فعالان محیط زیست آلمان راه قطار کارخانه خودروسازی فولکس واگن را بستند

23/05/1398 01:31 ق.ظ

فعالان محیط‌زیستی در آلمان با قفل و زنجیر کردن خود به ریل آهن مانع از عبور قطار حاوی خودروهای تولید در کاخانجات فولکس واگن شدند. آنها روی پلاکارد نوشته بودند قصدشان جلب توجه همگان به پدیده گرمایش زمین و 'بی‌توجهی دنیای سرمایه‌داری' به عواقب رو به تشدید آنست.

فعالان محیط‌زیستی در آلمان با قفل و زنجیر کردن خود به ریل آهن مانع از عبور قطار حاوی خودروهای تولید در کاخانجات فولکس واگن شدند. آنها روی پلاکارد نوشته بودند قصدشان جلب توجه همگان به پدیده گرمایش زمین و 'بی‌توجهی دنیای سرمایه‌داری' به عواقب رو به تشدید آنست. ی در آلمان با قفل و زنجیر کردن خود به ریل آهن مانع از عبور قطار حاوی خودروهای تولید در کاخانجات فولکس واگن شدند. آنها قطار را مجبور کردند روی پلی در نزدیکی شهر ولسبورگ توقف کند.

آنها در پلاکاردی که از پل آویزان کرده بودند نوشته بودند قصدشان جلب توجه همگان به پدیده گرمایش زمین و بی‌توجهی دنیای سرمایه‌داری به عواقب رو به تشدید آنست.

پلیس برای بریدن قفل و زنجیرها و باز کردن راه قطار ساعت‌ها وقت تلف کرد. حق نشر عکس AFP روی پلاکاردی که از پل محل توقف قطار نوشته شده بود:"قصد من این است که تو را بهراسانم و وادارت کنم که برای برچیدن 'کارپیتالیسم' بپا خیزی!"

معترضان با ترکیب دو واژه خودرو و نظام‌سرمایه‌داری اصطلاح 'کارپیتالیسم 'را ابداع کرده‌اند که اشاره به تولید دی اکسید کربن از طریف سوخت‌های فسیلی دارد و همچنین کنایه‌ای است به نفوذ و قدرت صنایع خودروسازی که به عقیده معترضان در جهت"متوقف یا به تاخیر انداختن" برنامه‌های مقابله با گرمایش زمین عمل می‌کند. headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

فرار مغزها به آلمان؛ ایران و ترکیه در رأس | DW | 12.08.2019به گفته مقامات آلمانی پناهجویانی که از ترکیه‌ و ایران به آلمان مهاجرت کردند بیشتر از پناهجویان سوری و عراقی تحصیلات دانشگاهی داشتند. کارشناسان هشدار می‌دهند که مهاجرت نخبگان و فرار مغزها اقتصاد این کشورها را تضعیف می‌کند. خوب میریم افغانی وارد میکنیم کسی فکر کشور نیست که

صادرات آلمان به ایران نصف شدارزش تجارت ایران و آلمان طی نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی تحت فشار تحریم‌های اقتصادی آمریکا نزدیک به ۵۰ درصد کاهش یافت.

صادرات آلمان به ایران نصف شد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim«صادرات آلمان به ایران نصف شد» رویترز: صادرات آلمان به ایران در ۶ ماه اول ۲۰۱۹ تقریباً نصف شد که نشان می‌دهد شرکت ها از ترس تحریم‌های آمریکا روابط تجاری خود را با تهران کاهش می‌دهند

حمله نژادپرستانه به دو زن ترکیه‌ای در آلماندو زن ترکیه‌ای در برلین پایتخت آلمان به دلیل مکالمه به زبان ترکی با یکدیگر هدف حمله قرار گرفتند. - خبرگزاری آناتولی

قطار تهران-آنکارا پس از چهار سال توقف دوباره به راه افتادقطار تهران- آنکارا پس از چهار سال توقف دوباره راه‌ اندازی شد و ۱۸۸ مسافر این مسیر روز شنبه ۱۰ اوت (۱۹ مرداد) به آنکارا رسیدند.

لیدی گاگا به یاد قربانیان تیراندازی های اخیر، به مدارس این شهرها کمک کردلیدی گاگا به یاد قربانیان تیراندازی های اخیر، به مدارس این شهرها کمک کرد لیدی گاگا از علاقه خود برای کمک به پروژه های دانش آموزی در سایر شهرهای آمریکا خبر داد و از دیگران خواست در این کارزار به او ملحق شوند.