فلاحت‌پیشه: با یکسری تکفیری‌های یقیه سفید در ایران مواجه هستیم

14/11/2019 02:59:00 ب.ظ

فلاحت‌پیشه: با یکسری تکفیری‌های یقیه سفید در ایران مواجه هستیم

فلاحت‌پیشه

فلاحت‌پیشه : با یکسری تکفیری‌های یقیه سفید در ایران مواجه هستیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران تصریح کرد در کشور با یکسری 'تکفیری‌های یقیه سفید' مواجه هستیم. - خبرگزاری آناتولی

14.11.2019استانبول/ خبرگزاری آناتولیحشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران اظهار داشت:"ما در ایران با یکسری تکفیری‌های یقیه سفید مواجه هستیم.تکفیری‌های یقه سفید کسانی هستند از ابزارهای در اختیارشان با هدف ایجاد دو قطبی در جامعه گام بر می‌دارند و بسیار هم اصرار دارند که هر شخصی را مقابل مقام معظم رهبری قرار دهند".

به گزارش خبرگزاری"ایلنا"، وی در ادامه تصریح کرد: فلاحت‌پیشه افزود:"این جریان تکفیری یقه سفید از مرکز تا شهرستان‌های کوچک کشیده شده‌اند و ابزارهایشان که همان تریبون‌ها، رسانه ها و فضای مجازی هستند استفاده می‌کنند".وی ادامه داد:"امروز ما به این جریان می‌گوییم تکفیری‌های یقه سفید اما اگر در شرایط خاصی قرار گیرند و اسلحه به دستشان بیفتد حتما همان کار را انجام می‌دهند که داعشی‌ها انجام می‌دادند".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

در ایران با یکسری تکفیری‌های یقیه سفید مواجه هستیم/ کسانی که به دنبال وحدت شکنی هستند نقش ستون پنجم را ایفا می‌کنندیک نماینده مجلس تاکید کرد: کسانی که امروز به دنبال وحدت شکنی هستند و سامان مدیریتی را در مقابل نظام فقهی کشور قرار می‌دهند ناخودآگاه نقش ستون پنجم را ایفا می‌کنند.

اعلام آمادگی فرانسه جهت مذاکره با ترکیه پیرامون مبارزه با داعش

بازداشت شماری از کارکنان دولت ایران همزمان با انتقادهای روحانی از مبارزه با فساددر ادامه انتقادات چند روز گذشته حسن روحانی از رویکرد قوه قضائیه در مبارزه با فساد، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران هم گفته 'این نمی‌شود که مبارزه با فساد فقط برای دولت باشد'. همزمان شماری از مقامات ارشد وزارت بهداشت و همچنین کارکنان سازمان ثبت اسناد بازداشت شدند.

انتقاد دوباره روحانی از مبارزه با فساد همزمان با بالا گرفتن حملات به اوحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، امروز هم از رویکرد قوه قضائیه در مبارزه با فساد انتقاد کرد و خواست این مبارزه تبدیل به دعواهای جناحی نشود.

آتش‌بس میان گروه جهاد اسلامی و اسرائیل با میانجیگری قاهره | DW | 14.11.2019دبیرکل جنبش جهاد اسلامی از پیشنهاد برقراری آتش‌بس میان شبه‌نظامیان این گروه و اسرائیل از طریق مصر خبر داد. این آتش‌بس که اسرائیل هنوز به طور رسمی آن را تائید نکرده پس از دو روز درگیری شدید میان دو طرف برقرار می‌شود.

برخورد شدید پلیس فرانسه با جدایی طلبان کاتالونیا در مرز اسپانیادر ویدئوهای منتشر شده از این رویداد، تصاویری از برخورد خشونت‌آمیز پلیس فرانسه با معترضان کاتالان دیده می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران تصریح کرد در کشور با یکسری "تکفیری‌های یقیه سفید" مواجه هستیم.حشمت الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره حواشی مطرح شده نسبت به سخنرانی رئیس جمهور در شهر یزد اینکه عده‌ای بیان می‌کنند مطابق ماده ۶۰۶ قانون مجازات‌های اسلامی رئیس جمهور به دلیل آنکه از فسادها اطلاع داشته است اما بازگو نکرده است باید به ۲ سال حبس محکوم شود، گفت:  مسائل قضایی را نباید وارد مسائل سیاسی کرد.سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد که پاریس خواستار انجام مذاکرات با ترکیه در خصوص وضعیت شمال شرق سوریه و مبارزه با گروه تروریستی داعش است.مبارزه با فساد؛ واکنش رئیسی و پخش بیانیه علیه روحانی در مجلس آقای روحانی اخیرا در سخنرانی در یزد از"رسیدگی نکردن" قوه قضائیه به"فساد دانه‌درشت‌ها" انتقاد کرد و خطاب به مسئولان این قوه گفت:"دادستان‌ها و قضات شریف ما نترسند و به این جناح آن جناح توجه نکنند و با این پرونده‌ها با صراحت و روشنی برخورد کنند.

