فلاحت‌پیشه پس از مصادره اموال ایران: املاک کشتی‌ها و کالاهای کانادایی مصادره شوند

24/06/1398 03:50:00 ب.ظ

حشمت الله فلاحت‌پیشه، نماینده مجلس ایران خواستار اقدام تلافی جویانه ایران در قبال کانادا شد که اموال

حشمت الله فلاحت‌پیشه، نماینده مجلس ایران خواستار اقدام تلافی جویانه ایران در قبال کانادا شد که اموال بر اساس گزارش خبرگزاری خانه ملت، یکشنبه 15 سپتامبر 2019، این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، از ضرورت «اقدام حقوقی و متقابل ایران» در واکنش به مصادره اموال ایران توسط کانادا خبر داد.

او «اقدام حقوقی و اقدام مقابله به مثل» را به عنوان دو پیشنهاد تلافی جویانه‌ای مطرح کرد که ایران باید انجام دهد.

فلاحت‌پیشه با اشاره به اینکه باید محاسبه‌ای از میزان اموال و دارایی‌ها که کانادا در ایران دارد انجام شود، گفت: «متاسفانه برخی از دیپلمات‌های ما هزینه‌های گزافی در کانادا صورت داده‌اند و برای همین ایران دست برتر نسبت به کانادا از لحاظ مقابله ندارد».

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس ایران، اقدام کانادا را «خلاف منشور ملل متحد» دانست که به گفته او «تحت فشار لابی‌هایی» انجام شده است. او با بیان اینکه اقدام متقابل کشورش نباید تنها در زمینه مصادره املاک کانادا در ایران انجام شود، پیشنهاد داد: «این مقابله فقط در زمینه املاک نیست، معتقد هستم اگر سیاست مقابله‌ای ایران به تصمیم در کشور تبدیل شود، باید به محاکم حقوقی چنین امکانی داده شود تا مجاز به مصادره کشتی‌ها و کالاهایی که به مقصد کانادا از منطقه خارج می‌شوند، باشند». headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

واکنش ایران به فروش اموال مصادره شده این کشور توسط کانادا

کانادا؛ دومین کشوری که اموال جمهوری اسلامی ایران را مصادره می‌کندبزودی تاوانشو پس میده مثل سرورش انگلیس اموال ج.ا ن ، اموال مردم ایرانه ک بهش چوب حراج زدن .

اعتراض شدید ایران به مصادره و فروش املاکش در کاناداوزارت خارجه ایران رسما خواستار بازگشت فوری املاک و دارایی‌های این کشور در کانادا شده و هشدار داده است در صورت عدم لغو این تصمیم 'راسا نسبت به استیفای حقوق خود اقدام کرده و در این صورت مسئولیت تمامی عواقب آن بر عهده دولت کانادا خواهد بود.'

ایران خواهان اعاده سریع اموال فروخته‌ شده‌اش در کانادا شدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، فروش ساختمان‌های متعلق به حکومت ایران در کانادا برای پرداخت غرامت به «قربانیان تروریسم» را اقدامی «غیر قانونی و در تقابل آشکار با حقوق بین الملل» خواند.

اموال ایران در کانادا فروخته و به قربانیان تروریسم داده شد | DW | 13.09.2019میلیون‌ها دلار از اموال جمهوری اسلامی ایران در کانادا با حکم دادگاه فروخته و پول آن به خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی حماس و حزب‌الله داده شد. تنها یک ساختمان در اوتاوا به قیمت ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخته شد.

ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق تروریسم اقتصادی دولتی استسخنگوی شورای نگهبان گفت: ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق بارز تروریسم اقتصادی دولتی است.