فشار بر بندرهای اروپایی پس از پایان راه‌بندان در کانال سوئز | DW | 30.03.2021

30/03/2021 10:59:00 ب.ظ

به دنبال یک هفته قطع عبور کشتی‌ها در کانال سوئز، اکنون بندرهای دیگر زیر فشار قرار گرفته‌اند. باز شدن کانال سوئز باعث شده که کشتی‌ها یکباره به سوی بندرهای اروپا روانه شوند. اینک هامبورگ و روتردام در انتظار ترافیک هستند.

اور گیون

به دنبال یک هفته قطع عبور کشتی‌ها در کانال سوئز، اکنون بندرهای دیگر زیر فشار قرار گرفته‌اند. باز شدن کانال سوئز باعث شده که کشتی‌ها یکباره به سوی بندرهای اروپا روانه شوند. اینک هامبورگ و روتردام در انتظار ترافیک هستند.

به دنبال یک هفته قطع عبور کشتی‌ها در کانال سوئز، اکنون بندرهای دیگر زیر فشار قرار گرفته‌اند. باز شدن کانال سوئز باعث شده که کشتی‌ها یکباره به سوی بندرهای اروپا روانه شوند. اینک هامبورگ و روتردام در انتظار ترافیک هستند.

به گفته او حجم فشار از امکانات و تجهیزات بندر بیشتر خواهد بود. احتمال دارد که برای بار زدن بارکش‌های صادراتی، بندر به حدود ۱۰۰ هزار متر مربع فضای بیشتر نیازمند باشد.راه‌بندانی با پیامدهای سنگینتا بامداد سه‌شنبه ۱۱۳ کشتی از کانال عبور کردند و قرار است تا شامگاه ۱۴۰ کشتی دیگر از کانال بگذرند.

در اثر انحراف مسیر کشتی اور گیون، کانال ۱۹۳ کیلومتری سوئز که کوتاه‌ترین و در عین حال مهم‌ترین مسیر بازرگانی دریایی بین آسیا و اروپاست، مسدود شد.درباره احتمال آلودگی آب کانال سوئز یا زیان‌های وارده به محصولاتی که توسط این کشتی حمل می‌شده‌اند، گزارشی منتشر نشده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

مرگ ده‌ها نفر بر اثر فشار جمعیت در مراسمی در سرزمین‌های اشغالیده‌ها نفر بر اثر فشار جمعیت در مراسم جشنی در سرزمین‌های اشغالی جان خود را از دست دادند.

جولان کرونا در هند؛ ۳ هزار مرگ در یک روز، ۲ میلیون ابتلا در یک هفتهتنها در یک ماه گذشته ۶ میلیون نفر در این کشور گرفتار کووید شده‌اند. 🤦‍♂️😥😥💔 مرزهای وحشت رو جابجا کرد یهو بیدادگاه

ماجرای واکسیناسیون اتباع چینی در بیمارستانی در تهران / نقض قرنطینه ۴۸هزار کرونا مثبت در کشورمعاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به جایگزینی انواع ویروس‌های جهش یافته کرونا با واریانت ووهان، در عین حال درباره واکسیناسیون کرونا گفت: بی عدالتی که در دنیا در رابطه با واکسن وجود دارد موضوعی جدی است؛ به طوری که اکنون پنج کشور در دنیا بیشترین میزان واکسن دنیا را تزریق کردند.

توفان توییتری در دفاع از محمد نوری‌زاد که جانش در زندان در خطر است

پیشروی در وین و عقب‌نشینی در تهران؛ دلار به پایین‌ترین نرخ در ۷۴ روز گذشته رسیدهمزمان با حصول پیشرفت در جریان مذاکرات ایران و کشورهای ۱+۴ با هدف بازگشت ایالات متحده به برجام و لغو تحریم‌های اقتصادی، قیمت دلار آمریکا در معاملات روز دوشنبه بازار تهران به پایین‌ترین سطح از ۱۶ بهمن ماه گذشته رسید. دم انتخابات حسن ریش قشنگ داره جلب توجه میکنه

با باز شدن مسیر آبی کانال سوئز برای عبور کشتی‌ها، اکنون کشتی‌های باری زیادی یکباره به سوی بندرهای اروپایی روان شده‌اند.به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، بر اساس این گزارش، در جریان این حادثه، ده‌ها نفر نیز زخمی شده‌اند.فوران شمار مبتلایان به کرونا در هند که حاصل شیوع گونهٔ تازهٔ این ویروس، و برگزاری تجمعات سیاسی و مذهبی است بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این کشور را فلج کرده است.به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه بین بانک مهر ایران و وزارت بهداشت در حوزه مسئولیت اجتماعی با رویکرد مقابله با کرونا، گفت: وضعیت کشور را می‌دانید.

