فضانورد زن آمریکایی با شکستن رکورد سفر فضایی سالم به زمین بازگشت | DW | 06.02.2020

06/02/2020 09:11:00 ب.ظ

کریستینا کوک، فضانورد زن آمریکایی، ۳۲۸ روز را در ایستگاه فضایی گذراند. تا کنون هیچ زنی نتوانسته بود چنین مدت طولانی را در فضا به سر ببرد. کوک و دو همکارش پارمیتانو و اسکوتسوف سالم به زمین بازگشتند.

فضانورد زن, ایستگاه فضایی بین‌المللی

کریستینا کوک، فضانورد زن آمریکایی، ۳۲۸ روز را در ایستگاه فضایی گذراند. تا کنون هیچ زنی نتوانسته بود چنین مدت طولانی را در فضا به سر ببرد. کوک و دو همکارش پارمیتانو و اسکوتسوف سالم به زمین بازگشتند.

کریستینا کوک، فضانورد زن آمریکایی، ۳۲۸ روز را در ایستگاه فضایی گذراند. تا کنون هیچ زنی نتوانسته بود چنین مدت طولانی را در فضا به سر ببرد. کوک و دو همکارش پارمیتانو و اسکوتسوف سالم به زمین بازگشتند.

خبر بازگشت این تیم بین‌المللی پس از سه ساعت و نیم از سوی دمیتری روگوسین، رئیس آژانس فضایی روسکوسموس روسیه، در توئیتی منتشر شد. او نوشت: «همه چیز به خوبی گذشته است و فضانوردان در وضعیت خوبی به سر می‌برند.»پیاده‌روی فضایی همراه جسیکا میرکریستینا کوک که ۴۱ سال دارد با گذراندن ۳۲۸ روز در ایستگاه فضایی (ISS) موفق شد رکورد جدید اقامت در فضا را برای زنان بشکند. تا به حال هیچ زنی موفق نشده بود چنین مدت زمان طولانی را به طور مداوم در فضا سپری کند. کوک در زمان ماموریت کیهانی‌اش با پیاده‌روی در خارج از سفینه به همراه جسیکا میر، فضانورد دیگر زن، توانست برای نخستین بار تاریخ جدیدی را در این زمینه رقم زند. ماموریت موفق این دو فضانورد در اکتبر سال پیش در خارج از سفینه صورت گرفت.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

لباسش را میفروشه بفروشیم به آذری جهرمی حداقلی با لباس واقعی شو اف کنه نه لباس فانتزی هالوین پارتی 😂😂😂

هشتاد سودانی دیگر با اعتراض به پیوستن به نیروهای حفتر در لیبی به کشورشان بازگشتند

گزارش سالانه پرزیدنت ترامپ در کنگره؛ اشاره به قاسم سلیمانی به عنوان «بی‌رحم‌ترین قصاب» رژیم ایرانحضور خوان گوایدو در کنگره آمریکا پرزیدنت ترامپ در بخشی از سخنرانی خود به سیاست ایالات متحده در آمریکا ادامه گفت: ما برای آزادی در نیمکره خود تلاش می‌کنیم. برای همین سیاست ناقص دولت قبلی در مورد کوبا معلومه هنوز هم که هنوزه از خون سردار هم مثل سگ میترسید.قمارباز بزدل قبل از ورود شهید قاسم سلیمانی به عراق شما آنجا چکار میکردید ؟خانواده ها را سر میبریدید و در فضای مجازی پخش میکردید قصاب بی رحم و جلاد شمایید در سوریه هم همین کارراکردید و الان دریمن دارید جنایت میکنید اینجا جای شما نیست دلقک_قمارباز

آمار قربانیان مبتلا به ویروس «کرونا» در چین به 490 تن افزایش یافتمقام‌هاى چین روز چهارشنبه 5 فوریه 2020 اعلام کردند، تعداد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا تا پایان روز

