فضای سیاسی، رسانه‌ای و روانی تاثیری بر تایید یا رد افراد در شورای نگهبان ندارد

28/01/2020 07:56:00 ب.ظ

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: شورای نگهبان ضوابط خودش را در بررسی صلاحیت‌ها مد نظر قرار می‌دهد و خیلی به تاثیر سیاسی و روانی رد صلاحیت‌ها کاری ندارد. برای شورای نگهبان مهم انجام وظیفه است.

اعتمادآنلاین, اینجا_بخوانیم

🔻علیرضا رحیمی، عضو هیات‌رئیسه مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین :فضای سیاسی، رسانه‌ای و روانی تاثیری بر تایید یا رد افراد در شورای نگهبان ندارد/در فضای سیاسی هرچه نگاه بازتر باشد مشارکت مردم در انتخابات بیشتر می‌شود این گفت‌وگو را اینجا_بخوانیم 👇

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: شورای نگهبان ضوابط خودش را در بررسی صلاحیت‌ها مد نظر قرار می‌دهد و خیلی به تاثیر سیاسی و روانی رد صلاحیت‌ها کاری ندارد. برای شورای نگهبان مهم انجام وظیفه است.

اعتمادآنلاین، با اشاره به رد صلاحیت‌های صورت‌گرفته از سوی شورای نگهبان گفت: در بررسی صلاحیت‌ها مهم این است که نگاه سیاسی وجود نداشته باشد و 2 موضوعی که آقای کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، در مصاحبه‌شان گفتند، یعنی سلامت اقتصادی و سلامت اخلاقی اشخاص، مورد توجه قرار گیرد.

 او ادامه داد: در بررسی سلامت اقتصادی و سلامت اخلاقی افراد هم باید مستندات قاطع و نه گزارش‌های بی‌اساس و قابل رد مبنا قرار گیرد. به گفته این نماینده مجلس، در فضای سیاسی هرچه نگاه ما بازتر و رقابتی‌تر باشد، مشارکت مردم هم در انتخابات بیشتر خواهد بود.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

تلاش بریتانیا برای صدور قطعنامه‌ای درباره لیبی در شورای امنیتدر پی تحولات اخیر بحران در لیبی، بریتانیا در تلاش است تا پیشنویس قطعنامه‌ای درباره لیبی را به شورای

شهردار و دو عضو شورای شهر لواسان دستگیر شدندشهردار لواسان به همراه رییس پلیس ساختمان و ۲ تن از کارمندانش و دو نفر از اعضای شورای شهر لواسان بازداشت شدند.

به نهاد FATF بی‌اعتماد شده‌ایمدبیر مجمع تشخیص مصلحت با بیان این‌که مدت زمان بررسی لوایح پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام سپری شده است اعلام کرد:وقتی زمان پایان پذیرد، نظر شورای نگهبان درباره لوایح، محکم است. اگه رهبر بگه چی بازم محکمی یا میگی شکر خوردم بزار بمونم

جواب آزمایشات دو توریست چینی و آلمانی منفی بود/ کروناویروس در کشور مشاهده نشده استرییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر عدم مشاهده کروناویروس در کشور باره نتایج آزمایشات بر دو توریست نیز توضیحاتی ارایه کرد. اصلا ایران قابلیت تست ویروس کرونا را ندارد باید نمونه ها رو بفرستید چین یا کشور اروپایی جوابش بیاد که زمان بره... مثل همیشه پیش از کشف حقیقت تکذیب و دروغ گویی پس مطمئن باشیم مثبت بوده. دبگه یادگرفتیم هر چی ج. ا. میگه برعکسش. در تمام کشور ها برای مسافران خارجی تمهیداتی. اندیشیدند اما در کشور ما از مسافران چینی دعوت واستقبال می کنند آیا به عواقب وحشتناک این مورد آنهم در زمانی که ما با کمبود دارو مواجه هستیم فکر کردند؟

روحانی: شرایط زندگی در ایران سخت شده استرئيس جمهور ایران اعلام کرد شرایط زندگی در این کشور بر اثر تحریم‌ها و فشار اقتصادی سخت شده است. - خبرگزاری آناتولی