مسئولان بندرها نگران ترافیک شدید هستند. یک مقام مسئول در روتردام، بزرگترین بندر شمال اروپا، نسبت به امکانات ناکافی برای پذیرفتن کشتی‌های بیشتر ابراز نگرانی کرده است. روزنامه هاآرتص گزارش داد که حداقل ۴۴ نفر کشته شده‌اند و سازمان خدمات اضطراری درحال تخلیه مجروحان است. به گفته او حدود ۶۰ کشتی که در کانال سوئز متوقف بودند، اکنون به سوی روتردام در حرکت هستند. اما بسیاری از ایالت‌های هند اعلام کرده‌اند که واکسن کافی در اختیار ندارند و کارشناسان دولت از آنان خواسته‌اند که گروه‌های آسیب‌پذیرتر را در اولویت واکسیناسیون قرار دهند. یک سخنگوی مدیریت بندر هامبورگ نیز سه‌شنبه (۳۰ مارس) گفته است: «با باز شدن مسیر کانال سوئز با ورود یکباره‌ی کشتی‌های کانتینری در زمانی کوتاه روبرو خواهیم شد».. به گفته او حجم فشار از امکانات و تجهیزات بندر بیشتر خواهد بود. رییسی در این باره ادامه داد: تا پایان سال ۲۰۲۱ شاید واکسیناسیون دنیا کامل نشود که مدت طولانی است و قطعا این ویروس قربانیان بسیار زیادی خواهد داشت.

احتمال دارد که برای بار زدن بارکش‌های صادراتی، بندر به حدود ۱۰۰ هزار متر مربع فضای بیشتر نیازمند باشد. احتمال می‌رود که مقام‌های بندر هامبورگ برخی از کشتی‌ها را به طرف بندرهای دیگر هدایت کنند؛ این امر اما به تصمیم سایر بندرها و همچنین مسئولان کشتی‌ها وابسته است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید راه‌بندانی با پیامدهای سنگین کشتی عظیم"اور گیون" که یک هفته مسیر آبی کانال سوئز را بند آورده بود، سرانجام ظهر دوشنبه (۲۹ مارس) به حرکت افتاد. به گفته مقام‌های مصری در دو سر کانال حدود ۳۷۰ کشتی برای عبور صف بسته بودند. تا بامداد سه‌شنبه ۱۱۳ کشتی از کانال عبور کردند و قرار است تا شامگاه ۱۴۰ کشتی دیگر از کانال بگذرند. مثلا گزارشی خواندم که در آلمان خیلی‌ها در همه گیری کرونا  پولدارتر شدند چون الان فضایی برای خرج کردن پول ندارند و در عین حال درآمد ثابت دارند.

پس از گذشت حدود یک هفته کانال سوئز باز شد بیمه لویدز برآورد کرده که مسدود شدن کانال سوئز معطل شدن روزانه ۹.۶ میلیارد دلار کالاهای در حال انتقال بین آسیا و اروپا را باعث شد. در اثر انحراف مسیر کشتی اور گیون، کانال ۱۹۳ کیلومتری سوئز که کوتاه‌ترین و در عین حال مهم‌ترین مسیر بازرگانی دریایی بین آسیا و اروپاست، مسدود شد. بخش اعظم نفت مورد نیاز اروپا نیز از طریق عبور نفتکش‌ها از کانال سوئز تامین می‌شود. کشتی کانتینری"اور گیون" متعلق به ژاپن و به بزرگی ساختمان امپایر استیت نیویورک است. بعد ما اگر از خانه خارج شود او را جریمه می‌کنیم ولی برای خانه نشینی چیزی به او نمی‌دهیم.

