فعالیت اقتصادی خانواده حجاریان؛ همسر و برادران اصول‌گرای تئوریسین اصلاحات

01/05/1399 08:50 ق.ظ

سخنان یک نماینده مجلس درباره واردات گندم توسط سعید_حجاریان که از او به عنوان تئوریسین اصلاحات نام برده می‌شود، در شرکتی با مدیریت پسرش، موضوع فعالیت اقتصادی خانواده حجاریان را مطرح کرده است... گزارش احسان مهرابی 👇 اخبار_ایران

او نوشته است: «طنز آن است که شیپور حمله را در دهان کسی گذاشته‌اند که قبلا مصاحبه کرده و گفته فساد مالی قابل گذشت است.» اشاره رمضان‌زاده به سخنان علی خضریان درباره اعتبارنامه «کاظم دلخوش» بود.

او نیز مانند «غلامرضا تاجگردون» متهم به فساد مالی بود، اما نمایندگان اصول‌گرا به اعتبارنامه‌اش اعتراض جدی نکردند. علی خضریاناعتبارنامه دلخوش به این دلیل که فسادش «شخصی و فردی بود» و «شبکه‌ای نبود» تایید شده است.

این عضو «جبهه پایداری» اعلام کرده است که سعید حجاریان «تحت ‌لوای این شرکت خانوادگی چندین محموله محصولات زراعی، اعم از گندم را به کشور وارد کرده است تا حذف بودجه خودکفایی گندم توسط دولت و ادامه روند واردات گندم، ضربه محکمی به تولید این کالای استراتژیک بزند.»

مطرح کردن موضوع واردات، بحث استفاده از ارز دولتی و فساد را مطرح می‌کرد، اما «محسن حجاریان»، پسر حجاریان، در پاسخ به این نماینده مجلسکه واردات گندم توسط او در سال ۱۳۹۴ انجام شده است که سیستم فعلی ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود نداشت. در آن زمان نیز واردکنندگان کالاهای اساسی ارز می‌گرفتند، اما تفاوت قیمت ارزی که آنان دریافت می‌کردند و بازار آزاد مانند دو سال اخیر نبود و ممکن بود چند صد تومان تفاوت وجود داشته باشد. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

جزییات حضور روز سه شنبه نخست وزیر عراق در تهرانجزییات حضور روز سه‌شنبه نخست وزیر عراق در تهران معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور: نخست وزیر عراق در سفر به ایران به دیدار رهبر انقلاب خواهد رفت و با رئیس‌جمهور و رییس مجلس دیدار و گفت و گو می‌کند

رائفی‌پور باید به روانپزشک مراجعه کند چون مشکل روانی دارد/ حجاریان هیچ نسبتی با یهودیان ندارد🔻علیزاده طباطبایی:رائفی‌پور باید به روانپزشک مراجعه کند چون مشکل روانی دارد/ حجاريان هیچ نسبتی با یهودیان ندارد علیزاده طباطبایی،وکیل دادگستری نسبت به ادعای علی‌اکبر رائفی‌پور نسبت به سعید‌حجاریان واکنش نشان داد. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

نخست وزیر عراق وارد تهران شدنخست وزیر عراق وارد تهران شد مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق به منظور دیدار و گفت و گو با مقام‌های ایران، در صدر یک هیات عالی‌رتبه سیاسی – اقتصادی دقایقی پیش وارد تهران شد.

آمریکا علیه دو هکر چینی به اتهام جاسوسی سایبری اعلام جرم کردوزارت دادگستری آمریکا علیه دو شهروند چینی به اتهام «یک دهه‌ فعالیت جاسوسی سایبری» از پیمانکاران نظامی، محققان بیماری کرونا و صدها قربانی دیگر در سراسر جهان اعلام جرم کرد.

انتظار داریم دولت عراق موضوع ترور شهید سردار سلیمانی را با جدیت پیگیری کندمعاون اول رییس جمهور با اشاره به هدف گذاری دو کشور ایران و عراق برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری به میزان ۲۰ میلیارد دلار در سال گفت: در راستای تحقق این هدف گذاری، آمادگی تنظیم سند جامع همکاری اقتصادی و تجاری دو کشور در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق وجود دارد.

خرسندی اسپانیا و پرتغال از توافق با بسته حمایتی اتحادیه اروپااسپانیا و پرتغال از توافق دریافت بسته حمایتی برای مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا با اتحادیه اروپا ابراز خرسندی کردند. - خبرگزاری آناتولی

.

او نوشته است: «طنز آن است که شیپور حمله را در دهان کسی گذاشته‌اند که قبلا مصاحبه کرده و گفته فساد مالی قابل گذشت است.»

اشاره رمضان‌زاده به سخنان علی خضریان درباره اعتبارنامه «کاظم دلخوش» بود. او نیز مانند «غلامرضا تاجگردون» متهم به فساد مالی بود، اما نمایندگان اصول‌گرا به اعتبارنامه‌اش اعتراض جدی نکردند. علی خضریاناعتبارنامه دلخوش به این دلیل که فسادش «شخصی و فردی بود» و «شبکه‌ای نبود» تایید شده است.

این عضو «جبهه پایداری» اعلام کرده است که سعید حجاریان «تحت ‌لوای این شرکت خانوادگی چندین محموله محصولات زراعی، اعم از گندم را به کشور وارد کرده است تا حذف بودجه خودکفایی گندم توسط دولت و ادامه روند واردات گندم، ضربه محکمی به تولید این کالای استراتژیک بزند.»

مطرح کردن موضوع واردات، بحث استفاده از ارز دولتی و فساد را مطرح می‌کرد، اما «محسن حجاریان»، پسر حجاریان، در پاسخ به این نماینده مجلسکه واردات گندم توسط او در سال ۱۳۹۴ انجام شده است که سیستم فعلی ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود نداشت. در آن زمان نیز واردکنندگان کالاهای اساسی ارز می‌گرفتند، اما تفاوت قیمت ارزی که آنان دریافت می‌کردند و بازار آزاد مانند دو سال اخیر نبود و ممکن بود چند صد تومان تفاوت وجود داشته باشد.

محسن حجاریان اضافه کرد که «واردات سه‌هزار تن گندم از دریای خزر، در مقایسه با حدود سه‌میلیون تن گندم وارداتی سالانه، عدد بسیار ناچیزی است.» این واردات به مدت یک سال توسط شرکت «راشا تندیس پارسیان» انجام شده است که سعید حجاریان و پسرش سهام آن را دارند و مدیریت آن با پسرش است. پس از آن اما، واردات گندم توسط دولت انجام می‌شود. موضوع واردات و خودکفایی گندم اما خود بحث جداگانه‌ای است. به گفته کارشناسان، بر اساس گزارش