فعالیت تیم‌های امداد و نجات ترکیه در بندر بیروت

17/05/1399 07:26:00 ب.ظ

رئیس مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه در گفتگو با آناتولی فعالیت‌های جستجو و نجات این نهاد در بیروت پایتخت لبنان را تشریح کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه در گفتگو با آناتولی فعالیت‌های جستجو و نجات این نهاد در بیروت پایتخت لبنان را تشریح کرد. - خبرگزاری آناتولی 07.08.

2020 بیروت/ خبرگزاری آناتولی محمد گوللو‌اوغلو، رئیس مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه «آفاد» در گفتگو با خبرنگار «آناتولی» در ارتباط با فعالیت‌های امدادگران کشور در بندر بیروت، اظهار داشت: امدادگران نهادهای آفاد، امدادگران مدیکال «اومکه» و هلال احمر ترکیه به دنبال انفجار در بندر بیروت به این منطقه اعزام شده و در محل تعیین شده به فعالیت‌ خود ادامه می‌دهند.

وی که در صدر تیم اعزامی امدادگران به بیروت آمده است، ادامه داد: انفجار مذکور منطقه وسیعی را تحت تاثیر قرار داده است به همین دلیل هنوز مشخص نیست که چند نفر طی این حادثه مفقود شده‌اند. گوللو‌اوغلو با اشاره به ادامه روند پاندمی کرونا گفت: کمک‌های بهداشتی ترکیه در قالب همکاری وزارت‌های بهداشتی دو کشور به لبنان ارسال شده است.

رئیس آفاد ترکیه همچنین اظهار داشت که روز گذشته با حسن دیاب نخست وزیر لبنان دیدار کرده و به وی در خصوص امکانات تیم اعزامی توضیحاتی ارایه داده است. دکتر شکری ییلماز، پزشک متخصص «اومکه» هم در خصوص فعالیت‌های این نهاد در بیروت گفت: اولویت اول ما ارایه خدمات به امدادگران است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

در واکنش به انفجار بیروت؛ هشدار سه مقام مسئول نسبت به خطر انبارهای شیمایی در تهراندر پی وقوع انفجار روز سه‌شنبه در بیروت، دست‌کم سه مقام مسئول در ایران، نسبت به خطر وجود انبارهای شیمیایی در منطق مسکونی شهرهای بزرگ ایران به ویژه در پایتخت و احتمال بروز «فاجعه‌ای بزرگ‌تر از بیروت در تهران» هشدار دادند.

رئیس جمهوری فرانسه در سفر به بیروت: کمک‌های فرانسه به «دستان فاسد» در لبنان نخواهد رسیدرئیس جمهوری فرانسه در سفر به بیروت: کمک‌های فرانسه به «دستان فاسد» در لبنان نخواهد رسید به گفته مقامات لبنانی انفجار مهیب روز سه‌شنبه در بندر بیروت بین ۳ تا ۵ میلیارد دلار خسارت وارد کرده است و به خانه‌های حدود ۳۰۰ هزار نفر آسیب زده است.

بروز اعتراضات ضددولتی در بیروت در پی انفجار مرگبار سه‌شنبه - BBC News فارسیدر پی انفجار عظیم روز سه شنبه در بیروت که حداقل ۱۳۷ کشته به جا گذاشت تظاهرکنندگان در این شهر با نیروهای امنیتی درگیر شده اند. تظاهرکنندگان از انفجار ویرانگر روز شنبه که به گفته مقام ها ناشی از آتش گرفتن ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیومی بود که از سال ۲۰۱۳ در شرایط ناامن در بندر ذخیره شده بود خشمگین بودند.

اردوغان: جهت درمان مجروحان انفجار بیروت در ترکیه اعلام آمادگی کردیماردوغان: اعلام کردیم که می‌توانیم مجروحان انفجار بیروت را به کشورمان منتقل و در بیمارستان‌هایمان درمان کنیم اردوغان: فواد اوکتای، معاون رئیس‌جمهور به لبنان سفر کرده و تحولات را از نزدیک دنبال می‌کند اردوغان: توافق دریایی یونان و مصر هیچ ارزش و اعتباری ندارد اردوغان: در کنار لبنان و مردم آن خواهیم بود

کرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلاکرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلا به گزارش خبرگزاری رویترز در هر ۲۴ ساعت، حدود ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس‌ کرونا جان خود را از دست می‌دهند. این معادل، مرگ یک نفر در هر پانزده ثانیه است.

انفجارهای بیروت؛ ۳۰۰ هزار بی‌خانمان، مسئولان محلی در حبس خانگی | DW | 05.08.2020با انفجارهای بیروت ۳۰۰ هزار نفر به آوارگی و بی‌خانمانی می‌افتند. دولت دستور حبس خانگی مسئولان بندر بیروت را داده است. بین سه تا پنج میلیارد دلار ضرر تخمین زده شده است.