فعالان محیط زیست در آلمان خود را به کف آسفالت بزرگراه چسباندند

18/11/1400 08:22 ب.ظ

فعالان محیط زیست در آلمان خود را به کف آسفالت بزرگراه چسباندند بیشتر بخوانید🔽

یک گروه از فعالان مبارزه با تغییرات اقلیمی در پایتخت آلمان با مسدود کردن یکی از بزرگراه‌های مهم در برلین، ضمن مسدود کردن مسیرهای عبور و مرور، ترافیک شدیدی را در این شهر ایجاد کردند. این فعالان محیط زیستی هفته گذشته هم چندین بار جاده‌ها و بزرگراه‌هایی را در برلین، هامبورگ و اشتوتگارت مسدود کرده بودند.

تصاویر منتشر شده از این اقدام نمادین نشان می‌دهد رانندگان که از این وضعیت کلافه شده‌اند، از خودروهای خود پیاده و تلاش می‌کنند این فعالان را با کوله پشتی‌هایشان به خارج از خیابان منتقل کنند.

این جنبش که خود را «نسل آخر» نامیده در بیانیه‌ای که به این منظور منتشر شده اعلام کرده است که اعضای این گروه در اواخر روز دوشنبه در سایر شهرهای آلمان هم اقداماتی مشابه اجرا خواهند کرد. سخنگوی پلیس برلین به خبرگزاری رویترز گفته که تا ساعت ۱۰ صبح این فعالان سه وروردی بزرگراه را در سه نقطه مختلف از شهر برلین مسدود کرده و یک تلاش ناموفق هم برای این اقدام داشته‌اند. او همچنین تعداد افراد حاضر در این اقدام را ۲۷ نفر دانسته و اضافه کرده که از این تعداد ۱۱ نفر خود را به کف آسفالت چسبانده‌اند. مقام‌های پلیس می‌گویند در حال بررسی این موضوع هستند که آیا می‌توان این افراد را بازداشت کرد یا خیر.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

پیشنهادی هم برای جایگزینی سوخت های فسیلی دارند؟ همه می دانند منابع انرژی جایگزین هنوز نمی توانند کل نیاز انرژی بشر را تامین کنند بگذاریدشان در کنار فعالان حقوق حیوانات که مخالف تجارت گوشت احشام هستند و سایر مخالفین به نظر میاد یک جوری باید بشر برگرده به غار و دانه خواری پیشه کنه.

آلمان: جهان رفتار طالبان با منتقدان در افغانستان را به دقت زیر‌نظر داردمارکس پوتزل، نماینده آلمان برای افغانستان با اشاره به بازداشت زنان معترض توسط طالبان گفت:«جهان با دقت اقدامات طالبان علیه منتقدان را زیر نظر گرفته حرامزاده ها GIZ- police cooperation Project Consultants-Honest service to the German government has endangered our lives and even the lives of our innocent children. But the German government does not protect us.

پیامد کرونا در آلمان؛ کمبود نیروی کار در بسیاری از شرکت‌ها | DW | 05.02.2022شمار مبتلایان جدید کرونا در آلمان مدام رکوردشکنی می‌کند و پیامدهای این وضعیت در شرکت‌ها نیز محسوس شده است. یک چهارم شرکت‌های آلمانی کمبود نیروی کار به خاطر عواقب پاندمی را 'قابل توجه' ارزیابی می‌کنند. چقدرم گرون شده همه چی.بد وضعیتیه،رسما وزارت بهداشت هم گیج شده.

نقش سازمان‌های مخفی خارجی در خنثی‌سازی ترورها در آلمان | DW | 06.02.2022آلمان در خنثی‌سازی طرح‌های تروریستی می‌تواند به کمک‌های خارجی اتکا کند. بر اساس داده‌های وزارت کشور آلمان، سرویس‌های اطلاعاتی خارجی در مورد نیمی از طرح‌های سوءقصد، شواهد تعیین‌کننده را به آلمان داده‌اند. تروریست در آلمان تازه شروع شده وقتی یلخی مهاجرین رو میریزی تو کشورت انتظار دیگه ای نباید داشته باشی

هشدار صدراعظم آلمان به روسیه در باره حمله به اوکراین | DW | 06.02.2022اولاف شولتس، صدراعظم آلمان پیش از سفرش به آمریکا در مورد حمله به اوکراین به مسکو هشدار داد و مسکو را به پیامدهای سنگین تهدید کرد. اپوزیسیون دولت از سفر 'دیرهنگام' شولتس به واشنگتن انتقاد کرده است. در آلمان بر سر خایه مالی واسه آمریکا، شدیدا دعواس حمله نمیکنه 😬 🤣🤣🤣

صدراعظم آلمان: حصول توافق در وین به ایران بستگی دارد!صدراعظم آلمان: حصول توافق در وین به ایران بستگی دارد! صدراعظم آلمان بدون اشاره به انفعال و کم‌کاری طرف‌های اروپایی در مذاکرات وین، تلاش کرد توپ را به زمین ایران بیندازد و گفت: حصول توافق در وین به ایران بستگی دارد

تخریب کنترل شده پل ۴۸۵ متری در آلمان با مواد منفجرهمسئولان محلی در آلمان روز یکشنبه ۶ فوریه (۱۵ بهمن) یک پل قدیمی به ارتفاع ۷۰ متر و طول ۴۸۵ متر را در نزدیکی وینسدورف در ایالت نوردراین-وستفالن این کشور تخریب کردند. لماذا يعتقد الكثير أن محمد قاسم هو الإمام المهدي؟ لأن أحلامه لها علاقة غريبة بأحاديث النبي محمد ﷺ وتتوافر فيه كل مواصفات المهدي. والأهم من ذلك أنه لا يطالب بأن يكون هو المهدي.