فریدون مجلسی: کره جنوبی بدون آمریکا، گداخانه‌ای مثل کره شمالی است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک کارشناس مسائل بین الملل: *کره‌جنوبی بدون آمریکا، گداخانه‌ای مثل کره شمالی است *کره‌‌ای‌ها تحت نفوذ آمریکا پول‌های ایران را بلوکه کرده *آن‌ها با این کار آمریکا را خوشحال می‌کنند و رضایت آمریکا را دارند * اشتباه را کسانی کردند که آن موقع نفت را فروختند

فریدون مجلسی در گفت‌وگو با ایسنا درباره اقدام کره جنوبی در بلوکه کردن پول‌های ایران گفت: مشخص است کره تحت نفوذ آمریکا این کار را انجام می دهد، کره یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیاست که پیشرفت خود را مدیون آمریکا می‌داند و بدون آمریکا کره جنوبی گداخانه‌ای مثل کره شمالی است‌.

این کارشناس مسائل بین‌الملل همچنین بیان کرد: پول های ما علاوه بر کره در انگلیس یا آمریکا هم بلوکه هستند و آنها به ویژه آمریکا هر چند وقت یکبار به بهانه ای از این پول برداشت می کنند مثلا در جایی یکی به سفارت خانه هایشان آسیب می زند خسارت می‌گیرند به هر حال طوری است که آسیب رساندن به ایران به هنر تبدیل شده است‌.

وی ادامه داد: تا زمانی که تحریم های یک جانبه آمریکا نبود منافع ایجاب می کرد چیزهایی را بفروشند اما الان نه نفت می خرند نه پولی پرداخت می کنند با این کار آمریکا را خوشحال می کنند و رضایت آمریکا را دارند. به هر حال اشتباه را کسانی کردند که آن موقع نفت را فروختند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه آمریکا: دریای جنوبی چین امپراتوری دریانوردی چین نیست🔺وزیر خارجه آمریکا: دریای جنوبی چین امپراتوری دریانوردی چین نیست ⚡️وزیر خارجه آمریکا روز شنبه چهارم مرداد در توئیتی درباره رویکرد واشنگتن در برابر پکن نوشت: «سیاست ایالات_متحده روشن و شفاف است: دریای جنوبی چین امپراتوری دریانوردی چین نیست.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

طوفان هانا به مناطق جنوبی ایالت تگزاس آمریکا رسید🔺طوفان هانا به مناطق جنوبی ایالت تگزاس آمریکا رسید ⚡️مرکز ملی طوفان ایالات_متحده اعلام کرد که طوفان هانا به عنوان اولین طوفان فصلی آتلانتیک در سال جاری، به سواحل جنوبی تگزاس رسیده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نخستین مورد مشکوک به کرونا در کره شمالی مشاهده شد«از تمام افرادی که در پنج روز گذشته به کائه‌سونگ سفر کرده‌اند، تحقیقات دقیقی به عمل خواهد آمد».
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جلسه اضطراری رهبر کره شمالی درباره 'اولین مورد ابتلا به کرونا'خبرگزاری کره شمالی از مشاهده 'اولین مورد' مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داده است. کیم جونگ اون، رهبر این کشور جلسه اضطراری تشکیل داده تا درباره این موضوع تصمیم بگیرد. آقای کیم گفته مقصران مجازات سنگین خواهند شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در جهان: درگیری خونین فلسطینی‌ها؛ کره شمالی هم گرفتار شد - BBC News فارسیموج تازه کرونا در گوشه و کنار جهان نگرانی برانگیخته است. دولت بریتانیا چهارده روز قرنطینه را برای مسافرانی که از اسپانیا می آیند، اجباری کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در آفریقای جنوبی؛ 312 جان باخته در یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »