فصل گرما و سنت آبجو‌خوری در کافه‌باغ‌های آلمان | DW | 24.04.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

برای آلمانی‌ها تابستان بدون آبجوخوری در کافه‌باغ‌ها تابستان نیست. هرچند بوستان آبجو برای نخستین‌بار در ایالت بایرن (باواریا) ابداع و به سرعت فراگیر شد، اما دلیل ابداع آن نیز حکایت جالبی دارد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

برای آلمانی‌ها تابستان بدون آبجوخواری در کافه‌باغ‌ها، تابستان نیست. هرچند"باغ آبجو" یا Biergarten برای نخستین بار در سال ۱۸۱۲ میلادی در ایالت بایرن ابداع و به سرعت فراگیر شد، اما دلیل ابداع آن نیز حکایت جالبی دارد.

به مرور زمان در زیر سایه درختان، نیمکت‌هایی نیز برای میهمانان قرار گرفت تا آنها بتوانند در فصل گرما در سایه خنک درختان آبجو بنوشند. به زودی این بوستان‌های آبجوخوری با استقبال مردم روبرو شد. در سال ۱۸۲۵ فرمان ماکسیمیلیان لغو شد و بوستان‌های آبجوفروش باردیگر اجازه فروش غذا یافتند. همزمان بوستان‌های دیگری نیز در سطح شهر و اطراف آن به وجود آمدند.

از آنجایی که بسیاری از این کافه‌باغ‌ها در خارج از شهر قرار دارند، بعد از پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری محل مناسبی برای رفع خستگی، نوشیدن آبجو و صرف غذا هستند.حتی در ارتفاعات آلپ نیز بوستان‌های آبجو رونق دارند. این بوستان در ارتفاع ۲۹۰۰ متری، مرتفع‌ترین بوستان آبجوی آلمان است.در سال‌های اخیر در رقابت با ایالت‌هایی در آلمان که"ملکه شراب" انتخاب می‌کنند، در ایالت بایرن نیز هر سال"ملکه آبجو" انتخاب می‌شود. ملکه آبجو باید حداقل ۱۸ ساله باشد و اهل ایالت بایرن.

آبجوسازهای مونیخ برای اینکه بتوانند درجه حرارت انبارهای خود را باز هم کاهش دهند، در کنار ساختمان‌ها درخت‌های بلوط کاشتند تا بتوانند از یک سو از سایه درختان استفاده کنند و از سوی دیگر ریشه این درختان نسبتا سطحی است و صدمه‌ای به ساختمان وارد نمی‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

برای ما ایرانیا هم تابستون بدون عرق صگی که تابستون نیس

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۲۸۲ شهر کشور در تنش تأمین آب شرب در تابستان / ۱۰۱ شهر با وضعیت قرمز۲۸۲ شهر کشور در تنش تأمین آب شرب در تابستان مدیرکل دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تنش آبی تابستانه در ۲۸۲ شهر کشور خبر داد و گفت: از این تعداد، ۱۰۱ شهر دارای وضعیت قرمز تأمین آب شرب هستند. نمکی رو مسئول حل مشکل آب کنید ، جوری مشکل رو حل میکنه ظرف 2 ماه به کشور های دیگه هم پیشنهاد کمک میده
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سوسیالیست‌ها برای سومین دوره پیاپی زمام امور را در آلبانی در دست خواهند داشتآلبانی که از سال ۲۰۰۹ میلادی به عضویت ناتو در آمده امیدوار است که تا پایان سال جاری بتواند مذاکره با اتحادیه اروپا برای عضویت در این اتحادیه را آغاز کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جولان کرونا در هند؛ ۳ هزار مرگ در یک روز، ۲ میلیون ابتلا در یک هفتهتنها در یک ماه گذشته ۶ میلیون نفر در این کشور گرفتار کووید شده‌اند. 🤦‍♂️😥😥💔 مرزهای وحشت رو جابجا کرد یهو بیدادگاه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ماجرای واکسیناسیون اتباع چینی در بیمارستانی در تهران / نقض قرنطینه ۴۸هزار کرونا مثبت در کشورمعاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به جایگزینی انواع ویروس‌های جهش یافته کرونا با واریانت ووهان، در عین حال درباره واکسیناسیون کرونا گفت: بی عدالتی که در دنیا در رابطه با واکسن وجود دارد موضوعی جدی است؛ به طوری که اکنون پنج کشور در دنیا بیشترین میزان واکسن دنیا را تزریق کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توفان توییتری در دفاع از محمد نوری‌زاد که جانش در زندان در خطر است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نام «کسری نوری» در فهرست ۱۰ روزنامه‌نگار در معرض خطر در جهان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »