رسول طالب مقدم, جعفر عظیم‌زاده, جنبش کارگری ایران

رسول طالب مقدم, جعفر عظیم‌زاده

فعال کارگری پس از اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق به زندان منتقل شد | DW | 01.06.2020

رسول طالب‌ مقدم، عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در دادسرای اوین ابتدا شلاق خورد و سپس برای گذراندن محکومیت دوساله‌اش روانه زندان شد. یک فعال کارگری زندانی دیگر از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرد.

01/06/2020 08:40:00 ب.ظ

رسول طالب‌ مقدم، عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در دادسرای اوین ابتدا شلاق خورد و سپس برای گذراندن محکومیت دوساله‌اش روانه زندان شد. یک فعال کارگری زندانی دیگر از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرد.

رسول طالب‌ مقدم، عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در دادسرای اوین ابتدا شلاق خورد و سپس برای گذراندن محکومیت دوساله‌اش روانه زندان شد. یک فعال کارگری زندانی دیگر از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرد.

او  پیش‌تر از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به دو سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، دو سال تبعید و  دو سال محرومیت از عضویت در دستجات، احزاب و گروه‌ها و استفاده از تلفن همراه محکوم شده بود.طالب مقدم از دستگیرشدگان در روز جهانی کارگر (اول ماه مه، ۱۲ اردیبهشت) سال جاری است. سندیکای کارگران شرکت واحد نوشت: «به محض ورود در اجرای احکام، بازداشت و حکم ۷۴ ضربه شلاق بر پیکر این کارگر زحمتکش بازنشسته سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران توسط مسئول اجرای حکم، اجرا گردید و در شرایط بسیار نامناسب جسمی به قرنطینه زندان اوین منتقل شد.»

مراسم خاکسپاری شهردار پیشین سئول بصورت آنلاین برگزار خواهد شد هشدار بیل گیتس: واکسن کرونا «ناعادلانه و بین پول‌دارها توزیع نشود» تاریخ ساخت ویدئوی 'یوزپلنگان وطن' شش ماه قبل از انفجار نطنز بود

در خبری که این سندیکا منتشر کرد آمده است که ضربه‌های شلاق باعث زخم و متورم شدن پشت طالب مقدم شده است و او"باید هر چه سریع‌تر" در مراکز درمانی خارج از زندان مداوا شود.سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن اشاره به"گسترش اپیدمی ویروس کرونا در زندان‌ها" به مسئولان قضایی و زندان نسبت به پیامدهای زخمی‌و زندانی کردن این فعال کارگری هشدار داده است.

این سندیکا نوشته است، طالب مقدم «سال‌هاست در سندیکا در جهت احقاق حقوق همکارانش فعالیت کرده و بسیار از سوی مدیرت شرکت واحد، حراست و نیروهای امنیتی مورد تهدید واقع شده است.»خودداری از حضور در جلسه دادگاهروز یکشنبه وبسایت"سندیکای آزاد کارگران ایران" گزارشی در باره برخورد قوه قضائیه با جعفر عظیم زاده منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، او می‌بایست از زندان اوین به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برای برگزاری جلسه رسیدگی اعزام می‌شد اما از حضور در جلسه دادگاه انصراف داده است.در متن انصراف این فعال کارگری آمده است: «با توجه به ارائه دفاعیات لازم در شعبه دوم بازپرسی ناحیه ۳۳ اوین، انصراف خود را از شرکت در محکمه شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اعلام (می‌کنم) و منتظر صدور حکم می‌مانم.»

او هشدار داده است که اگر این دادگاه"حکمی غیرعادلانه" علیه او صادر کند، به"محکمه وجدان عمومی" مراجعه و دفاعیات خود را"در حضور هیئت منصفه‌ای هشتادمیلیونی" ارائه خواهد کرد.اتحادیه آزاد کارگران نوشته است: «جعفر عظیم زاده وفق بخشنامه آزادی زودهنگام زندانیان به مورخه ۲۷ اسفند ۹۸، هم اکنون بطور کاملاً غیرقانونی در زندان است».

در ادامه گزارش این اتحادیه تاکید شده است که نهادهای امنیتی و قوه قضائیه در"اقدامی بی‌سابقه" ظرف ۲۰ روز برای عظیم زاده پرونده تشکیل داده، در شعبه دوم بازپرسی آخرین دفاعیات وی را اخذ نموده و مصمم است که"با صدور یک حکم فرمایشی جدید به تداوم حبس غیرقانونی او جنبه قانونی دهند".

اتحادیه آزاد کارگران ایران تاکید کرده است که اگر جعفر عظیم زاده فوری و بی قید و شرط آزاد نشود، «از هر طریق ممکن چه در نظر افکار عمومی جامعه و چه در سطح بین‌المللی این اراده دستگاه‌های سرکوب‌گر امنیتی و قضائی علیه جعفر عظیم زاده را بیشتر از پیش افشا کرده و مورد اعتراض قرار خواهیم داد».

وقوع آتش‌سوزی در پتروشیمی شهید تندگویان ماهشهر آتش‌سوزی در فاز دوم پتروشیمی تندگویان در ماهشهر؛ آتش «مهار شده است» آتش سوزی در پتروشیمی تندگویان در استان خوزستان

تایید حکم زندان یک"فعال سیاسی و مدنی"به گزارش خبرگزاری هرانا حکم محکومیت شهاب‌الدین نظری توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شده است.هرانا یادآوری کرده است که"این فعال سیاسی و مدنی  در پی شکایت سازمان اطلاعات سپاه" در دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

بر اساس گزارش این وبسایت خبری مدافع حقوق بشر، اتهام نظری"فعالیت تبلیغی علیه نظام” بوده  «اما فعالیت‌های حزبی قانونی و مصاحبه با رسانه‌های داخلی و اظهار نظرات انتقادی در فضای مجازی درباره فساد و ناکارآمدی برخی مقامات استان خوزستان و دیگر مسائل جامعه و کشور، به عنوان تنها مصادیق اتهام وارده به شهاب‌الدین نظری در این پرونده است که از دو سال پیش با شکایت سازمان اطلاعات سپاه استان خوزستان تشکیل شده است.»

ادامه مطلب: DW فارسی »

عينم ازعدالت اسلامي چقدر تلخ و غیر انسانی هم شلاق بزنی ب کارگر هم بعدش ببری زندان 😥😥 عجب حکومت مستضعفینی شده 😢 Iran کمپین اعتصابات عمومی درود برگارگران شرکت واحد که مرتب تلفات میدهند.باید بیک اعتصاب سراسری پیوست وگرنه رژیم شمارا یکی یکی شکارخواهد کرد.دریک همبستگی ملی اعتصاب کنید. اعتصابات ملی

وزیر ارتش آمریکا: نیروهای گارد ملی «برای پاسداری از آرمان اعتراضات مسالمت‌آمیز» در واشنگتن فعال شدند🔺وزیر ارتش آمریکا : نیروهای گارد ملی «برای پاسداری از آرمان اعتراضات مسالمت‌آمیز» در واشنگتن فعال شدند ⚡️گارد ملی «منطقه کلمبیا» در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای گارد ملی واشنگتن برای کمک به پلیس در برقراری نظم در جریان تظاهرات خیابانی فعال شدند. به نظرتون با این حجم از خشونت وقتش نشده پرونده آمریکا را در شورای امنیت مطرح کنیم، شما هم که مثل همیشه دنبال آزادی بیان هستین حتما حمایت کنید و تیتر خبری برید یه چندتا هم رپرتاژ از شلیک به خبرنگاران نشون بدید، هر چی باشه هم جنس شما هان 😂😂😂😂😱😱😱

'تغییر ناگهانی' حکم صبا کردافشاری از تبرئه به ۱۵ سال زندانوکیل صبا کردافشاری، فعال مدنی و مخالف حجاب اجباری می‌گوید 'با وجود برائت در دادگاه تجدید نظر' از اتهام 'اشاعه فساد و فحشا' دوباره حکم اجرای ۱۵ سال حبس تعزیری به موکلش ابلاغ شده است. راحله احمدی، مادر صبا کردافشاری هم که در جریان اعتراض به حجاب اجباری و به گفته خودشان 'ظلم به افراد مظلوم' همراه دخترش بود، بعد از صدور این حکم شروع به اعتراض گسترده علیه مسئولان کرد که در نهایت به بازداشت خودش منجر شد. وقتی دلقکِ نوچه های پمپئو میشی نتیجه همینه دیگه این اخبار بی ارزش رو ول کنید عزیزان لطفا در مورد نقش ترامپ در مرگ جورج فلوید از کارشناسان خبره مثل ارش ارامش ومنصور فرهنگ دعوت کنید. AyatollahJack استاندارد_دوگانه چرا رسانه_رسمی_پادشاهی_انگلیس (بی_بی_سی) بیانیه عفو بین الملل در خصوص سرکوب معترضان توسط پلیس آمریکا را منتشر نمی کند؟ اما اگر کوچکترین چیزی علیه ایران باشه، علاوه بر انتشار، گزارش و تحلیل و ... هم براش درست می کنن؟ حد_اعلای_بی_طرفی_ملکه و کارکنان؟!😇

دراگون پس از یک بار تاخیر، به فضا پرتاب شددراگون پس از یک بار تاخیر، به فضا پرتاب شد ناساموفق شد دو تن از فضانوردان خود را از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام کند *در این ماموریت داگلاس هارلی'(Douglas G. Hurley) و 'روبرت ال. بهنکن '(Robert L. Behnken) به فضا اعزام شدند SpaceX فالکون (Falcon) صحیح است. لطفا تصحیح بفرمایید.

مساجد عربستان سعودی پس از دو ماه به روی نمازگزاران باز شد

شهردار تهران: طرح ترافیک قطعا از شنبه هفته آینده اجرا می‌شودتهران- ایرنا- شهردار تهران با اشاره به اجرای طرح ترافیک از روز شنبه هفته آینده اعلام کرد: قطعا این طرح از روز ۱۷ خردادماه اجرا می‌شود.

خشم پمپئو از توییت ظریف درباره گسترش نژادپرستی در آمریکاخشم پمپئو از توییت ظریف درباره گسترش نژادپرستی در آمریکا وزیرخارجه آمریکا با تکرار ادعاهای پوچ حکومت این کشور علیه ایران نوشت: «شما همجنسگرایان را اعدام، زنان را سنگسار و یهودیان را نابود می‌کنید»! ای دروغگو. ما هیچ کدام ازاینایی رو که گفتی تو ایران نداریم. خوب جای تعجب نداره خودشم لوات کاره ظریف الان خودشو خیس میکنه