بازیکن کسر کرده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »