فعالیت پزشکان تُرک در کمپ‌های آوارگان آراکانی در بنگلادش

26/10/1400 04:38:00 ب.ظ

پزشکان ترکیه ای روزانه در کمپ‌های آوارگان آراکانی در بنگلادش 20 عمل جراحی انجام می‌دهند. - خبرگزاری آناتولی

پزشکان ترکیه ای روزانه در کمپ‌های آوارگان آراکانی در بنگلادش 20 عمل جراحی انجام می‌دهند. - خبرگزاری آناتولی دکتر آلپ ارسلان ییغیت، رئیس بیمارستان صحرایی ترکیه در بنگلادش با بیان اینکه پزشکان در این بیمارستان روزانه به طور متوسط دو هزار بیمار را ویزیت و 20 عمل جراحی انجام می دهند درباره فعالیت این مرکز گفت: اینجا یک بیمارستان دارای اتاق های عمل مدرن و...

دکتر آلپ ارسلان ییغیت، رئیس بیمارستان صحرایی ترکیه در بنگلادش با بیان اینکه پزشکان در این بیمارستان روزانه به طور متوسط دو هزار بیمار را ویزیت و 20 عمل جراحی انجام می دهند درباره فعالیت این مرکز گفت: اینجا یک بیمارستان دارای اتاق های عمل مدرن و پزشکان متخصص است.

رئیس بیمارستان صحرایی ترکیه در کمپ آوارگان آراکانی در بنگلادش افزود: برخی از عمل‌های جراحی که امکان انجام آن در هیچ مرکز دیگری در این منطقه وجود ندارد در بیمارستان صحرایی ترکیه انجام می‌شود. مصطفی چاکیر، متخصص بیهوشی این بیمارستان نیز با اشاره به اینکه پزشکان این مرکز با تمام توان برای ارائه خدمات بهتر به آوارگان آراکانی تلاش می‌کنند، گفت: افراد حاضر در کمپ همواره منتظر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از سوی بیمارستان صحرایی ترکیه هستند و اعتماد زیادی به پزشکان ترک دارند.

گفتنی است، بیمارستان صحرایی ترکیه در کمپ پناهجویان آراکانی در بنگلادش طی سفر دو هفته پیش سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه به بنگلادش بازگشایی شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

ایرانیان در صدر خریداران مسکن در ترکیه در سال ۲۰۲۱ | DW | 14.01.2022اتباع ایرانی در ترکیه با خرید ۱۰ هزار و ۵۶ واحد مسکونی در صدر خریداران مسکن این کشور در سال ۲۰۲۱ بوده‌اند. پس از آن نیز شهروندان عراقی با ۸ هزار و۶۶۱ و اتباع روسیه با ۵ هزار و ۳۷۹ واحد جای گرفته‌اند. اینا ریدن

کلاس تاریخ در روم باستان و نجوم در نزدیکی سیاره‌ها؛ تحصیل در متاورسشرکت‌کنندگان در کلاس تاریخ با استفاده از تجربه متاورس خواهند توانست به روم باستان یا اتاق بیضی شکل کاخ سفید (دفتر کار رئیس‌جمهوری آمریکا) بروند. آنها همچنین در کلاس نجوم و علوم می‌توانند سیاره‌های مختلف را در متاورس از نزدیک تماشا کنند.

قیمت‌های سازمان نظام پزشکی برای ویزیت پزشکان در سال آیندهمبحث افزایش تعرفه‌های پزشکی متناسب با قیمت تمام شده خدمات، ‌ اختلافی قدیمی میان سازمان صنفی پزشکان و دولت است که هر سال در موعد تنظیم بودجه و تعیین تعرفه‌های سال آتی، تکرار می‌شود. اخیرا نیز سازمان نظام پزشکی بهای تمام شده خدمات تشخیصی درمانی در سال آتی را احصا و به دستگاه‌های ذیربط ارجاع داده است. البته شورای عالی بیمه چندی پیش پیشنهاد خود برای رشد تعرفه‌ها در سال آتی را اعلام کرده و حال باید منتظر ماند تا ببینیم دولت چه تصمیمی در این زمینه می‌گیرد. چه عجب بردند بالا. انگار دکترها نذر کرده بودند خیریه کار کنند. ۸۰ برای متخصص؟ اگر هم ندارین بدین، برین یقه دولت پفیوز رو بگیرین که خدمات درمانی و بیمه اش آشغاله

توقف فعالیت نیمی از کارخانه‌ها در افغانستان

برگزاری آیین غسل در گنگ با وجود گسترش سریع کرونا در هند | DW | 15.01.2022ظرف ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۲۶۰ هزار مورد ابتلای جدید به کرونا در هند ثبت شده، اما این مانع راهی شدن سیلی از زائران برای شرکت در مراسم حمام آیینی در رود گنگ نشده است. دادگاهی در کلکته پیش‌تر ممنوعیت جشنواره را رد کرده بود.

مصدومیت ۱۸ نفر در پی تصادف اتوبوس با کامیون در اصفهانسخنگوی اورژانس کشور از مصدومیت ۱۸ نفر در پی واژگونی اتوبوس پس از برخورد با کامیون در اصفهان خبر داد.