فعال بازار مسگرها در کرمان: منتظر ارزانی بودیم، اما گرانی شد

23/02/1401 09:30:00 ق.ظ

یکی از مس‌فروشان بازار مسگرهای کرمان معتقد است مردم پس از انتخابات منتظر ارزانی بودند، اما گرانی شد و اگر وضعیت بازار همینگونه پیش برود باید کسب و کارش را تعطیل کند. - خبرگزاری آناتولی

یکی از مس‌فروشان بازار مسگرهای کرمان معتقد است مردم پس از انتخابات منتظر ارزانی بودند، اما گرانی شد و اگر وضعیت بازار همینگونه پیش برود باید کسب و کارش را تعطیل کند. - خبرگزاری آناتولی 13.05.

2022 عکس از ایرنا کرمان/ الهه سالاری/ خبرگزاری آناتولی مجید از صاحبان کسب‌وکار در بازار مسگرهای کرمان که یکی از مهم‌ترین بازارهای فروش مس و صنایع مربوطه در ایران است، درباره شرایط بازار به خبرنگار آناتولی گفت: «وضعیت، خوب نیست. بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری بازار کساد شد، چون مردم توقع داشتند با آغاز کار دولت جدید ارزانی شود، اما همه چیز گران شد. روزانه شاهد افزایش قیمت در بازار هستیم».

او با بیان اینکه اگر این شرایط ادامه پیدا کند باید فروشگاهش را تعطیل کند گفت:«من دو و نیم میلیارد تومان سرمایه را در فروشگاهم گذاشتم اما اگر همین میزان پول را وارد دلالی و خرید و فروش ماشین کنم درآمد بیشتری خواهم داشت».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روسیه رقیب ایران در بازار انرژی آسیا؛ 'بازار به هم ریخته است' | DW | 12.05.2022رئیس اتحادیه صادرکنندگان نفت و گاز خبر رویترز در مورد تصاحب سهم ایران در بازار نفت چین توسط روسیه را تأیید کرد. او می‌گوید، این بهترین فرصت است که ایران توافق برجام را احیا کند و در صادرات نفت جایگزین روسیه در اروپا شود. ارباب پوتین اجازه نمیده توی تجارت خریدار تعیین کننده ست. بنابراین اگر اروپایی ها خودشون بخوان از ایران نفت بخرن خوب میخرن و اگر هم نخوان که هیچ. زیاد ربطی به برجام نداره. به شما غربی ها تحت هیچ شرایطی اعتماد نمی کنیم

التهابات بازار ارز آرام می‌گیردرئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه التهاب در بازار غیر رسمی ناشی از آثار روانی است و حتما کاهش خواهد یافت،گفت: کانال تامین ارز نسبت به گذشته بهتر و متنوع‌تر خواهد شد چون درآمدهای ارزی بالاتر رفته است و تامین ارز ما در وضعیت جدید به مراتب از روش گذشته بهتر خواهد بود. تونِ مولا راس میگی؟ مملکت افتاده دست یه عده متوهم ینی چل تومن.

سقوط بازار خودروهای نو در روسیهپیش از اعمال تحریم‌های اخیر غرب که با هدف مجازات مسکو به دلیل تهاجم نظامی به اوکراین طراحی شده، فروش خودرو در این کشور رونق نسبی داشت، چنان که طی سال ۲۰۲۱ نیز حدود ۴.۳ درصد افزایش یافته بود. فهمیدم دلیل آزاد شدن واردات خودرو خارجی در ایران چی بوده؟

افزایش ۳۰۰ درصدی اجاره در برخی از مناطق تهران/ دولت عامل گرانی بازار اجاره شدعضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: دولت سه سال است که سقف افزایش اجاره‌بها را به 25 درصد رسانده که در مجموع سه سال این میزان افزایش اجاره‌بها به طور رسمی به 75 درصد رسیده‌است که به این نرخ رسمی، نرخ تورم و انتظارات تورمی هم اضافه شده به‌طوری نرخ اجاره در برخی از مناطق تهران تا 300 درصد هم افزایش پیدا کرده‌است.

بازار بورس؛ ارزش غول نفتی آرامکو عربستان از اپل پیشی گرفت | DW | 12.05.2022اپل دیگر پرارزش‌ترین کنسرن جهان نیست. غول نفتی آرامکو عربستان سعودی از کنسرن اپل پیشی گرفته است. با افزایش قیمت سهام این کنسرن نفتی، ارزش آرامکو به ۲۴۲۰ میلیارد دلار رسید. چه عواملی این کنسرن را پرارزش ساخته است؟ دیکتاتور / بدویت با احتكار و یا گران فروشی مایحتاج مورد نیاز در وقت بحران ، ارزش و اعتبار بیشتری پیدا میکنند و ولی ایده/ نواوری در شرایط جنگ به دور خود پیله میبنده که باقی بمونه . پر ارزش شدن به وقت جنگ به یک قرون نمیارزه . كمى صبر كنين، با يك حمله پهپادى حوثى ها بالون غول پيكر آرامكو سوراخ ميشه و ارزش سهام شان به حد'نا آرام كو' تبديل ميشه ! بسیار عالی مبارکشون باشه ما از پیشرفت همسایگانمان خوشحالیم و مفتخر امیدوارم حکام ایران هم به روزی بیدار شوند و به جای ایدوئولوژی پوچ به فکر پیشرفت ایران باشند raisi_com

رکود شدید در بازار لوازم خانگی/ خرید کالای ایرانی هم برای مردم سخت شده استنایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: در بازار لوازم خانگی با رکود شدیدی مواجه هستیم، قیمت کالاها در سال‌های اخیر افزایش و قدرت خرید مردم کم شده است. لطفاًصدای اعتراض کارکنان قراردادمدت موقت وزارت نفت را به بیعدالتی و اپارتاید اداری و مالی حاکم بشنوید و ناجی 27000 خانوار بستوه آمده از ۱۰ سال جبر و ظلم باشید. تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_به_پیمانی_پس_از۱۰_سال_انتظار_و_بلاتکلیفی