فریاد بازنشستگان معترض ایران: دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست

10/12/1399 06:56 ب.ظ

فریاد بازنشستگان معترض ایران: دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست العربية

یک هفته پس از آغاز تظاهرات بازنشستگان در شهرهای ایران در اعتراض به شرایط دشوار معیشتی و نرخ بالای جمعی از بازنشستگان ایرانی در تهران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد و کرج تظاهراتی را در اعتراض به شرایط دشوار معیشتی و عدم تناسب حقوق بازنشستگی خود با تورم فزاینده‌ای که اقتصاد کشور در زیر ضربات خود گرفته، برپا کردند.

معترضان شعارهایی علیه مقامات سر دادند مانند: «دشمن ما هم اینجا است .. دروغ میگن آمریکاست»، «خواسته بازنشسته… حقوق طبق تورم»، «وعده وعید کافیه … سفره ما خالیه»، «بازنشسته می‌میرد… تبعیض نمی‌پذیرد»، «صندوق بازنشسته .. دیگر به‌گل نشسته».

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading your web browser بازنشستگان معترض هفته گذشته نیز در مناطق مختلف تهران تجمع کرده و در مقابل ساختمان مجلس در تهران و همچنین در برابر دفاتر تأمین اجتماعی چندین شهر دست به گردهمایی زدند.بازنشستگان که حدود 4 و نیم میلیون نفر هستند، برای خروج از خط فقر (که معادل درآمد ماهانه 4 میلیون تومان تعیین شده ‌است)، خواستار افزایش حقوق بازنشستگی خود هستند در حالی که بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در حالی که تورم مرتباً در حال افزایش بوده و قیمت‌ها، سیری صعودی و فزاینده‌ای دارند، مستمرییشان از صندوق بازنشستگی بیش از سه میلیون تومان نیست. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

حمله با چاقو و فریاد الله‌اکبر؛ تندروهای جهادی در مریوان چه می‌کنند؟

هشتگ #حال_لبنان_خوش_نیست، فریاد اعتراض لبنانی‌ها به اوضاع این کشورهشتگ لبنان_ليس_بخير (حال_لبنان_خوش_نیست) كه در روز یکشنبه 14 مارس 2021 در این کشور به راه افتاده و وقتی به طمع پول مردم ایران گذاشتند حزب الشیطان و حسن خرس الله هر غلطی بکنه باید فکر الان را می کردند المال الإيراني لم يعد موجودًا لبنان_ليس_بخير پول های یامفت ج.ا نمیرسه بهشون

باید فریاد نهادهای حکومتی، سران قوا، نهادهای مدنی و دلسوزان کشور رسیدگی به مسائل مردم باشدمعاون اول رییس جمهور خطاب به همه نهادهای حکومتی، سران قوا، نهادهای مدنی و دلسوزان کشور تأکید کرد: باید فریاد و صدای ما فریاد و صدای رسیدگی به مسایل مردم و حرف و سخن دلسوزی برای مردم باشد تا کشور از بحران‌های ساختگی که دشمنان علیه ملت طراحی کرده اند عبور کند. گه نخور با تشکر ۴۲سال دروغ وریا بسه دیگه خجالت بکشید تو خودت بحرانی

ویدیو؛ ادامه اعتراضات بازنشستگان و مستمری‌‌بگیران در ایرانبازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در ایران امروز یکشنبه 24 اسفند، مقابل ادارات کل تامین

فقر ناشی تورم عنان گسیخته، این تظاهرات بار دیگر امروز یکشنبه 28 فوریه از سر گرفته شد.

جمعی از بازنشستگان ایرانی در تهران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد و کرج تظاهراتی را در اعتراض به شرایط دشوار معیشتی و عدم تناسب حقوق بازنشستگی خود با تورم فزاینده‌ای که اقتصاد کشور در زیر ضربات خود گرفته، برپا کردند.

معترضان شعارهایی علیه مقامات سر دادند مانند: «دشمن ما هم اینجا است .. دروغ میگن آمریکاست»، «خواسته بازنشسته… حقوق طبق تورم»، «وعده وعید کافیه … سفره ما خالیه»، «بازنشسته می‌میرد… تبعیض نمی‌پذیرد»، «صندوق بازنشسته .. دیگر به‌گل نشسته».

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading your web browser

بازنشستگان معترض هفته گذشته نیز در مناطق مختلف تهران تجمع کرده و در مقابل ساختمان مجلس در تهران و همچنین در برابر دفاتر تأمین اجتماعی چندین شهر دست به گردهمایی زدند.بازنشستگان که حدود 4 و نیم میلیون نفر هستند، برای خروج از خط فقر (که معادل درآمد ماهانه 4 میلیون تومان تعیین شده ‌است)، خواستار افزایش حقوق بازنشستگی خود هستند در حالی که بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در حالی که تورم مرتباً در حال افزایش بوده و قیمت‌ها، سیری صعودی و فزاینده‌ای دارند، مستمرییشان از صندوق بازنشستگی بیش از سه میلیون تومان نیست.

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading your web browser

طبق ماده 96 قانون تأمین اجتماعی، حقوق بازنشستگی در ایران باید متناسب با بالا رفتن هزینه‌های معیشتی، افزایش یابد اما دولت به بهانه کمبود منابع به این قانون پایبند نمانده ولی رژیم همچنان به حمایت مالی و تسلیحاتی خود از شبه‌نظامیان وفادار به نظام در عراق، لبنان، یمن و سوریه ادامه می‌دهد.

معترضین همچنین بر حق خود در تأسیس یک سازمان صنفی مستقل برای دفاع از حقوق خویش و اطمینان از دریافت خدمات مناسب، تأکید کردند.