فشار شدید طالبان بر رسانه‌ها و خبرنگاران در افغانستان

28/10/1400 03:45:00 ب.ظ

فشار شدید طالبان بر رسانه‌ها و خبرنگاران در افغانستان العربيه_فارسى

«خانه‌ آزادی بیان» اعلام کرد که رسانه‌ها و خبرنگاران افغانستان به گونه‌ بی‌پیشینه زیر فشار استخبارات طالبان قرار دارند.بر اساس اعلامیه خانه آزادی بیان که آخرین به روزرسانی: 18 ژانویهٔ ,2022: 04:38 شب GST Share آدرس کپی شد «خانه‌ آزادی بیان» اعلام کرد که رسانه‌ها و خبرنگاران افغانستان به گونه‌ بی‌پیشینه زیر فشار استخبارات طالبان قرار دارند.

بر اساس اعلامیه خانه آزادی بیان که دوشنبه 17 ژانویه نشر شد، طالبان در تلاش هستند تا با استفاده از زور، تهدید و فشار رسانه‌های آزاد را به وسیله تبلیغاتی خود مبدل کنند.

Advertisement در این اعلامیه‌ آمده است: «امروز رسانه‌های افغانستان از آزادی کامل برخوردار نیستند و به گونه سیستماتیک زیر سانسور قرار دارند. این سانسور انواع مختلف دارد که ریشه اصلی آن به شیوه حاکمیت طالبان باز می‌گردد».

اعلامیه‌ ادامه داده است که شمار زیادی از رسانه‌های افغانستان بنابر مشکلات اقتصادی و فشارهای سیاسی از فعالیت باز مانده ‌و شمار دیگر نیز با محدودیت‌های فراوان روبرو شده‌اند. به گفته این نهاد، طالبان با استفاده از فشار تلاش دارند تا تمام رسانه‌های افغانستان را به پلتفرم تبلیغاتی خود مبدل سازند و در این امر تا حدی موفق هم شده‌اند. headtopics.com

افرادی از اداره استخبارات طالبان به شکل متواتر به دفاتر رسانه‌های مطرح می‌‌روند و امر و نهی می‌کنند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سازمان ملل: طالبان تبعیض و خشونت علیه زنان را نهادینه می‌کند | DW | 17.01.2022کارشناسان کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای از روند فزاینده محدود کردن زندگی اجتماعی زنان در افغانستان ابراز نگرانی کرد‌ه‌اند. در این بیانیه به‌ویژه از محرومیت زنان از تحصیلات متوسطه و عالی انتقاد شده است.

آیا طالبان حق‌آبه ایران از ذخیره آب هیرمند در سد کمال خان را می‌دهد؟ | DW | 17.01.2022سد کمال خان افغانستان لبریز شده است و مردم سیستان و بلوچستان امیدوار بودند حق‌آبه ایران نیز برسد. اما آب این سد به سمت گودزره درافغانستان هدایت شده است. ایران گروهی را برای گفت‌وگو با طالبان به افغانستان فرستاده است. اشرف غنی اونجا چه غلطی میکنه خاک بر سر رژیم اسلامی نمیتونه از یک کشور جنگ زده حق ایران را بگیرد جنبش اصیل منطقه … !؟

تمرین مشترک نظامی نیروی هوایی اسرائیل و ارتش آمریکا بر فراز صحرای «نقب»نیروی هوایی اسرائیل و فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا «سنتکام» هفته گذشته تمرین هوایی مشترکی بر فراز صحرای «نقب» در جنوب اسرائیل برگزار کرده و در آن حملات هوایی

بارش برف و باران در ۱۹ استانبارش برف و باران در ۱۹ استان رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران و وزش باد شدید در ۱۹ استان طی امروز (۲۷ دی‌ماه) خبر داد.

هشدار یک کارشناس درباره ریزگردها در ایران: ترکیه و افغانستان باید آب‌ را «رهاسازی» کنندیک کارشناس حوزه آب می‌گوید در صورتی که آب‌های روان از سوی افغانستان و ترکیه، کشورهای همسایه شرقی و غربی برای ایران «رهاسازی» نشود، دریاچه هامون و هورالعظیم ریزگرد تولید خواهند کرد. این نقشه نابودی ایران رو که تو زیرزمین کاخ الیزابت کشیدن ج.ا هم یه عمله روزمزد برا اجرای این طرح بیشتر نیس ، فقط ادمین جون قربونت حالا که داری توئیت میزنی خودت به خودت بگو (خر خودتی ) به اونایی هم که متن رو میدن اگه حقوقت رو قطع نمیکنن از طرف ما یه نیش خنده بزن جاوید_ایران متاسفانه در تمام این کشورهای هم جوار، مشتی ابله قدرت پرست حکمرانی میکنند، که بینششان از نوک بینیشان فراتر نمیرود، منطقه را با مردمش و حیات وحش و طبیعتش به نابودی میبرند :( With the United States Constitution having become effective on 4 March 1789, the United States is the oldest surviving federation, while the newest federation is Nepal, after its constitution went into effect on 20 September 2015.

دبیر: ۷ سال است گرین کارتم باطل شده/ به یک نفر هم ویزا ندهند به آمریکا نمی‌رویمعلیرضا دبیر: *۷ سال است گرین کارتم باطل شده *دیروز سفارت آمریکا ایمیل زد به فدراسیون که چرا آقای دبیر گرین کارتت را پس دادی؟ *گفتم از کشورتان خوشم نیامد *خیالتان جمع من هیچ چیز در آنجا ندارم *به یک نفر هم ویزا ندهند به آمریکا نمی‌رویم باورمون شد😃😀 چرا ایمیل زدن به فدراسیون؟ گرین کارت تو چه ربطی به فدراسیون داره؟ آخه پفیوز یه دروغی بگو در عقل بگنجد پس گرفتی زانو زدی و پرچم پنجاه ستاره رو بوسیدی