فضاپیمای ژاپنی با نمونه‌ای از خاک یک سیارک به زمین بازگشت | DW | 06.12.2020

16/09/1399 02:30 ب.ظ

ماموریت شش ساله فضاپیمای ژاپنی 'هایابوسا۲' با پرتاب کپسولی حاوی خاک سیارک 'ریوگو' بر فراز استرالیا به پایان رسید. تیم‌های جستجو کپسول را پیدا کردند و قرار است بزودی به ژاپن منتقل شود.

ماموریت شش ساله فضاپیمای ژاپنی 'هایابوسا۲' با پرتاب کپسولی حاوی خاک سیارک 'ریوگو' بر فراز استرالیا به پایان رسید. تیم‌های جستجو کپسول را پیدا کردند و قرار است بزودی به ژاپن منتقل شود. ماموریت شش ساله فضاپیمای ژاپنی"هایابوسا۲" با پرتاب کپسولی حاوی خاک سیارک"ریوگو" بر فراز استرالیا به پایان رسید. تیم‌های جستجو کپسول را پیدا کردند و قرار است بزودی به ژاپن منتقل شود.

تخمین زده می‌شود که از عمر خاک سیارک"ریوگو" چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون سال می‌گذرد و دانشمندان امیدوارند با این نمونه‌برداری با منشا منظومه شمسی بیشتر آشنا شوند.

فضاپیمای"هایابوسا ۲" در سال ۲۰۱۴ از مرکز فضایی تانگاشیمای ژاپن پرتاب شد و مأموریت داشت ۱۰۰ میلی گرم نمونه خاک سیارک ریوگو را که ۹۰۰ متر عرض دارد با خود به کره زمین برگرداند. قرار است بخشی از این خاک محفوظ بماند تا در آینده و با پیشرفت متدهای علمی و تکنولوژیک، بهتر مورد آزمایش قرار گیرد.

شادی در مرکز کنترل ناسا فرود کاوشگر ناسا روی مریخ کاوشگر"اینسایت" اولین عکس گرفته شده از سطح مریخ را به مرکز ارسال کرد. این عکس مقدار زیادی گرد و خاک را بر روی لنز دوربین نشان می‌دهد. در روزهای آینده محققان ناسا مشخص می‌کنند که آیا کاوشگر"اینسایت" کارآمدی خود را حفظ کرده است یا خیر. headtopics.com

🌷🌷🌷🌷

ادامه مطلب:
dw_persian »