فشار شرکت‌های آمریکایی به بایدن و کنگره برای «احتیاط» در تحریم روسیه

06/11/1400 02:05:00 ب.ظ

فشار شرکت‌های آمریکایی به بایدن و کنگره برای «احتیاط» در تحریم روسیه جزئیات بیشتر🔽

گروهی از شرکت‌های آمریکایی همچون شورون و جنرال الکتریک که با روسیه همکاری‌های اقتصادی دارند، از کاخ سفید خواستند تا شرکت‌ها را از تحریم‌های وضع شده علیه روسیه معاف کنند و اجازه دهند که آنها به تعهداتشان در قبال روسیه پایبند باشند. این شرکت‌ها در تماس مستقیم با قانونگذاران ایالات متحده، از آنها خواسته‌اند که برای وضع تحریم علیه...

این شرکت‌ها در تماس مستقیم با قانونگذاران ایالات متحده، از آنها خواسته‌اند که برای وضع تحریم علیه روسیه به گونه‌ای عمل کنند که چنانچه آنها نتوانستند به تعهداتشان مطابق با توافقنامه‌های تجاری با روس‌ها عمل کنند، خساراتشان به گونه‌ای جبران شود و دارایی‌هایشان در آن کشور مسدود نشود.

یک سخنگوی موسسه نفت آمریکا، بزرگترین سازمان‌دهندۀ لابی‌های نفتی ایالات متحده اعلام کرد که نمایندگان این موسسه دربارۀ تحریم‌ها با مقامات کنگره به بحث نشسته‌اند؛ زیرا «تحریم‌ها باید به گونه‌ای وضع شوند که آسیب‌های بالقوه به شرکت‌های آمریکایی را به حداقل برسانند و از قدرت رقابت آنها نکاهند».

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واکنش روسیه به آماده‌باش نیروهای آمریکایی؛ «واشنگتن به دنبال تشدید تنش‌ها است»اروپا که صحنه درگیری احتمالی در آینده میان مسکو و واشنگتن است، به دنبال راه سومی است. بر این اساس امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد که قصد دارد در روزهای پیش‌رو به همتای روس خود، ولادیمیر پوتین «مسیری برای کاهش تنش» پیشنهاد کند.

رزمایش روسیه، چین و ایران؛ از تصورات جمهوری اسلامی تا اهداف چین و روسیهموضوع این یادداشت حسین آرین مروری مختصر بر اجزای این رزمایش و بررسی اهداف و تصورات جمهوری اسلامی است و، در مقابل، نگاهی به اهداف متفاوت اما واقعی روسیه و چین از مشارکت در آن است.

مقایسه قدرت نظامی اوکراین و روسیه به روایت تصویر | DW | 25.01.2022دامنه بحران میان روسیه و اوکراین هر روز گسترده‌تر می‌شود و روسیه شمار زیادی از نفرات و تجهیزات نظامی خود را به مرز اوکراین گسیل داشته است. مقایسه‌ای میان قدرت نظامی روسیه و اوکراین در این گزارش تصویری. Ocranian solduer have a resound to fight and they can win against Russian , because they take care of there country . As a iranian i love this people from ocarina Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

بایدن: آمریکا و اروپا درباره پاسخ به تهدید روسیه علیه اوکراین، کاملاً‌ متحدندهمزمان با افزایش احتمال تهاجم روسیه به اوکراین، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد واشینگتن و متحدان غربی این کشور، در زمینه پاسخ به تهدید روسیه «اتفاق نظر کامل» دارند.

نام ناوالنی به فهرست «تروریست‌ها» در روسیه افزوده شدسخنگوی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصمیم جدید مقامات روسیه را «غیرقابل قبول» خواند و «سرکوب ادامه‌دار صداهای منتقد در جامعه روسیه» را محکوم کرد.

ماکرون: هزینه حمله به اوکراین برای روسیه بسیار زیاد خواهد بودجو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن در صورت حمله روسیه به اوکراین آماده است تا تحریم‌هایی را علیه شخص ولادیمیر پوتین وضع کند. کم ادای بناپارت دربیار امانوئل جان😏 فکر‌نمی کنم روسیه چنین کاری کند زمینه را برای آمریکا و غرب مساعد بسازد ... صحبت از هزینه و تحریم، یعنی اشاره به روسیه که پاسخ نظامی در کار نخواهد بود... با این روند، روسیه حتما به اکراین حمله خواهد کرد.