تلاش بریتانیا برای صدور قطعنامه‌ای درباره لیبی در شورای امنیتدر پی تحولات اخیر بحران در لیبی، بریتانیا در تلاش است تا پیشنویس قطعنامه‌ای درباره لیبی را به شورای

علیرضا رحیمی، نماینده تهران و عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین ، با اشاره به رد صلاحیت‌های صورت‌گرفته از سوی شورای نگهبان گفت: در بررسی صلاحیت‌ها مهم این است که نگاه سیاسی وجود نداشته باشد و 2 موضوعی که آقای کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، در مصاحبه‌شان گفتند، یعنی سلامت اقتصادی و سلامت اخلاقی اشخاص، مورد توجه قرار گیرد.امنیت سازمان ملل متحده ارائه دهد.یک منبع آگاه در گفت‌وگو با ایلنا از دستگیری شهردار لواسان خبر داد و گفت: وی ادامه داد: هنوز اتهام یا اتهامات دستگیرشدگان مشخص نیست و در صورت کسب اطلاعات درست از دلایل بازداشت این افراد، در این خصوص اطلاع‌رسانی‌های بیشتر انجام می‌شود.به گزارش ایسنا، محسن رضایی صبح امروز طی سخنانی در جمع اعضای بسیج رسانه در مجتمع ولی‌عصر با اشاره به آخرین وضعیت بررسی لوایح مربوط به FATF، گفت: مدت زمان بررسی لوایح پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام سپری شده است و در این حالت از نظر آیین نامه‌ داخلی مجمع تشخیص، وقتی زمان پایان پذیرد، نظر شورای نگهبان درباره لوایح، محکم است.

  او ادامه داد: در بررسی سلامت اقتصادی و سلامت اخلاقی افراد هم باید مستندات قاطع و نه گزارش‌های بی‌اساس و قابل رد مبنا قرار گیرد.   به گفته این نماینده مجلس، در فضای سیاسی هرچه نگاه ما بازتر و رقابتی‌تر باشد، مشارکت مردم هم در انتخابات بیشتر خواهد بود. بریتانیا در حال انجام تماس‌های اولیه و رایزنی‌هایی با سایر اعضای شورای امنیت است تا پیشنهادهای آنها را نیز در پیشنویس قطعنامه مذکور بگنجاند.   رحیمی با اشاره به اینکه شورای نگهبان به تاثیر سیاسی و روانی رد صلاحیت‌ها کاری ندارد، افزود: شورای نگهبان ضوابط خودش را در بررسی صلاحیت‌ها مد نظر قرار می‌دهد و خیلی به تاثیر سیاسی و روانی رد صلاحیت‌ها کاری ندارد. برای شورای نگهبان مهم انجام وظیفه است تا ضوابط و چارچوب‌های قانونی در بررسی صلاحیت‌ها رعایت شود. در همین راستا کشورهای بریتانیا، فرانسه، آمریکا و آلمان بر ضرورت تسریع در صدور قطعنامه‌ای تاکید کردند که برای محافظت از تلاش‌های صورت گرفته در چارچوب «نشست برلین» لازم است. ضمن اینکه اعلام می‌کنند به خود افراد دلایل رد صلاحیت‌ها را می‌گویند. اولین سابقه دشمنی آنها کودتای ۲۸ مرداد است که حتی کلینتون نیز رسما از ملت ایران عذرخواهی کرد، حمایت از استبداد و شکنجه زندانیان سیاسی در سال‌های قبل از انقلاب، حمایت از حمله صدام به ایران، تحریم‌های اقتصادی، بلوکه کردن دارایی‌های ایران و جریان فشار اخیری که آغاز کردند از جمله دشمنی‌های آمریکا در این مملکت است.

  او معتقد است: فضای سیاسی، روانی و رسانه‌ای تاثیر چندانی بر تایید یا رد افراد در شورای نگهبان ندارد. در همین راستا هایکو ماس وزیر خارجه آلمان دوشنبه خواستار آن شد تا تحریم‌هایی بر کشورهایی که قانون ممنوعیت صادرات اسلحه به لیبی را نقض کرده‌اند، اعمال شود. .