فعال اصلاح‌طلب: همه‌پرسی تنها راه‌حل اصلاح قانون انتخابات است

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

همه‌پرسی تنها راه‌حل اصلاح قانون انتخابات است | مجید محتشمی دبیرکل حزب آزادی: هرگونه محدودیت و حصر چه به لحاظ تحصیلات، سن و اعمال سایر شرایط، به غیر از آنچه که در اصل ١١٥ قانون اساسی قید شده است، مغایر قانون اساسی تلقی می‌شود

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«مجید محتشمی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی درباره طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس اظهارداشت: شاید بتوان گفت، ایراد اساسی در روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران، کثرت و تعدد ثبت‌نام‌کنندگان است. این امر در موقع ثبت‌نام انتخابات سایر کشورها هم ملاحظه می‌شود و این کمیسیون ملی انتخابات کشورهاست که پس از بررسی و تطبیق با قانون اساسی، نهایتاً نامزدهای دارای شرایط لازم را برای ورود به رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری به مردم معرفی می‌کنند.

دبیرکل حزب آزادی افزود: اینکه مجلس یازدهم با شعار محوری حل مشکلات معیشتی مردم تشکیل شده است اما شاهد هستیم که با عجله و شتاب طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را ارائه داده است و معلوم نیست چنین طرحی چه نسبتی با حل مشکلات معیشتی مردم دارد. وی با اشاره به مغایرت این طرح با اصل ۱۱۶ قانون اساسی اظهارداشت: طرح مزبور با اعطای اختیارات گسترده به شورای نگهبان با قانون اساسی مغایرت اساسی و بنیادی داشته و طبعاً شورای نگهبان، مغایرت آن را با قانون اساسی اعلام خواهد کرد.

عضو شورای هماهنگی اصلاح طلبان ادامه داد: چنانچه اراده‌ای بر اصلاح قانون انتخابات باشد، همه‌پرسی تنها راه‌حل است و قوانین موضوعه، کفایت لازم برای تعیین شرایط انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان و کیفیت انتخابات را ندارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه آمریکا: برای تحقق دموکراسی و حاکمیت قانون در ونزوئلا، مادورو باید برودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimآغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی که بیش از ۴۵ روز تا روز انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا باقی مانده است، رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از امروزدر ایالت‌های مینه‌سوتا، ویرجینیا، داکوتای جنوبی و وایومینگ آغاز شده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

جاسوسی فیسبوک از کاربران اینستاگرام به کمک دوربین‌ گوشی‌های آیفون- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimجاسوسی با دوربین‌ گوشی‌های آیفون شرکت فیسبوک یک بار دیگر به خاطر دسترسی به دوربین گوشی های آیفون حتی در زمان غیر فعال بودن آنها، متهم به جاسوسی عامدانه از کاربران اینستاگرام شده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| آخرین نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا - 17 سپتامبردر اینجا نگاهی به آخرین پیش‌بینی‌ها و نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا می‌اندازیم. فعلا بایدن 7 درصد از ترامپ جلوتر است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

زنان بلاروس نقاب از لباس شخصی‌های لوکاشنکو برمی‌دارند - BBC News فارسیدر بلاروس؛ حدود شش هفته ‌است که اعتراض‌های گسترده به نتیجه‌ انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور جریان دارد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا در سازمان ملل: بدون تحریم تسلیحاتی، رژیم ایران در ارسال تسلیحات به سوریه جسورتر می‌شودسفیر آمریکا در سازمان ملل: بدون تحریم تسلیحاتی، رژیم ایران در ارسال تسلیحات به سوریه جسورتر می‌شود خانم کرفت در بیانیه ای که جمعه ۲۸ شهریور منتشر شد، گفت که روابط رژیم سوریه با جمهوری اسلامی ایران «امنیت همسایگان سوریه و غیرنظامیان سوری» را تهدید می‌کند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »