فشار شدید طالبان بر رسانه‌ها و خبرنگاران در افغانستان

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فشار شدید طالبان بر رسانه‌ها و خبرنگاران در افغانستان العربيه_فارسى

آدرس کپی شد

بر اساس اعلامیه خانه آزادی بیان که دوشنبه 17 ژانویه نشر شد، طالبان در تلاش هستند تا با استفاده از زور، تهدید و فشار رسانه‌های آزاد را به وسیله تبلیغاتی خود مبدل کنند.در این اعلامیه‌ آمده است: «امروز رسانه‌های افغانستان از آزادی کامل برخوردار نیستند و به گونه سیستماتیک زیر سانسور قرار دارند. این سانسور انواع مختلف دارد که ریشه اصلی آن به شیوه حاکمیت طالبان باز می‌گردد».

به گفته این نهاد، طالبان با استفاده از فشار تلاش دارند تا تمام رسانه‌های افغانستان را به پلتفرم تبلیغاتی خود مبدل سازند و در این امر تا حدی موفق هم شده‌اند. خانه‌‌ آزادی بیان سانسور سیستماتیک و فشار روزافزون طالبان بر رسانه‌ها را محکوم کرده و از رهبران طالبان خواست تا به سرکوب رسانه‌ها و منع آزادی بیان پایان دهند. این نهاد، همچنین از رهبران طالبان خواست تا جلو خودسری افراد خود را گرفته و مصونیت خبرنگاران و آزادی بیان را تضمین کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان ملل: طالبان تبعیض و خشونت علیه زنان را نهادینه می‌کند | DW | 17.01.2022کارشناسان کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای از روند فزاینده محدود کردن زندگی اجتماعی زنان در افغانستان ابراز نگرانی کرد‌ه‌اند. در این بیانیه به‌ویژه از محرومیت زنان از تحصیلات متوسطه و عالی انتقاد شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آیا طالبان حق‌آبه ایران از ذخیره آب هیرمند در سد کمال خان را می‌دهد؟ | DW | 17.01.2022سد کمال خان افغانستان لبریز شده است و مردم سیستان و بلوچستان امیدوار بودند حق‌آبه ایران نیز برسد. اما آب این سد به سمت گودزره درافغانستان هدایت شده است. ایران گروهی را برای گفت‌وگو با طالبان به افغانستان فرستاده است. اشرف غنی اونجا چه غلطی میکنه خاک بر سر رژیم اسلامی نمیتونه از یک کشور جنگ زده حق ایران را بگیرد جنبش اصیل منطقه … !؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تمرین مشترک نظامی نیروی هوایی اسرائیل و ارتش آمریکا بر فراز صحرای «نقب»نیروی هوایی اسرائیل و فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا «سنتکام» هفته گذشته تمرین هوایی مشترکی بر فراز صحرای «نقب» در جنوب اسرائیل برگزار کرده و در آن حملات هوایی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بارش برف و باران در ۱۹ استانبارش برف و باران در ۱۹ استان رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران و وزش باد شدید در ۱۹ استان طی امروز (۲۷ دی‌ماه) خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار یک کارشناس درباره ریزگردها در ایران: ترکیه و افغانستان باید آب‌ را «رهاسازی» کنندیک کارشناس حوزه آب می‌گوید در صورتی که آب‌های روان از سوی افغانستان و ترکیه، کشورهای همسایه شرقی و غربی برای ایران «رهاسازی» نشود، دریاچه هامون و هورالعظیم ریزگرد تولید خواهند کرد. این نقشه نابودی ایران رو که تو زیرزمین کاخ الیزابت کشیدن ج.ا هم یه عمله روزمزد برا اجرای این طرح بیشتر نیس ، فقط ادمین جون قربونت حالا که داری توئیت میزنی خودت به خودت بگو (خر خودتی ) به اونایی هم که متن رو میدن اگه حقوقت رو قطع نمیکنن از طرف ما یه نیش خنده بزن جاوید_ایران متاسفانه در تمام این کشورهای هم جوار، مشتی ابله قدرت پرست حکمرانی میکنند، که بینششان از نوک بینیشان فراتر نمیرود، منطقه را با مردمش و حیات وحش و طبیعتش به نابودی میبرند :( With the United States Constitution having become effective on 4 March 1789, the United States is the oldest surviving federation, while the newest federation is Nepal, after its constitution went into effect on 20 September 2015.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دبیر: ۷ سال است گرین کارتم باطل شده/ به یک نفر هم ویزا ندهند به آمریکا نمی‌رویمعلیرضا دبیر: *۷ سال است گرین کارتم باطل شده *دیروز سفارت آمریکا ایمیل زد به فدراسیون که چرا آقای دبیر گرین کارتت را پس دادی؟ *گفتم از کشورتان خوشم نیامد *خیالتان جمع من هیچ چیز در آنجا ندارم *به یک نفر هم ویزا ندهند به آمریکا نمی‌رویم باورمون شد😃😀 چرا ایمیل زدن به فدراسیون؟ گرین کارت تو چه ربطی به فدراسیون داره؟ آخه پفیوز یه دروغی بگو در عقل بگنجد پس گرفتی زانو زدی و پرچم پنجاه ستاره رو بوسیدی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »