فعالیت مجدد لودرها در دل الوند!/ روزگار سیاه 'کوه مهربانی' در بهار

لودرها به دل کوه الوند زدند تا جاده بسازند

29/05/2020 09:46:00 ب.ظ

لودرها به دل کوه الوند زدند تا جاده بسازند

رکورددار صعود به الوند با اشاره به آغاز مجدد فعالیت‌های عمرانی در دل الوند، می‌گوید منطقه‌ای که با لودر به جان آن افتاده‌اند راه باریکه‌ای به نام جاده ضد یا زیگزاک و یکی از مسیرهای صعود الوند است که دارای شیب کمی بوده و مناسب صعود به این کوه است.

او افزود: منطقه‌ای که با لودر به جان آن افتاده‌اند راه باریکه‌ای به نام جاده ضد یا زیگزاک یکی از مسیرهای صعود به این کوه است که دارای شیب کمی بوده و مناسب صعود است. همچینن درباره منطقه الوند باید این را بگویم که طرح اجرای بالابر (تله‌کابین) از نیمه دهه ۷۰ کلید خورد و به دلیل کتیبه‌های گنجنامه که ممکن بود به دلیل حرکت‌ تسمه‌های بالابر آسیب ببیند، متوقف شد.

بالاترین میزان مرگ و میر روزانه ناشی از ابتلا به کرونا در ایران ثبت شد جو بایدن: اگر پسرم پس از جنگ عراق زنده بود الان چه‌ها که نمی‌کردم شهردار تهران: کاهش آرای مردم تهدیدی برای همگان است، اصلاح‌طلب و اصولگرا ندارد

این کوه‌نورد که  بیش از 450 بار به الوند صعود کرده است و تمام اتفاقات احداث بالابر را به صورت تصاویر مستند دارد، گفت: با روی کار آمدن استاندار جدید در آن مقطع مجدداً این طرح فعال شد و با مشارکت شهرداری همدان و بخش خصوصی این پروژه مجدداً کلید خورد و جاده کشی غیر استاندارد همراه با تخریب انجام شد. مشخص بود افرادی که این جاده را می کشیدند هیچ طرح و نقشه‌ای نداشته و هرجا  لودر نمی‌توانست پیش برود مسیر را زخمی کرده و از یک راه دیگر مسیر را ادامه می‌دادند که آثار مستند آن موجود است.

این راهنمای گردشگری کوهستان بیان کرد: این کار مورد اعتراض بسیاری از فعالان محیط زیست قرار گرفت اما متاسفانه امثال بنده مورد اتهام و شکایت قرار گرفتیم. اگرچه به لطف خالق الوند تبرئه شدیم اما انرژی ما گرفته شد. متاسفانه  هر سال که فصل بهار می رسد شرکت به جان کوه الوند می‌افتد و هر ساله دنبال توسعه است بعد از ایجاد بالابر شاهد بودیم که آلاچیق ها و تالار پذیرایی در دشت بی نظیر میشان تاسیس شد که بعدها با پخش موسیقی در ایستگاه مقصدآلودگی‌های صوتی هم به آن اضافه شد. همچنین عشایر که ساکنین چند صدساله میشا نبوده و به نوعی حافظ دشت و چمن زار بودند به مشکل خوردند و کوچانده شدند.

بیات افزود: شغل‌های کاذب و فروش تنقلات با زباله‌های فراوان و فاضلاب و فروش قلیان در محل ورزشی کوهستان الوند باعث شد که محیط زیست آنجا از بین برود و بکر بودن و مفرح بودن خود را تسلیم گردشگران بعضا بی‌تعهد کنند که می‌گویند پول دادیم و وظیفه مسئولین است که آشغال‌های ما را جمع کنند. چنین  شائبه دنبال کردن ساخت هتل بیشتر نگران‌مان کرد که خوشبختانه تاکنون متوقف شده و نتوانسته مجوز بگیرد.

او در باره منطقه گنجنامه گفت: در خصوص گنجنامه هم باید اشاره کرد که چون جای خوش آب و هوا و تاریخی است تکرار پذیر نبوده و هر گونه آسیب بدان جبران ناپذیر است که متاسفانه شرکت خصوصی مذکور، ابتدا یک پاساژ چندین طبقه ساخت که قیمت مغازه‌های آن بسیار زیاد است. ساخت پارکینگ های سه گانه هم بر وسعت تخریب افزود که به احتمال تخریب جدید شامل احداث پارکینگ گنج نامه را نابود خواهد کرد. کوهنوردان بارها دلسوزانه تاکید کردند که این همه ساخت و ساز و افزایش جمعیت جز تولید زباله چیز دیگری ندارد.