علت انحراف مسیر این کشتی ۴۰۰ متری وزش تندباد اعلام شد، اما کارشناسان احتمال"خطای انسانی" را نیز منتفی نمی‌دانند. درباره احتمال آلودگی آب کانال سوئز یا زیان‌های وارده به محصولاتی که توسط این کشتی حمل می‌شده‌اند، گزارشی منتشر نشده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید  ۹۸ درصد کشتی‌های کانتینری که بین آلمان و چین در تردد هستند، از کانال سوئز عبور می‌کنند. تنها در سال ۲۰۲۰ عوارض ناشی از عبور ۱۸ هزار و ۸۰۰ کشتی باری از کانال سوئز درآمدی بالغ بر پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برای مصر به همراه داشته است. سانحه در کانال سوئز؛ ده‌ها میلیارد دلار کالا در انتظار عبور همه تلاش‌ها برای آزاد کردن کشتی باربری به گل نشسته"اور گیون" متعلق به شرکت ژاپنی"اور گرین" که ۴۰۰ متر طول دارد با شکست روبرو شده و از روز سه‌شنبه ۲۳ مارس کانال سوئز برروی عبور و مرور دیگر کشتی‌ها بسته شده است. کسی هم که نباید واکسن بزند اما می‌رود و تزریق می‌کند یعنی مسئولیت فردی ندارد.

سانحه در کانال سوئز؛ ده‌ها میلیارد دلار کالا در انتظار عبور خبرگزاری بلومبرگ روز جمعه ۲۶ مارس گزارش داد که کار آزادسازی کشتی اور گیون احتمالا یک هفته و حتی شاید دو هفته نیز به طول بیانجامد. مقامات مسئول کانال اما تاکنون سکوت کرده‌اند. این کشتی با طول ۴۰۰ متر به گل نشسته و عرض کانال سوئز را مسدود کرده است. اور گیون با بار کانتینرهایش ۲۲۴ هزار تن وزن دارد و عرض آن ۵۹ متر است. سانحه در کانال سوئز؛ ده‌ها میلیارد دلار کالا در انتظار عبور با مسدود شدن کانال سوئز تاکنون ۱۶۵ کشتی باری در پورت سعید در دریای مدیترانه و سوئز در دریای سرخ متوقف شده‌اند و نمی‌توانند بار خود را به مقصد برسانند. اینکه از الان مناطق محروم روستا ها را بیمه کنیم یک کار پیشگیرانه است.

سانحه در کانال سوئز؛ ده‌ها میلیارد دلار کالا در انتظار عبور کانال سوئز یکی از مهم‌ترین آبراهه‌های جهان است. تقریبا ۱۲ درصد تجارت جهانی از این کانال عبور می‌کند. ساخته شدن این کانال موجب شد تا کشتی‌ها برای رسیدن به اروپا یا آسیا مجبور به دور زدن قاره آفریقا نباشند و ۷ هزار کیلومتر مسافت و زمان صرفه‌جویی شود. سانحه در کانال سوئز؛ ده‌ها میلیارد دلار کالا در انتظار عبور در کنار نفت کالاهای مصرفی همچون مبل، لباس و قطعات خودرو نیز از این کانال عبور می‌کنند. طبق محاسبه روزنامه صنایع دریایی"Lloyds List" روزانه ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار کالا از سمت قاره آسیا بسوی غرب و ۴ میلیارد ۵۰۰ میلیون دلار کالا از سوی غرب بسوی آسیا از این کانال عبور می‌کند که با مسدود شدن آن تقریبا روزی ۱۰ میلیارد دلار چرخش کالا مسدود شده است. به ما دادید که خیلی ارزشمند است.