عروس و داماد چینی به دلیل کرونا پیاده به خانه بخت رفتندیک عروس و داماد چینی به دلیل ممنوعیت وضع شده برای برگزاری مراسم ازدواج و همچنین ممنوعیتهای شدید رفت

اشاره پرزیدنت ترامپ به برنامه آمریکا برای اعزام انسان به مریخ برای نخستین باردونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در سخنرانی سالانه وضعیت کشور به خاطر حمایت از اکتشافات فضایی مورد تحسین و تقدیر قرار گرفت. به گزارش سی‌ان‌ان، پرزیدنت ترامپ در این سخنرانی از تأسیس نیروی فضایی جدید فقط قیافه اون عجوزه اون پشت🤣🤣🤣...قشنگ نشون میده داره میترکه اینها یک آداب ساده معاشرت با زنان را بلد نیستند اما قله‌های علم را فتح کرده‌اند. ظاهرا میشود حیوان درنده‌ی نامتمدن و تروربست و وحشی بود و خیلی هم علم محور و دانش مدار بود.

زاکانی: دولت به دنبال مذاکره با ترامپ است و اگر به نتیجه نرسد روحانی استعفا می‌دهدعلیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس روز چهارشنبه 5 ژانویه 2020 گفت که دولت به دنبال مذاکره با ترامپ است آقا بگو استعفا بده بهونه چرا میاره

کریستینا کوک، فضانورد زن آمریکایی، و لوکا پارمیتانو، فضانورد ایتالیایی، و الکساندر اسکورتسوف، فضانورد روسی، با خاطرات خوبی از سفر طولانی فضایی خود روز صبح پنج‌شنبه ۱۷ بهمن (۶ فوریه) با کپسول فضاپیمای سایوز در استپ‌های قزاقستان فرود آمدند.هشتاد شهروند سودانی که توسط امارات متحده عربی با وعده شغل فریب داده و برای جنگیدن در صفوف حفتر کودتاگر به لیبی اعزام شده بودند، به سودان بازگشته‌اند.اشتراک چاپ حضور خوان گوایدو در کنگره آمریکا پرزیدنت ترامپ در بخشی از سخنرانی خود به سیاست ایالات متحده در آمریکا ادامه گفت: ما برای آزادی در نیمکره خود تلاش می‌کنیم.سه‌شنبه 4 فوریه به 490 تن رسید.

  خبر بازگشت این تیم بین‌المللی پس از سه ساعت و نیم از سوی دمیتری روگوسین، رئیس آژانس فضایی روسکوسموس روسیه، در توئیتی منتشر شد. او نوشت: «همه چیز به خوبی گذشته است و فضانوردان در وضعیت خوبی به سر می‌برند.02.» پیاده‌روی فضایی همراه جسیکا میر کریستینا کوک که ۴۱ سال دارد با گذراندن ۳۲۸ روز در ایستگاه فضایی (ISS) موفق شد رکورد جدید اقامت در فضا را برای زنان بشکند. رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به محل حضور مهمانان در کنگره گفت: امروز عصر و در کنار ما، خوان گوایدو، رئیس جمهوری مشروع ونزوئلا در میان ما است. تا به حال هیچ زنی موفق نشده بود چنین مدت زمان طولانی را به طور مداوم در فضا سپری کند. این افراد که جنگیدن در صفوف خلیفه حفتر را نپذیرفته بودند به کشورشان بازگشته و در فرودگاه بین المللی خارطوم پایتخت سودان مورد استقبال خانواده هایشان قرار گرفتند. کوک در زمان ماموریت کیهانی‌اش با پیاده‌روی در خارج از سفینه به همراه جسیکا میر، فضانورد دیگر زن، توانست برای نخستین بار تاریخ جدیدی را در این زمینه رقم زند. این اظهارات مقامات پکن پس از آن مطرح می‌شود که سازمان بهداشت جهانی سه‌شنبه و علی رغم اینکه پیشتر در 31 ژانویه «وضعیت فوق‌العاده بهداشتی دارای ابعاد بین‌المللی» اعلام کرده بود، گفته که ویروس جدید کرونا که از چین به 24 کشور جهان انتقال یافته است، «تاکنون به اپیدمی جهانی نرسیده است».

ماموریت موفق این دو فضانورد در اکتبر سال پیش در خارج از سفینه صورت گرفت. عبدالله الحاج عباس سخنگوی این گروه سودانی که به کشور خود بازگشته در گفتگو با کانال الجزیره اظهار داشته است: ما سوار هواپیمای جنگنده امارات شدیم. ما حدود ۱۰۰ مایل دیوار را ساخته‌ایم. این دو فضانورد توانستند به مدت هفت ساعت در خارج از سفینه خود باتری‌های ایستگاه فضایی را تعمیر و تعویض کنند. پیش از این پگی ویتسون، یکی دیگر از کارمندان با سابقه ناسا، توانسته بود با گذراندن ۲۸۹ روز در خارج از کره زمین رکورد طولانی‌ترین مدت اقامت در فضا را برای زنان در اختیار داشته باشد. سپس شبانه دریک پایگاه نظامی فرود آمدیم و بعدا که فهمیدیم این میدان نفتی راس لانوف در لیبی است خواستار بازگشت به کشورمان شدیم. تنها چهار مرد توانسته‌اند مدت زمان بیشتری را به نسبت کریستینا کوک در فضا به سر ببرند. روش ما حفظ اقتصاد آمریکایی و نیروی کار آمریکا است. بالاترین مدت اقامت در خارج از کره زمین متعلق به والری پلیاکوف، کیهان‌نورد روس است که ۴۳۷ روز را به طور پیوسته در فضا سپری کرده است. خانواده‌های افراد مذکور در گفتگو با رسانه‌های سودان اظهار داشته‌اند٬ صدها شهروند سودانی که قراردادهایی کاری در امارات امضا کردند، پس از دریافت آموزش های نظامی در این کشور، برای جنگ در جبهه خلیفه حفتر رهبر شبه نظامیان در شرق لیبی اعزام شدند. بریان گفت انتقال سریع و شیوع ویروس کرونا در ایالت هوبی چین به شدت در حال افزایش است و در خارج از این ایالت نیز کانون‌هایی منفرد از انتشار این بیماری زیر نظر است.

اسکات کلی، فضانورد ناسا نیز موفق شده است مدت ۳۴۰ روز را به صورت مداوم در خارج از زمین به سر ببرد. حرکات پرشی در حالت بی‌وزنی در سفینه فضایی کمی پیش از بازگشت به زمین کریستینا کوک در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آمریکایی ان‌بی‌سی گفت که حتما در روی زمین برای دوران بی‌وزنی در سفینه فضایی دلتنگ خواهد شد: «خیلی می‌چسپد جایی باشید که هر وقت بخواهید بتوانید راحت میان سقف و کف آن بالا و پایین بپرید. او در یک سخنرانی ده دقیقه‌ای که بعد از سخنان پرزیدنت ترامپ ابراز شد، گفت: حزب دموکرات می‌خواهد بیمه و شرایط مردم را بهتر کند ولی جمهوری‌خواهان مانع آن می‌شوند.» مدت اقامت کریستینا کوک در فضا برخلاف دو همکار دیگرش تمدید شده بود. پارمیتانو و اسکوتسوف پس از گذراندن مدت زمان معمول شش ماهه به زمین بازگشتند. پارمیتانو که ۴۳ سال دارد پس از بازگشت سکان ایستگاه فضایی بین‌المللی را به فضانورد روس اولگ اسکرپوتسچکا سپرد. برای ما دسترسی به آب سالم، خدمات درمانی مناسب و حق تحصیل در محیط امن اولویت‌های اصلی است.

  در همین زمینه: .