این کوهنورد افزود: ما نیامده‌ایم که طبیعت خدادادی را به نام گردشگری و توسعه و بکام عمر ناچیز خود به باد دهیم و متاسفانه طبیعت دست کسی سپرده شده که هیچ تعهدی به فردای های الوند همدان ندارد.رکورددار صعود به الوند افزود: طرحی به نام جاده سلامت قرار بود اجرا شود. این طرح باعث ایجاد و احداث جاده‌ای از نیمه راه همدان به منطقه گنجنامه خواهد شد و آن را به عنوان یک جاده گردشگری خواهند نامید. این طرح که مورد اعتراض واقع شده است ظاهرا تکذیب شد اما متاسفانه شاهدیم که  در طول تعطیلات عید فطر و سکوت مسئولین کار جلو رفته، سوال مهم این است که مسئولین امر کجا هستند و  به نظر می‌رسد که این اقدام آخر نخواهد بود چرا که  هر ساله بهار الوند با این اقدامات سیاه بهار می‌شود و این اقدامات باید بواسطه ورود قوه قضاییه متوقف شود.

بیات در پایان به عنوان یک راهنمای گردشگری اضافه کرد: ما دوست‌دار رشد و تعالی و شکوفایی استان‌مان هستیم و مخالفتی با توسعه گردشگری نداریم اما باید تحلیل هزینه فایده داشته باشیم که چه چیزی از دست می‌دهیم و چی چیزی بدست می‌آروریم که در این بین طبیعت الوند قربانی بزرگ است.

ابراز تأسف رئیسی از بلاتکلیفی هیئت‌مدیره ماشین‌سازی تبریز به خاطر اختلاف دولتی‌ها/در استان‌های قرمز ماسک رایگان بدهید- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim پیمان 'شیر و اژدها'؛ چین و ایران در برابر آمریکا؟ ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران پس از دو روز؛ مهار ۷۰ درصد از آتش ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

ویروس کرونا از عذابهای خفیفتر و نزدیکتر قبل از عذاب بزرگ است شاید بازگردند... ______________ الإمام ناصر محمد اليمانی ۱۵-اسفند-۱۳۹۸ه.ش. 05 - 03 - 2020 مـ - 📩🔻 ویروس_بعدی_قدرتمندتر_توفنده‌تر الوند سرزمین خسروپرویز و ایوان کردستان جاودان باد این بلندی‌ها قبرستان پاسداران و بسیجی ها و دشمنان اریان، پارتها و ایرانیان خواهد بود ، پاینده باشی سرزمینم، سرزمین رستم و سهراب خسرو و شیرین ، نابود باد عرب زادگان صیغه زاده ، تفو ، تفو

مرگ ۱۱۲ طلبه در پی ابتلا به ویروس کرونا در ایران

وضعیت کووید ۱۹ در خوزستان / روند صعودی ابتلا به کرونا در ۴ استانمعاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه وضعیت ابتلا به کرونا در استان خوزستان از میزان متوسط کشوری بالاتر رفته است، گفت: هرچند که در سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمانشاه و مازندران هنوز از نظر میزان ابتلا به متوسط کشوری نرسیده‌ایم، اما روند ابتلا در این استان‌ها صعودی است.

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 3563 نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 13 هزار و 659 نفر رسیدافغانستان: شمار مبتلایان به کرونا به 13 هزار و 659 نفر رسید

کرونا در آسیا؛ شیوع مجدد در کره جنوبی و لغو قرنطینه در فیلیپینشناسایی ۵۸ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در کره جنوبی، نگرانی از شیوع مجدد کرونا در این کشور را افزایش داده است. شیوع کرونا در هند در حال افزایش است و در پایتخت فیلیپین از روز دوشنبه مقررات قرنطینه کاهش می یابد.

۲۸۱۹ ابتلای جدید کرونا در کشور/ ۱۵ استان بدون فوتی/ ۸ استان در وضعیت هشدارسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۸۱۹ مورد جدید کووید۱۹ در کشور خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در ۱۵ استان فاقد فوتی و ۵ استان فقط یک مورد فوتی ناشی از بیماری کووید۱۹ گزارش شده است.