فعالان لبنان «لولار» را جایگزین «دلار» کردند

23/02/1401 07:02:00 ب.ظ

سقوط ارزش پوند لبنان و همچنین حساب‌های بانکی مسدود شده در این کشور، شهروندان لبنان را با یک سیستم ارزی گیج‌کننده و انبوهی از نرخ‌های ارز مواجه کرده است.

سقوط ارزش پوند لبنان و همچنین حساب‌های بانکی مسدود شده در این کشور، شهروندان لبنان را با یک سیستم ارزی گیج‌کننده و انبوهی از نرخ‌های ارز مواجه کرده است. در حالی که کمتر از یک روز به انتخابات پارلمانی لبنان باقی مانده است، انجمن شفافیت لبنان (LTA) تصمیم گرفت تا با انجام یک اقدام سمبلیک و رواج واژه «لولار»، لبنانی‌ها را برای روز انتخابات آماده کند.

تصاویری از تیراندازی و تشییع اجساد قربانیان کشتی غرق شده در طرابلس لبنان

کارزار «نافرمانی پولی» مردم را تشویق می‌کند تا با چاپ اسکناس‌های ساختگی، در جهت ارتقای سطح آگاهی شهروندان تلاش کنند. این انجمن در بیانیه‌ای با رونمایی از کارزار نافرمانی پولی و هشتگ آن اعلام کرد: «ما دیگر با این تمسخر سازگار نخواهیم شد، ما هزینه را نمی‌پردازیم.»

در این اسکناس‌های ساختگی از نقاشی‌های هنرمند مشهور لبنانی، تام یانگ استفاده شده که مصیبت‌های وارده به لبنان را از انفجار مرگبار بندر بیروت در اوت ۲۰۲۰ گرفته تا آتش‌سوزی جنگل‌ها، آلودگی زباله‌های جامد و کمبود کالا نشان می‌دهند. headtopics.com

اقتصاد ورشکسته با تغییر اسم درست نمیشه

لولار چیه

😂یعنی دولت میخواد یکی از اعضای خانواده آقا ولی بقّآل رو مورد عنایت قرار بده؛:ولی مثه همیشه عفو به حرمت اعیاد شعبانیه شاملش میشه !!!

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

معاون مطبوعاتی، به شهادت رساندن خبرنگار «الجزیره» را محکوم کرد​معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار فلسطینی شبکه رسانه‌ای «الجزیره» در کرانه باختری را محکوم و این «رفتار سبوعانه» را «نمایانگر وحشت این رژیم غاصب از برافراشتن درفش حقیقت از سوی روزنامه‌نگاران آزاده» دانست.

آمریکا کشته شدن خبرنگار الجزیره را به شدت محکوم کرد

اتحادیه اروپا قتل خبرنگار الجزیره را محکوم کرداتحادیه اروپا ضمن محکومیت قتل خبرنگار الجزیره خواستار آغاز تحقیقات شد. - خبرگزاری آناتولی

نازی‌ها چه‌طور ایدئولوژی خود را به جوانان تلقین می‌کردند؟«ایران‌وایر»با همکاری«موزه یادبود هولوکاست»در آمریکا،یک جلسه آنلاین با موضوع «تلقین ایدئولوژی نازی‌ها به جوانان» برگزار کرد.«حزب نازی چه‌گونه ایدئولوژی خود را به جوانان و کودکان تلقین می‌کرد؟»این پرسش اصلی این جلسه بود. موزه_هولوکاست پروژه_سرداری گزارش👇

عراق حمله توپخانه‌ای ایران به اربیل را محکوم کردوزارت خارجه عراق نسبت به حمله توپخانه‌ای ایران به منطقه سیدکان اربیل اعتراض کرد. - خبرگزاری آناتولی این ترکیه است که سال ها خاک عراق را اشغال کرده و حریم هوایی عراق را نقض میکند سالهاست گه خوریش به بوقلمون جماعت نیومده تمام کردستان خاک ایران است خاک خودمان را پس خواهیم گرفت

عراق حمله توپخانه‌ای سپاه پاسداران به اربیل را محکوم کردوزارت خارجه عراق با تاکید بر لزوم گفت‌وگوها در زمینه‌های امنیتی برای مقابله با چالش‌ها، بر حق حاکمیت ملی این کشور و تقویت امنیت منطقه‌‌ای تاکید کرده است.