فعلا اقدامات احتمالی روی میز را علنی نمی کنیم

23/11/1399 10:39:00 ق.ظ

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا: *همچنان از تهران می‌خواهیم که پایبندی کامل به برجام را از سر بگیرد *ما قطعا اظهارات ایران را شنیده‌ایم *فعلا اقدامات احتمالی روی میز را علنی نمی‌کنیم *موضع ما اجتناب از وسوسه شدن برای مذاکره علنی است

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مواضع دولت این کشور را درباره روند بازگشت به برجام بیان کرد. پرایس افزود: فکر می کنم بیشترین چیزی که در هفته ها ماه های اخیر درباره رفتار ایران گفته ایم، گام هایی است که ایران برای فاصله گرفتن بیشتر از برجام برداشته است. این نگرانی ما را افزایش می دهد.

این چالش اهمیت ضرورت نزدیک شدن به متحدان و شرکایمان و انجام رایزنی ها با اعضای کنگره را افزایش می دهد تا مطمین شویم رویکرد ما نسبت به ایران هماهنگ و همگام و بیشترین شانس موفقیت را دارد.

وی ادامه داد: پیشنهادی که چند ماه است روی میز گذاشته شده، حالا کاملا واضح است. ما همچنان از تهران می خواهیم که پایبندی کامل به برجام را از سر بگیرد. ما به این کار ادامه می دهیم؛ چراکه راه دیپلماسی را برای مان باز می کند. امیدواریم که بتوانیم این مسیر دیپلماسی را به منظور حل و فصل چیزی که آن را چالشی مهم می دانیم، در پیش بگیریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که با توجه به ضرب الاجل ۲۱ فوریه که پس از آن ایران اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف خواهد کرد و آژانس هم این تاریخ را جدی می داند، آیا آمریکا حاضر است از رویکرد «چماق و هویج» برای منصرف کردن ایران از کاهش یا محدود کردن دسترسی بازرسان آژانس به تاسیسات هسته ای مختلف استفاده کند؟ توضیح داد: ما قطعا اظهارات ایران را شنیده ایم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.