سانحه در کانال سوئز؛ ده‌ها میلیارد دلار کالا در انتظار عبور سخنگوی بندر روتردام، در هلند که بزرگترین بندر اروپا است می‌گوید، تمامی بندرهای اروپایی به‌زودی عواقب مسدود شدن کانال سوئز را احساس می‌کنند. بخصوص روسیه و عربستان که بزرگترین صادرکننده نفت از این کانال هستند هم از بسته شدن کانال ضرر می‌کنند. ادامه بسته ماندن کانال به اقتصادهای چین، هند و آلمان هم صدمه می‌زند. سانحه در کانال سوئز؛ ده‌ها میلیارد دلار کالا در انتظار عبور خبرگزاری بلومبرگ می‌نویسد: در صورتی که عملیات رهاسازی اور گیون ناموفق باشد، باید بخش زیادی از بار کانتینرهای کشتی تخلیه شوند که زمان‌بر خواهد بود. سانحه در کانال سوئز؛ ده‌ها میلیارد دلار کالا در انتظار عبور به گزارش مقامات کانال سوئز، سالانه ۱۹ هزار کشتی از این کانال عبور می‌کنند. زمانی که تعداد کافی کپسول داشته باشیم و بیماران را زود شناسایی کنیم با شبی ۳ یا ۴ لیتر در دقیقه درمان می‌شود.

در سال ۲۰۱۹‌، ۶۰۰ میلیون تن بار از سوئز گذشته است. ۲۶ درصد این کشتی‌ها باربری بود و حامل کانتینر. بخش اعظم کشتی‌ها را نفتکش‌ها تشکیل می‌دهند. سانحه در کانال سوئز؛ ده‌ها میلیارد دلار کالا در انتظار عبور احداث کانال سوئز با عمق متوسط ۲۲ متر در سال ۱۸۵۹ آغاز شد و تاریخ افتتاح آن ۱۷ نوامبر سال ۱۸۶۹ بود (نقاشی از روز افتتاح کانال) . طول کانال ۱۹۲ کیلومتر است و دریای مدیترانه را به دریای سرخ وصل می‌کند. همه همکاران بهورز ما که باردارند و یا همسرشان باردار است در اولویت اعطای وام قرار می‌گیرند تا پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در سیاست‌های جمعیتی انگیزه بدهیم و به آنها وام اعطا شود.

سانحه در کانال سوئز؛ ده‌ها میلیارد دلار کالا در انتظار عبور کانال سوئز در جریان جنگ شش‌ روزه بین اعراب‌ها و اسرائیل در سال ۱۹۶۷ بر اثر غرق شدن ناو‌های جنگی برای زمانی دراز بسته شد. با اقدام دولت انور سادات در مصر و کمک کشورهای بزرگ کشتی‌های غرق شده از کانال بیرون کشیده شدند و پس از لایروبی این آبراهه مجددا باز شد. سانحه در کانال سوئز؛ ده‌ها میلیارد دلار کالا در انتظار عبور کانال سوئز پس از توریسم، دومین منبع درآمد دولت مصر است. دولت مصر بابت عوارضی که از کشتی‌های عبوری از کانال دریافت می‌کند سالانه میلیاردها دلار عایدی داشته‌ است. سانحه در کانال سوئز؛ ده‌ها میلیارد دلار کالا در انتظار عبور عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر، کلنگ ساخت دومین کانال سوئز را ماه اوت سال ۲۰۱۴ زد. ۱۸ هزار خانه بهداشت داریم و ۹۰۰۰ مرکز جامع خدمات سلامت داریم که به هیچ وجه نیاز به مراجعه حضوری واکسیناسیون وجود ندارد و خود مراقبین سلامت با جمعیت تحت پوشش تماس می گیرند و جهت دریافت واکسن فراخوان می‌شوند و محل تزریق برایشان مشخص می‌شود و نوبت دوم تزریق هم به آنها پیامک زده می‌شود.

قرار است علاوه بر ساخت کانال دوم، کرانه‌های آبراه به مرکز لجستیک کشتی‌رانی تبدیل شود. با راه ‌افتادن کانال دوم بخش‌هایی از مسیر دوطرفه می‌شود. در نتیجه زمان انتظار و عبور کمتر خواهد شد. مقام‌های مصری گفته‌اند کانال دوم ظرفیت را دو برابر می‌کند و در کمتر از ده سال درآمد کشور را تقریباً سه برابر افزایش می‌دهد. تاریخ . به گزارش ایسنا، تفاهم نامه همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز با حضور دکتر رییسی_ معاون بهداشت وزارت بهداشت، دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت و دکتر اکبری مدیرعامل بانک مهر ایران به امضا رسید.