فعالیت‌های مشترک اردوغان و علی‌اف در کتابی گردآوری شد

14/08/1400 08:15 ب.ظ

فعالیت‌های مشترک روسای جمهور ترکیه و آذربایجان در کتابی تحت عنوان «این راه را با هم طی کردیم» گردآوری شد. - خبرگزاری آناتولی

فعالیت‌های مشترک روسای جمهور ترکیه و آذربایجان در کتابی تحت عنوان «این راه را با هم طی کردیم» گردآوری شد. - خبرگزاری آناتولی فعالیت‌های مشترک رجب طیب اردوغان و الهام علی‌اف، روسای جمهور ترکیه و آذربایجان که طی 18 سال گذشته انجام داده‌اند، در کتابی تحت عنوان «این راه را با هم طی کردیم» گردآوری شد.

مراسم رونمایی این کتاب در ساختمان بنیاد بین‌المللی فرهنگ و میراث تُرک در باکو برگزار شد. این کتاب به زبان ترکی آذربایجانی نوشته شده و سخنان، توضیحات و تصاویر سران دو کشور در جلسات دوجانبه و چندجانبه را در بر می‌گیرد.

گونای افندیوا، رئیس این بنیاد طی سخنانی در مراسم فوق اظهار داشت: این کتاب حاوی دوستی و اعتماد روسای جمهور دو کشور به یکدیگر است. این کتاب همچنین کتاب دوستی، برادری و محبت میان ترکیه و آذربایجان است. جاهد باغجی، سفیر ترکیه در باکو نیز تصریح کرد: سخنان رئیس‌جمهور اردوغان در «این راه را با هم طی کردیم» که نماد مسیر سیاسی اردوغان است، همچنان روابط با آذربایجان را نیز تنظیم می‌کند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

هشدار امنیتی درباره ادامه روند فعالیت شبکه‌های اجتماعی در ایران

«نام من اینانا است»، اثر یک نمایشنامه‌نویس ایرانی-آمریکایی، در شیکاگو روی صحنه رفت🔺 «نام من اینانا است»، اثر یک نمایشنامه‌نویس ایرانی-آمریکایی، در شیکاگو روی صحنه رفت ▪ این نمایشنامه چندلایه نخستین بار در چین به زبان مندرین و سپس در فیلیپین به زبان انگلیسی اجرا شد و با واکنش‌های مناسبی همراه بود. ⬇ بیشتر بخوانید:

وزارت دفاع آمریکا: در حمله پهپادی ماه اوت به کابل «سهل‌انگاری جنایی» رخ نداده استسامی سعید، بازرس کل نیروهای هوایی ارتش آمریکا، حمله پهپادی ماه اوت که منجر به کشته‌شدن 10 غیرنظامی در کابل شد را «اشتباه تاسف‌بار» خواند و گفت در این حادثه بار دیگر به دنیا ثابت شد که آمریکایی های وحشی فقط زبان زور را می فهمند، سیلی محکمی که نیروی دریایی سپاه به آمریکا به تازگی در جریان دزدی دریایی زد نشان داد که آمریکا طبل توخالی است و قدرت نمایی آنها فقط در فیلم های هالیوودی است.

هیاتی از طالبان به ایران سفر خواهد کردهیاتی از طالبان به ایران سفر خواهد کرد در دیدار سفیر ایران در کابل و سرپرست وزارت تحصیلات عالی افغانستان مقرر شد که هیاتی از طالبان جهت تحکیم همکاری‌ها میان دو کشور به ایران سفر کند

مجیدرضا حریری: ایران در خطرناک‌ترین نقطه تاریخی تورم قرار داردرئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین هشدار داد که کشورش در خطرناک‌ترین نقطه تاریخی تورم در 40 سال اخیر قرار دارد. - خبرگزاری آناتولی ایران به مجارستان ۱۹۴۶ با نرخ تورم روزانه ۲۰۷درصد سلام می کند.

آمریکا چهار شرکت خارجی را به فهرست سیاه «فعالیت‌های سایبری خصمانه» اضافه کرد🔺آمریکا چهار شرکت خارجی را به فهرست سیاه «فعالیت‌های سایبری خصمانه» اضافه کرد ▪️وزارت بازرگانی ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد گروه «ان‌اس‌او» و شرکت «کندیرو» مستقر در اسرائیل را به فهرست سیاه تجاری خود اضافه کرده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: زور زیادی... سال سوم گام دوم انقلاب اسلامی ایران سپاه_پاسداران_انقلاب_اسلامی دریای عمان... lesson_learned? از سپاه پاسداران چنین دستوری گرفته؟