14.11. به گفته وی عزم نظام هم بر این است که بدون نگاه سیاسی پرونده‌های فساد پیگیری شود.2019 استانبول/ خبرگزاری آناتولی حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران اظهار داشت:"ما در ایران با یکسری تکفیری‌های یقیه سفید مواجه هستیم.2019 پاریس/ خبرگزاری آناتولی آگنس وون در مول، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که پاریس خواستار انجام مذاکرات و همکاری نزدیک با ترکیه در خصوص وضعیت شمال شرق سوریه و مبارزه با گروه تروریستی داعش است.تکفیری‌های یقه سفید کسانی هستند از ابزارهای در اختیارشان با هدف ایجاد دو قطبی در جامعه گام بر می‌دارند و بسیار هم اصرار دارند که هر شخصی را مقابل مقام معظم رهبری قرار دهند". این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تکفیری‌های یقه سفید کسانی هستند از ابزارهای در اختیارشان با هدف ایجاد دو قطبی در جامعه گام بر می‌دارند و بسیار هم اصرار دارند که هر شخصی را مقابل مقام معظم رهبری قرار دهند. به گزارش خبرگزاری"ایلنا"، وی در ادامه تصریح کرد: فلاحت‌پیشه افزود:"این جریان تکفیری یقه سفید از مرکز تا شهرستان‌های کوچک کشیده شده‌اند و ابزارهایشان که همان تریبون‌ها، رسانه ها و فضای مجازی هستند استفاده می‌کنند". از زمان انتصاب آقای رئیسی به ریاست قوه قضائیه، این قوه شعار اصلی خود را مبارزه با فساد قرار داده و پرونده‌هایی را به جریان انداخته که خبرساز شده است.

وی ادامه داد:"امروز ما به این جریان می‌گوییم تکفیری‌های یقه سفید اما اگر در شرایط خاصی قرار گیرند و اسلحه به دستشان بیفتد حتما همان کار را انجام می‌دهند که داعشی‌ها انجام می‌دادند". این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز ما به این جریان می‌گویم تکفیری‌های یقه سفید اما اگر در شرایط خاصی قرار گیرند و اسلحه به دستشان بیفتد حتما همان کار را انجام می‌دهند که داعشی‌ها انجام می‌دادند. از سوی دیگر فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه در گفتگو با رادیوی بین المللی این کشور ضمن اشاره به امضای توافقی میان پاریس و آنکارا در خصوص اخراج تروریست‌های داعشی، خاطرنشان کرد که درباره موضوع استرداد تروریست‌های داعشی دستگیر شده به فرانسه از سوی ترکیه اطلاعی ندارد. فلاحت‌پیشه خاطر نشان کرد:"تلاشی که برای دوقطبی‌سازی و ایجاد کانون‌های دشمنی در ستون‌های نظام انجام می‌دهند کم از کارهایی نیست که جریان تکفیری انجام می‌دهد. کشور ما از این جریان‌سازی هیچ سودی نمی‌برد که یک عده بیایند رئیس‌جمهور را در مقابل رهبری قرار دهند". کشور ما از این جریان‌سازی هیچ سودی نمی‌برد که یک عده بیایند رئیس‌جمهور را در مقابل رهبری قرار دهند. وی گفت:"آقای روحانی کسی است که همواره هم ملاحظات فقهی و هم ملاحظات اصل 110 قانون اساسی را رعایت می‌کند و جالب است در این همین رابطه بسیاری از افراطیون جریان چپ با ایشان زوایه گرفته‌اند".. .  وی تاکید کرد: کسانی که امروز به دنبال وحدت‌شکنی هستند و سامان مدیریتی را در مقابل نظام فقهی کشور قرار می‌دهند ناخودآگاه نقش ستون پنجم را ایفا می‌کنند. به گفته آقای واعظی،"این نمی‌شود که مبارزه با فساد فقط برای دولت باشد؛ باید برای همه دستگاه‌ها باشد".