فلامینگوها به تالاب بین‌المللی میانکاله رسیدند

13/07/1398 06:45 ب.ظ

فلامینگوها به میانکاله رسیدند سالانه حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار بال فلامینگو به عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین گروه از پرندگان مهاجر زمستان گذران به تالاب میانکاله در شرق مازندران کوچ می‌کنند.

ساری-ایرنا- فلامینگوها به عنوان پرجمعیت‌ترین پرندگان مهاجر زمستانی در مازندران پس از طی مسافت طولانی از عرض شمالی به تالاب بین‌المللی میانکاله در شرق مازندران رسیدند. پیش از این خوتکا، حواصیل و آبچلیک ها نخستین گروه از پرندگان زمستان گذران بودند که به تالاب بین المللی میانکاله در شرق استان مازندران کوچ کردند.

کوچ ۷۰ هزار فلامینگو به تالاب میانکاله رئیس اداره محیط زیست شهرستان بهشهر گفت: سالانه حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار بال فلامینگو به عنوان یکی از پرجمعیت ترین گروه از پرندگان مهاجر زمستان گذران به تالاب بین المللی میانکاله در شرق مازندران کوچ می کنند.

زمان احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در آستانه فرارسیدن فصل سرما حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار بال فلامینگو به عنوان یکی از پیشقراولان پرندگان مهاجر زمستان گذر به تالاب بین المللی میانکاله رسیدند و مابقی گروه ها نیز پیش بینی می شود در روزهای آِینده به این ذخیرگاه زیست کره برسند.

به گفته وی این پرندگان تا اوایل بهار سال آینده در تالاب بین المللی میانکاله و سایر تالاب های محلی منطقه و آببندان ها حضور خواهند داشت. مازندران با داشتن چندین تالاب از جمله میانکاله و ۸۰۰ آببندان و شالیزار پر رزق و روزی، همه ساله میزبان حدود ۱۵۰ گونه پرنده مهاجر داخلی و خارجی است که فصول مختلف سال را در این خطه سر می کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

خون و خشونت، پاسخ حکومت به تجمع مردم لردگان در اعتراض به ابتلا به ویروس اچ‌آی‌وی

اختلاف ریاست جمهوری و وزارت خارجه افغانستان در واکنش به سفر هیات طالبان به پاکستانارگ ریاست جمهوری افغانستان با رد اظهارات سخنگوی وزارت خارجه افغانستان درباره صلح، سخنان او را یک ابراز نظر شخص دانسته است. صدیق صدیقی گفته که نظر سخنگوی وزارت خارجه درباره دیدار طالبان از پاکستان منعکس کننده نظر دولت افغانستان نیست. سخنگوی وزارت گفته او به نمایندگی از وزارت خارجه صحبت می‌کند.

سونامی سیروان خسروی به حامد همایون رسید/ رکوردداران کنسرت از دهه ۶۰ تا ۹۰ و مقوله‌ای عجیب به نام «sold out»از اواخر دهه شصت تاکنون خوانندگان بسیاری پا به عرصه موسیقی پاپ گذاشته‌ و با تولید آلبوم یا برگزاری کنسرت به مخاطبان معرفی شدند اما از میان آنها تنها برخی رکورددار هستند که تعدادشان بسیار معدود است. باید یادآور شد که طی این سال‌ها برگزاری کنسرت به ملاک تشخیص خوانندگان موفق تبدیل شده و مقوله «sold out» یا فروش زودهنگام بلیت‌ها مبنا و شاخص این تشخص شده است.

جشن سالگرد ورود جیمز کوک بریتانیایی به نیوزیلندنخست وزیر نیوزیلند روز شنبه با چند قایق به منطقه گیزبورگ، جایی که جیمز کوک از آنجا با کشتی به نیوزیلند رسید سفر کرد.

درختکاری پاپ به مناسبت آغاز «هفته‌های آمازون»در مراسم کاشت این درخت، چند تن از بومیان منطقه آمازون در برزیل نیز حضور داشتند.

شمار کشته‌شدگان ناآرامی‌ها در عراق به ۷۲ تن رسیدروز شنبه در حالی که شهر بغداد، پایتخت عراق آرام به نظر می‌رسید و رفت و آمد عادی در خیابان‌های آن جریان داشت، دولت این کشور دستور حکومت نظامی را لغو کرد. متاسفم براي اروپا و خبرگذاري هاي كثيفش تا امروز صبح به بالاي ١٢٠ نفر رسيده بود ، الان شما ميگي ٧٢ تن ؟! احتمالا شما هم درگير ٧٢ تن ياران كسخل عمام حصين (چس) هستين !!! مرگ بر خمینی