فعالان سیاسی ایرانی: وضعیت فعلی کشور می‌تواند منجر به خیزش‌هایی چون «بهار عربی» شود

21/11/1400 11:36:00 ق.ظ

ده‌ها تن از فعالان سیاسی، اجتماعی و شخصیت‌های دانشگاهی ایرانی طی بیانیه مشترکی با اشاره به مشکلات و بحران‌های کشورشان نسبت به خطر «اسقاط نظام» و «تجربه‌‌های ناکام» در جنبش‌های «بهار عربی» هشدار دادند. - خبرگزاری آناتولی

ده‌ها تن از فعالان سیاسی، اجتماعی و شخصیت‌های دانشگاهی ایرانی طی بیانیه مشترکی با اشاره به مشکلات و بحران‌های کشورشان نسبت به خطر «اسقاط نظام» و «تجربه‌‌های ناکام» در جنبش‌های «بهار عربی» هشدار دادند. - خبرگزاری آناتولی 10.02.

2022 استانبول/خبرگزاری آناتولی سی و چهار تن از کنشگران مدنی و سیاسی ایران به مناسبت سالگرد انقلاب 1979 طی بیانیه مشترکی خواستار «گذار از اشرافیت‌سالاری روحانی، نظامی و اقتصاد فاسد رانتی، به‌سمت برقراری نظمی جمهوری‌خواهانه و ‌مردم‌سالار، از طریق مشی مقاومت مدنی خشونت‌پرهیز و تفهیم ضرورت اولویت‌دادن به خیر و مصلحت عمومی بر منافع فردی، گروهی، فرقه‌ای، طبقاتی اصحاب قدرت و ثروت مدعی قداست» شدند.

این بیانیه به امضای افرادی چون سیدمصطفی تاجزاده، احسان شریعتی، پروانه سلحشوری، جلال جلالی‌زاده، حبیب‌الله پیمان، سعید مدنی، طاهره طالقانی، علیرضا بهشتی حسینی، علیرضا رجایی، عبدالله مومنی، فخرالسادات محتشمی‌پور، قربان بهزادیان‌نژاد، کیوان صمیمی و غیره رسیده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

پذیرایی از مشتریان در زندان؛ رستوران ایرانی که به زندانیان کمک می‌کنددر این رستوران یک درصد از در‌آمد روزانه مختص کمک به زندانیان غیرعمد می‌شود. همچنین زندانیان متقاضی کار با توجه به شرایط نیاز می‌توانند در این مکان کار کنند.

هشدار 33 سناتور جمهوری‌خواه به بایدن: بازگشت به «برجام» باید با توافق سنا صورت گیرد33 سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار دادند، چنانچه دولت او اجازه ندهد که توافق جدید با ایران توسط کنگره آمریکا

سویه فرعی اومیکرون به نام BA.2 به سویه غالب کرونا در جهان تبدیل می‌شودیک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گوید سویه فرعی اومیکرون که Omicron BA.2 نام دارد به زودی به سویه غالب کرونا در جهان تبدیل خواهد شد و مقام نخست آلوده‌کننده‌ترین سویه ویروس کرونا را به خود اختصاص خواهد داد.

تزریق نقدی ارز به اقتصاد افغانستان؛ دومین محموله دلار آمریکا به کابل رسیدمطابق بیانیه بانک مرکزی افغانستان، این پول از طریق فرودگاه بین‌المللی کابل به افغانستان رسیده و به بانک بین‌المللی افغانستان که بزرگ‌ترین بانک این کشور به شمار می‌ورد، تحویل داده شده است.

۲ واکسن جدیدِ ایرانیِ کرونا در انتظار ورود به کارآزمایی بالینی/ دیگر نیازی به واردات نداریمعضو کمیته ملی واکسن کرونا با اشاره به آخرین اخبار پیرامون تولید واکسن‌های ایرانی کرونا، گفت: زیرساخت تولید واکسن و هر آنچه که نیاز داریم در کشور به وجود آمده است و ما به تکنولوژی ساخت انواع واکسن‌ها دست یافتیم؛ بنابراین می‌توان گفت از همین امسال هم نیازی به واردات واکسن وجود ندارد.

آمریکا به شهروندان خود در امارات نسبت به حملات احتمالی هشدار دادسفارت آمریکا در ابوظبی طی بیانیه‌ای درباره خطرات بالقوه و احتمالی در امارات متحده عربی به شهروندان خود هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه حملات خطری برای کل خاورمیانه است