فغان بیماران تالاسمی از کمبود داروهای ضروری/ سازمان غذا و دارو: به تعهدات خود عمل کرده‌ایم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا گزارش می‌دهد: فغان بیماران تالاسمی از کمبود داروهای ضروری/ سازمان غذا و دارو: به تعهدات خود عمل کرده‌ایم

به گزارش خبرنگار ایلنا، کمبودهای دارویی از سال گذشته تا امروز مشکلات بسیاری را برای بیماران تالاسمی به وجود آورده است، چنانکه به گفته دبیر انجمن حمایت از بیماران تالاسمی در حال حاضر نه تنها داروی خارجی که حتی داروهای تولید داخل نیز در دسترس این بیماران قرار ندارد و این موضوع زندگی آنان را به خطر انداخته است.در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وضعیت نامناسب دارویی بیماران تالاسمی اظهار کرد: در حال حاضر نه تنها داروی خارجی که حتی داروی ایرانی در دسترس بیماران تالاسمی قرار ندارد.

عرب یادآور شد: داروهای وارداتی بیماران تالاسمی «جیدنیو» و «دسفرال» هستند که وارد نشده است. ضمن اینکه خط تولید داروی «دسفوناک» که ایرانی بوده نیز به شدت کاهش پیدا کرده و در دسترس بیماران نیست. از سوی دیگر نیز داروی «نانوجید» همان دارویی است که شرکت تولید کننده قمیت آن را افزایش داده است.او در ادامه با تأکید بر تأثیر منفی این کمبود دارویی بر بیماران تالاسمی یادآور شد: بیماران تالاسمی امروز در بدترین حالت ممکن در سه تا چهار سال گذشته قرار دارند.

وی در پایان یادآور شد: از شرکت نوآرتیس هم که تنها تولید کننده خارجی داروی دسفرال برای بیماران تالاسمی است به شدت گلایه‌ داریم، چرا که مسائل تحریمی را به واردات داروی این بیماران گره زده است.به گزارش ایلنا، سال گذشته نیز مشکلاتی برای بیماران تالاسمی در تهیه داروهای مورد نیاز به ویژه داروی دسفرال و جیدنیو به وجود آمد که «حیدر محمدی» مدیرکل وقت دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اعلام کرد: داروی بیماران تالاسمی به وفور در کشور وجود دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

به نام ناموس؛ مردی در کرمانشاه خواهرش را آتش زد و ۳ نفر را کشتمردی در یکی از روستاهای کرمانشاه خواهر خود را به بهانه ناموسی به آتش کشید و ۳ نفر دیگر را به بهانه ارتباط یکی از آن‌ها با خواهرش به قتل رساند. این مرد پس از ارتکاب به این جنایات اقدام به خودکشی کرد و جان باخت. اخبار_ایران زن_کشی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ پوتین: همانند سال ۱۹۴۵ پیروزی از آن ما خواهد بودنزدیک به ۳۰۰ غیرنظامی پناه گرفته در مجتمع صنعتی آزوفستال سرانجام با میانجی‌گری و هماهنگی امداد رسانان سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی به خارج از ماریوپل منتقل شدند. شکست روسیه در اوکراین ، دومینوی شکست دیگر زورگویان آسیایی خواهد بود . تنها شاید مانند شکست کمونیسم باید هفتاد سال دیگر بشکیبیم. به 🥚چپم🖕💩 نه خودش نه کشورش مهم است یک شخص که هنوز سر به انگلیس خم کرده
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

۱۲ فوتی و شناسایی ۵۷۰ بیمار جدید کرونا در کشور۱۲ فوتی و ۵۷۰ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۵۷۰ *جانباختگان جدید: ۱۲ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۲۲۵۷۵۹ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۷۰۰۸۲۳۱ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۴۱۱۸۹ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۹۱۹۸۲۱۳
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اپیلاسیون در مشهد به دستور ستاد امر به معروف ممنوع شدرسانه‌های ایران از صدور ابلاغیه‌ای به دستور ستاد امر به معروف مشهد خبر داده‌اند که در آن انجام اپیلاسیون و بسیاری از آرایش‌های مربوط به زنان از جمله کاشت ناخن و تتوی «نقاط محرمه» ممنوع اعلام شده است. اخبار_ایران اونجا کم کم بروسوالی افغانستان داره میشه و بخشنامه هاش طالبانی داره میشه یعنی مردمی که نون ندارن بخورن، پول اپیلاسیون و تاتو دارند؟ 😂این بدبختا با طالبان رقابت می‌کنند. شبا میخوابن به این فکر میکنن نکنه طالبان پیش بیفته .
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دستور محسنی اژه‌ای درباره کارگران و معلمانی که پرونده دار شدندرئیس قوه قضائیه از مسئولان ذیربط قضایی خواست چنانچه طی ماه‌ها و هفته‌های اخیر برای افرادی از دو قشر زحمتکش معلمان و کارگران در اثر 'غفلت' آن‌ها، پرونده قضایی تشکیل شده، نهایت مساعدت را به عمل آورند و در مقابل، چنانچه 'عناصری وابسته به بیگانه' در صفوف معلمان و کارگران رخنه کرده‌اند و برای ضربه زدن و ایجاد آشوب و اخلال در نظم و امنیت مردم برنامه دارند، اقدامات قانونی مقتضی را در قبال آنها به عمل آورند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خطیب‌زاده: مذاکرات احیای برجام بدون وقفه ادامه داشته است/ مکث در حضور در وین رخ داده استسخنگوی وزارت امور خارجه: مورا با باقری دیدار می‌کند دستور کار مشخص است امیر قطر به تهران می‌آید سفر بشار اسد به تهران چند وقت بود که در حال تنظیم بود هیچ ارتباطی بین پرونده 'نوری' و 'جلالی' وجود ندارد در دادگاه سوئد، حقوق اولیه 'نوری' رعایت نشده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »