فقر و تامین معاش خانواده، علت حضور ۸۰ درصد کودکان کار در خیابانها

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رییس انجمن مددکاری ایران: فقر و تامین معاش خانواده، علت حضور ۸۰ درصد کودکان کار در خیابانهاست

سیدحسن موسوی چلک در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه کودکان خیابانی بیشتر کودکان کار در خیابان هستند، گفت: شیوع‌شناسی‌ها و پژوهش‌هایی که در این زمینه انجام شده نشان می‌دهد که بیش از ۸۰ درصد این کودکان، کودکانی هستند که با خانواده‌هایشان ارتباط دارند.

موسوی چلک تاکید کرد: این نگاه که عموم این کودکان کودکانی هستند که در باندها هستند را تایید نمی‌کنم. باتوجه به اینکه اکثر این کودکان با خانواده‌هایشان ارتباط دارند، به نظر این نگاه، نوعی برچسب نامیمون به این گروه از کودکان است. رئیس انجمن مددکاران اجتماعی افزود: طبیعتا حضور در خیابان محرومیت کودکان از تحصیل، سوء تغذیه، بیماری‌های پوستی و جسمی و بیماری‌های تغذیه‌ای و گوارشی را به دنبال دارد. در کنار این موارد، آزارهای روانی و یا شرایط مربوط به سلامت روانشان مطرح است که می‌تواند مانند سایر ابعاد نگران‌کننده باشد.

وی ادامه داد: از طرفی دیگر قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی وجود دارد و در آنجا هم موضوع حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و خانواده‌های نیازمند که برخی از این کودکان ممکن است فرزندان همین خانواده‌های نیازمند باشند، در این قانون دیده شده است. قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست سال ۹۲ و قانون حمایت از اطفال و نوجوانان مصوب سال ۱۳۹۹ نیز وجود دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

:(

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا حمایت از یک فرد خاص در دستور کار قرار گرفته است؟نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اینک که به هر دلیل از جمله شائبه مهندسی انتخابات با حذف تعدادی از افراد صالح در فرآیند انتخابات روبرو هستیم، تا جایی که از کنار فرمایش رهبری مبنی بر لزوم جبران جفا و ظلمی که بر برخی از آنها رفته است، به راحتی عبور می‌کنند، پرسش این است که این امر چگونه از سوی طراحان وضعیت موجود توزیع می‌شود؟ آیا حمایت از یک فرد خاص در دستور کار قرار گرفته است؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آیا حمایت از یک فرد خاص در دستور کار قرار گرفته است؟/ آقای رئیسی چه تضمینی می‌دهید که ریاست جمهوری را هم به سودای مقام بالاتر رها نکنید؟نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اینک که به هر دلیل از جمله شائبه مهندسی انتخابات با حذف تعدادی از افراد صالح در فرآیند انتخابات روبرو هستیم، تا جایی که از کنار فرمایش رهبری مبنی بر لزوم جبران جفا و ظلمی که بر برخی از آنها رفته است، به راحتی عبور می‌کنند، پرسش این است که این امر چگونه از سوی طراحان وضعیت موجود توزیع می‌شود؟ آیا حمایت از یک فرد خاص در دستور کار قرار گرفته است؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سازمان ملل حق رای ایران و آفریقای مرکزی را به علت عدم پرداخت بدهی به تعلیق درآوردسازمان ملل حق رای ایران و جمهوری آفریقای مرکزی را به علت عدم پرداخت بدهی در این سازمان به تعلیق در آورد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چطور از فردی که هویت جنسی خود را برای شما آشکار می‌کند حمایت کنید - BBC News فارسیاعلام عمومی هویت جنسی می‌تواند تجربه‌ای پر استرس باشد که همراه با احساس بی‌پناهی و نگرانی در این مورد است که دوستان و خانواده چه واکنشی نشان خواهند داد. StopHazaraGenocide 😂برین هویت همسر همتی رو در بیارین دمت گرم😂اخه خیلی وقته ذهنم درگیره چه جنسیتی داره😂همسرش حمایت؟ بهتره آدرس تيمارستان رو بهشون بدیم
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بریتانیا با نروژ، ایسلند و لیختن‌اشتاین توافق‌نامه تجاری پسابرکسیت امضا کردمهمترین طرف تجاری در این توافق، کشور نروژ است و پیش بینی می‌شود که در چهارچوب آن، تعرفه‌های گمرکی برای صادرات برخی محصولات کشاورزی بریتانیا تا ۲۷۷ درصد کاهش یابد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عددنما| روزانه چند نفر به علت تصادفات فوت می‌کنند؟سالانه در جاده‌‌های کشور حدود 17 هزار نفر کشته و 250 هزار نفر دچار آسیب می‌شوند که حداقل 10 درصد آنها به معلولیت ختم می‌شود. ما خواهان حقوق عادلانه هستیم حقوق ما یک سوم حقوق دانشگاه دولتی است با مدرک یکسان و کار مشابه به بی احترامی و آزار اساتید پایان دهید به_داد_اساتید_دانشگاه_آزاد_برسید
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »