فعالیت در حوزه برنامه‌سازی کودک بسیار کمرنگ است/ برای برنامه‌های کودکان نمی‌توان اسپانسر گرفت/ هدف ما آموزش غیرمستقیم مسائل روز به بچه‌هاست

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 76 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انتقاد مجید قناد از عدم تولیدات تازه برای بچه‌ها؛ فعالیت در حوزه برنامه‌سازی کودک بسیار کمرنگ است/ برای برنامه‌های کودکان نمی‌توان اسپانسر گرفت/ هدف ما آموزش غیرمستقیم مسائل روز به بچه‌هاست

به گزارش خبرنگار ایلنا، ساخت برنامه کودک و نوجوان چندسالی است که در تلویزیون به فراموشی سپرده شده و عملا هیچ برنامه‌ای که برای کودکان امروز باشد در تلویزیون ساخته نمی‌شود. در گذشته برنامه‌های زیاد و خوبی در صدا و سیما برای کودکان تولید می‌شد که بیشتر آن‌ها نیاز روز کودکان و نوجوانان جامعه بود، اما امروزه برنامه‌هایی برای کودکان ساخته می‌شود که نوع نگاه و سوژه‌های آن‌ها در دهه ۶۰ و ۷۰ مانده است. عملا بچه‌های این دوران هیچ درکی از برنامه‌های تولیدی صدا و سیما ندارند.

پیام‌های بسیاری در بخش پیامک‌های روابط عمومی داریم و بسیاری در مسابقات شرکت کردند و می‌بینیم از ابتدای سال ۱۴۰۰ شروع کردیم تا الان که بیش از سه ماه می‌گذرد بسیار مورد توجه قرار گرفته و الان هیچ برنامه کودکی نداریم که بتواند بچه‌های امروزی را به شکلی جذب کند. هنوز برنامه کودک‌های ما قدیمی است و چند بچه را می‌آورند و ساعت‌های برنامه را با آن‌ها پر می‌کنند. الان زمان اینترنت است، اما این موضوعات در برنامه‌ها کمرنگ است.

الان با گذشته بسیار فرق می‌کند، بچه‌ها آن زمان فقط دو شبکه داشتند و امکانات تفریحی دیگری نداشتند، اما الان خوشبختانه یا متاسفانه یک تلفن همراه و یک وسیله الکترونیکی دارند که خیلی زود و بدون برنامه‌ریزی به دست بچه‌ها رسیده است و تمام کار‌هایشان با موبایل است، حتی صبح بخیر اول را به موبایل می‌گویند و شب به خیر آخر را هم به موبایل می‌گویند.

شما نگاه کنید از ۱۰-۱۵ سال پیش چه آهنگی را به یاد دارید که ماندگار شده باشد؟ ولی قبل از آن هادی و هدی، علی کوچولو، خونه مادربزرگه، کلاه قرمزی و… داشتیم که ماندگار شدند اما چرا الان چنین چیزی نداریم؟ به این دلیل که یک فاصله‌ای ایجاد شده و به نظر من دلیل دیگرش هم این است که خود گروه‌ها هم باید فعال باشند.

این وظیفه کارشناسان است که برنامه‌ها را ببینند و نظر بدهند که برنامه مجید قناد به درد کودک می‌خورد یا خیر؛ اگر مفید نیست اصلاح شود و اگر مفید است به آن کمک شود، در مورد سایر برنامه‌های کودک تلویزیون هم همینطور. کارشناسان و مشاورین به همین منظور حضور دارند، آنها در حقیقت نماینده مدیران شبکه هستند. شما نظرتان این است که فقط مسئولین مقصر نیستند و این بین هنرمندان هم در ساخت برنامه کودک یک مقدار کوتاهی یا کم کاری کردند؟

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش ایران به اتهام آمریکا درمورد تلاش برای آدم‌ربایی در این کشورسخنگوی وزارت خارجه: ادعای یک مقام آمریکایی در مورد اقدام ایران برای آدم ربایی در آن کشور، آن قدر بی‌پایه و مضحک است که واقعا ارزش پاسخگویی ندارد ایسنا جان، ما قدمون نمی‌رسه، شما که گردنت بلنده و پیش‌پیش می‌ری دیدن رئیس‌جمهور آینده، می‌شه از یکی از همون دور و بر بخوای این دو تا عکس رو هم برای رعیت شفاف‌سازی کنن؟ Would you really Trust this kind Of report when there are some people like pompeo works in USA system ? Its All About When the Incoming Iranian President Dr, Raeisi said: I AM NOT INTERESTED TO MEET WITH JOE BIDEN🤔 از تارقوزآباد چه خبر؟ هواپیمای اوکراینی هم که شایعه بود، نه!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توضیحات شهرداری درباره ممانعت از ساخت فضایی جدید در بیمارستان شهدای تجریش برای بیماران کروناییدر گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛ توضیحات شهرداری درباره ممانعت از ساخت فضایی جدید در بیمارستان شهدای تجریش برای بیماران کرونایی
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

عفو بین‌الملل: پناهجوها در لیبی مجبورند برای آب آشامیدنی به رابطه جنسی تن دهندشماری از زنان باردار در این اردوگاه‌ها به عفو بین الملل گفته‌اند که بارها از سوی ماموران اردوگاه‌ها مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند. خیلی وحشتناکه خدا لعنت کنه باعث و بانیش رو شما غربی ها انگل های دنیا هستید برای سود و منفعت خودتون ببین بندگان خدا رو به چه روزی میندازید ننڭ بر شما وای که به چه نقطه ای رسیدیم ..
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سعد حریری از تلاش برای تشکیل دولت در لبنان دست کشید | DW | 15.07.2021سعد حریری، نخست وزیری که مسئولیت تشکیل کابینه جدید لبنان بر عهده او گذاشته شده بود، از این کار انصراف داد. او درباره علت این تصمیم گفت که نمی‌تواند با میشل عون، رئیس‌جمهوری، به توافق برسد. با پرنس محمد ابن سلمان چطور!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرزای در گفتگو با«العربیه»: برخی‌ها از جنگ در افغانستان سود می‌برندحامد کرزای، رئیس جمهوری سابق افغانستان، در گفت‌و‌گو با «العربیه» ضمن تاکید این‌که برقراری صلح مسئولیت محض افغانستان است گفت که بعضی‌ها از جنگ در این کشور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مقایسه نتایج دو نظرسنجی؛ واکسن‌گریزی در اروپا و ناامیدی از دسترسی به واکسن در ایراندر حالی که نتایج نظرسنجی یوروفَوند نشان می‌دهد که تنها حدود ۶۴ درصد بزرگسالان ساکن در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا تمایل به دریافت واکسن کرونا دارند؛ همزمان نظرسنجی انجام شده در ایران حاکیست که ۲۶ درصد مردم از دسترسی به واکسن ناامید شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »